Куди у Хмельницькому здати непотріб, щоб підзаробити

Журналісти «ВСІМ» дізналися, куди віддати непотрібні речі та які розцінки на хмельницьких точках збору вторинної сировини.
Куди у Хмельницькому здати непотріб, щоб підзаробити

В радянські часи люди не соромилися стояти в черзі до пунктів прийому склопосуду. Це було звичною справою кожної родини. Батьки вчили дітей  заробляти, здаючи порожні пляшки. Так можна було чесно отримати кишенькові гроші. Хоч сьогодні такий заробіток став менш популярний, а тара здешевіла, але скляні пляшки буквально зникають з смітників та вулиць міста.

Найдорожчими виявилися пляшки з-під хмельницького пива,  найдешевшими – з-під горілчаних виробів та шампанського. Вартість останніх становить всього 10-20 копійок.

На хмельницькому пивзаводі свої ж пляшки забирають по 1,50 гривень, але ту ж саму пляшку можна принести у пункти прийому склотари, де отримати за неї можна 1 гривню. Різноманіття пивних пляшок та інших слабоалкогольних напоїв чимала, що не скажеш про їх вартість. В основному скляні пляшки приймають по 25 копійок.

Пункти прийому: Чорновола, 24;  Перемоги, 13; Свободи, 3а; Грушевського, 50

 

 

 

 

Чисту ПЕТ-пляшку можна здати щонайменше за 5 копійок.  Звичайний поліетилен коштує від 2,50 до 5 гривень за  кілограм.

За кілограм макулатури на пунктах прийому дають лише 1 гривню 70 копійок.  В основному туди несуть картонні коробки.

Пункти прийому: Перемоги, 13; Свободи, 3а; Соборна, 11( в дворі готелю «Колос»), Інститутська, 13; Курчатова,8; Подільська, 140.

Окрім власного заробітку, можна подбати і про екологію. Наприклад, відокремлювати звичайні батарейки від іншого побутового сміття. Адже ці елементи живлення містять важкі метали, які навіть у невеликих кількостях можуть завдати шкоди людині.

Приймають: Герцена, 10( TOB «Вторальянс ЛТД»),  Київська, 4, (офіс 302), (ТОВ «Екологічні інвестиції»).

Також використані батарейки можна віддати у деяких магазинах міста: «Ватсон», «МТС» чи «Епіцентрі». Інколи спеціальні ящики ставлять і в школах міста. 

Різноманітні лампи денного освітлення можна віднести за адресою: проспект Миру, 59 (ПП “Альфа”)

Тим, кому потрібно позбутися будівельного непотребу та гілля, можна звернутися  у комунальне підприємство «Спецкомунтранс» за адресою Толстого, 1, т. 65-70-05.  

Зношені автопокришки приймають на Купріна, 54/5, офіс 3. Щоправда, ща утилізацію шин потрібно буде заплатити.

Непотрібних речей вистачає чи не у кожній сім'ї: дитячий одяг, посуд,побутова техніка, а то й і меблі. Викинути їх шкода, а вдома тільки місце займають. Їх можна відвезти на дачу або в село. А можна здати у комісійний магазин і отримати за це кошти. 

Щоб не здавати старі книги на макулатуру, їх можна запропонувати бібліотекам або ж залишити у шафі для обміну книжками в парку імені Франка. Можливо,  саме там вони знайдуть свого читача. 


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав проект «Чистий Хмельницький».  

Коментарі (4)

Ви не авторизовані

 • Анонім

  Хто підскаже де в Хмельницькому є комісійні магазини одягу(не дитячого)?

  Валентина Тюрина reply Анонім

  на рынке продуктовом Центральном есть комисионка
 • Анонім

  Коли пет-пляшку можна здати за 5 копійок, то легше її викинути у смітник. А заповзяті бабусі їх швиденько підберуть і вже біля пивзавода будуть продавать за пару гривень.

  Ось такий він, бізнес по-хмельницьки
 • Anonymous

  Коментар видалено...

  Anonymous reply Anonymous

  ага, сільські біженці
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook