Після того, як дітей доставили до міської дитячої лікарні Хмельницького, їхня мама зникла у невідомому напрямку.
Де вона була весь цей час не знають навіть правоохоронці.
На ПЛР-тест Марія погодилася.
Понад місяць у прибережній зоні Південного Бугу стояв невеликий саморобний намет. Там разом із вагітною мамою жили дві маленькі дівчинки. Одній - 7, іншій - 10 років. Дітей помітили перехожі. Вони повідомили до поліції, а 14 травня дівчаток забрали працівники ювенальної превенції та доставили до дитячої міської лікарні.
Там Анну й Олександру відмили та нагодували. Згодом дітей мали передати до будинку-інтернату "Щасливе дитинство" у Полонному. Перед від'їздом у них взяли матеріали для дослідження на коронавірус. А 15 травня дітей вже відвезли до Полонного. Наступного дня з’ясувалося, що ПЛР-тест дав позитивний результат в старшої із дівчаток. Чому ж у Хмельницькому не дочекалися результатів, тим самим наразили на небезпеку вихованців інтернату, дізнавалися журналісти vsim.ua під час чергового брифінгу в ОДА.
Наприкінці березня на засіданні ТЕБ та НС ми обговорювали стан дотримання карантинних заходів у таких закладах, як інтернат в Полонному. Тоді ми виробили такий механізм: якщо нова дитина надходить до закладу, її тимчасово розміщують на ізолювання від інших дітей. Далі в неї відбирають матеріали на дослідження і лише після того, як отримуємо негативний результат, дитина може переводитися в загальну групу до інших дітей. Зараз ми маємо відпрацьований механізм за яким і спрацював заклад. Симптомів коронавірусу у дітей не було. Зараз у дівчинки, в якої підтвердили COVID-19, також не має зовнішніх проявів. Зразки були відібрані у Хмельницькій міській дитячій лікарні, щоб додатково не відправляти мобільну групу для відбору аналізів. А відвезли у Полонне, бо міська дитяча лікарня не визначена, як профільний заклад по COVID-19. Тому дитина там і не мала перебувати, - розповів перший заступник голови ОДА Роман Примуш.
Наразі, за словами Романа Примуша, дитину доставили до Хмельницької інфекційної лікарні, щоб не наражати на небезпеку інших дітей, які перебувають у дитячому будинку. Хоча дівчинка і була в окремому боксі, коло контактних осіб з нею в інтернаті "Щасливе дитинство" досить широке.
В Полонному коло контактних до дитини - це 33 особи. Так, як вона була на самоізоляції, ми не можемо сказати, що контактний весь заклад. Але для безпеки вихованців - весь дитбудинок буде відпрацьовано. По місту Хмельницькому офіційно не встановлено контактних до дитини осіб, бо це були всі медпрацівники, які відбирали біоматеріали й контактували із дотриманням санітарних вимог, - пояснив Роман Примуш.
В іншої дівчинки COVID-19 - не підтвердився. На наявність інфекції вирішили перевірити й маму. Після того, як Анну та Олександру забрали до міської дитячої лікарні, про місце знаходження жінки нічого не було відомо. За словами правоохоронців, вона кілька годин посиділа під лікарнею, а потім пішла у невідомому напрямку. Роман Примуш повідомив, що жінку вже знайшли. У неї також взяли матеріали для ПЛР-дослідження. Так, як Марія немає постійного місця проживання, її вирішили тимчасово ізолювати до інфекційної лікарні.
Де жінка була ці кілька днів нам не відомо. У поліції не було жодних підстав, щоб її затримати. Вона залишила свої контактні дані поліцейським та в міській дитячій лікарні й покинула медзаклад. Після того, як діагноз в дівчинки підтвердився, лікарі зателефонували мамі, вона підійшла до міської дитячої лікарні. Погодилася на тест, у неї взяли біоматеріал на дослідження і доставили до інфекційної лікарні. Поліцейські із жінкою не контактували, - зазначила речник ГУНП у Хмельницькій області Інна Глега.
Мама та дитина зараз знаходяться в окремих боксах інфекційної. Якщо у жінки не підтвердять COVID-19 - її відпустять із лікарні.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ірина
Папа Чемпиона