Проект «Чистий Хмельницький»

Сайт vsim.ua розпочинає новий проект «Чистий Хмельницький».
Проект «Чистий Хмельницький»

 Засміченість міста, а інколи і байдужість його жителів уже не дивують. Хоч щоранку місто прибирають двірники, а працівники «Спецкомунтрансу» вивозять тонни сміття, деякі території вже ж залишаються поза їхньою увагою. Та й люди не без грішків. Інколи повні пакети до сміттєвих баків так і не потрапляють, а у парках та лісах «красуються» залишки від пікніків… Хто і де повинен прибирати, з’ясовуватиме «ВСІМ».

Протягом декількох тижнів ми розміщуватимемо на сайті статті, які покажуть реальну картину. Проведемо цікаві експерименти. Торкнемося тем, які, ми сподіваємося, будуть цікавими всім. 

На одне стихійне звалище менше або Як на Виставці сміття прибирали

 Колектив «ВСІМ»  вийшов на суботник великою компанією. Прибирали між гаражним масивом та «Хмельницькгазом» у мікрорайоні Виставка. Це місце, швидше, нагадало стихійне сміттєзвалище. З прибиранням впорались за чотири години і в результаті назбирали більше 60 величезних мішків з відходами.

Гори сміття на хмельницьких кладовищах стають все більшими

На міських кладовищах не спішать прибирати. Купи відходів продовжують «прикрашати» місця, де похоронені тисячі людей.

 

Вчимося не смітити разом! Журналісти «ВСІМ» прибирали у центрі Хмельницького

Всі добре знають, що «чисто там, де не смітять», але там, де прибирають – ще чистіше. Журналісти «ВСІМ» дізнавалися у хмельничан, чи не набридло їм дивитися на сміття під та що вони роблять для того, аби наше місто було не соромно показати приїжджим.

На хмельницьких кладовищах гуляє сміття і горить гілля

Хмельничани готуються до Провідної неділі, впорядковуючи могили родичів. І цей процес не проходить безслідно. На міських кладовищах «зростають» гори відходів, які не поспішають вивозити.

Експерти не знають, чи відпочиватимуть хмельничани цьогоріч на пляжі. Альтернатива купанню - прогулянки

Якщо погода не підводить, то у травні хмельничани вже засмагають на піску та плавають у Південному Бузі. А от, чи буде у них така можливість у цьому році, невідомо. А поки пляж - під питанням, населення може відпочити у парках та скверах Хмельницького.

Куди у Хмельницькому здати непотріб, щоб підзаробити

Куди віддати непотрібні речі та які розцінки на хмельницьких точках збору вторинної сировини.

 

Хмельничани не сортують сміття вдома, бо не знають, куди його дівати

Журналісти «ВСІМ» запитали у хмельничан, чи сортують вони відходи у себе вдома. Як виявилось, не всі городяни бачать доречність у роздільному зборі сміття. А ті, які готові його сортувати, не мають біля будинків спеціальних контейнерів.

В Хмельницькому встановлено більше 100 спеціальних сміттєвих баків, у які можна викидати скло та пластикові пляшки. Завдяки такому сортуванню можна не тільки вивозити на звалище менше відходів, але й збирати вторинну сировину. Але для міста це ще далека перспектива, адже кількість побутових відходів з року в рік не зменшується.

Сміття жителів Озерної журналіст «ВСІМ» прибирала чотири години

Не секрет, що чужу працю починаєш цінувати тільки тоді, коли на власній шкірі відчуєш всю її складність. Журналіст «ВСІМ» вирішила випробувати на собі всі переваги й недоліки роботи двірника.

 Хто і як має прибирати Хмельницький 

До восьмої години ранку Хмельницький має «сяяти». Для цього вночі і вдень працюють сотні людей. Вулиці поділені на умовні території, а кожен смітник має свого хазяїна. Так легше, адже всі знають за що відповідають.

Тест на уважність або Як хмельничани реагують на тих, хто смітить у них перед носом

Журналісти «ВСІМ» перевірили хмельничан на байдужість.

 

Хмельничани викидають сміття під ноги, бо не вистачає урн чи так звикли?

У Хмельницькому триває місячник санітарної очистки та благоустрою міста, але сміття на вулицях від того не меншає. Воно «гуляє» на дорогах, тротуарах та майданчиках. А все через те, що на деяких вулицях зовсім немає урн, а мешканці міста не хочуть носитися з сміттям в руках.

Як засмітили наше місто

Коментарі (7)

Ви не авторизовані

 • Roman Voitiuk

 • Анонім

  Подивимося ще раз на те, що ми щодня бачимо, але не звертаємо на це особливої уваги.

  Поговоримо про те, про що щодня говоримо, але пропускаємо повз вуха..

  Хто так пише?!
 • Evgen Grabovsky

  А буде цикл статей як комунальники знищуюють місто? У нас був гарний двір і чистий за три роки його безліч разів перекопували (ремонти труб) тепер не двір а просто місиво з болота, знищений асвальт порізані дерева....

  Анонім reply Evgen Grabovsky

  у нас у всіх гарний двір був до прходу тих хто хотів жити по-новому! Погодьтеся
 • Анонім

  Інокли аж соромно казати, що родом з міста-базара. В Україні мельницький асоціюється тільки з ринками. А у західних регіонах не визнають того, що ми також західна частина країни. В центр нас також не беруть. то хто ми є? з тами сральніком на вулицях далеко не заїдеш
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook