Як зібрати більше грошей для військових. Поради хмельницьких волонтерів

Як зібрати більше грошей для військових. Поради хмельницьких волонтерів
Фото Анастасії Сбродової
  • Що треба знати про організацію зборів грошей для військових?

  • Хмельницькі волонтери розповіли, як це організувати.

Під час повномасштабної війни чимало людей стали відкривати збори й таким чином - закривати запити військових. Часто збирають гроші на автівки, військову амуніцію, продукти або ліки. Роблять це на волонтерських засадах.

Як організувати такий збір і що для цього потрібно? Поспілкувалися з хмельницькими волонтерами, які поділилися своїм досвідом.

Допис в Instagram та звіти

Хмельничанка Анастасія Сбродова волонтерить із 2014 року. Вона допомогає військовим не офіційно. Анастасія збирає гроші переважно для тих, кого знає особисто. Або для людей, з якими знайомі її друзі. А також виключно для тих, хто вже перебуває в зоні бойових дій. 

Відео дня

Вона відкриває збори на своїй сторінці в Instagram. Розповідаючи про все це, каже - “Не треба перекладати відповідальності на інших. Всі мають наближати нашу перемогу”. 

Час від часу волонтерка збирає гроші не в традиційний спосіб. Раніше вона продавала патріотичні наклейки. У такий спосіб вдавалося зібрати близько 30 тисяч гривень. Наразі Анастасія власноруч створює прикраси з бісеру. Отримавши прибуток, закриває численні запити від ЗСУ. 

Анастасія із власного досвіду волонтерства розповідає, як розпочати збір:

Написати допис

- Перше, що я роблю - пишу допис. У ньому треба написати все дуже конкретно. Розповісти, для якої саме людини ви збираєте гроші, розказати його історію і де він зараз знаходиться. Зазначити - на що саме потрібні гроші і чому це важливо. Тоді люди будуть все чітко розуміти.

Звітувати

- Я працюю не через офіційні запити. Мені не треба документів, бо я не представник ГО чи БФ. Попри це, я звітую перед читачами: скільки зібрано, що на ці гроші придбано та чому саме така ціна.

Не скиглити

- Я ніколи не драматизую. І як би важко мені не було, я не скиглю. Я навпаки думаю, як змотивувати людей долучитися до збору. Адже вони мають розуміти - кожен допомагає наблизити нашу перемогу. 

Бути креативним та перевіряти тих, хто звертається

Волонтерка Анна Маєвська - представниця БФ “Волонтери Поділля”. Фонд офіційно працює із 2014 року. Усі донати надходять на офіційні рахунки. 

Анна Маєвська каже, аби організовувати збори коштів - треба входити до реєстру волонтерів. Щоб зареєструватися, потрібно подати документи до органу Державної податкової служби за місцем реєстрації. Тоді людина може офіційно проводити збори і закривати потреби військових. При цьому - можна відслідкувати, чи гроші дійсно витратилися за призначенням. Адже все це документується.

Враховуючи свій досвід, волонтерка дає такі поради:

Бути креативним

- Велика частка грошей потрапляє до нас з різних заходів, які ми організовуємо. Тобто, це залучення коштів людей з можливістю їм щось запропонувати. Наприклад, наша акція “Російську літературу на макулатуру”. За перший місяць ми зібрали 22 тонни книг. Все це перетворили у 100 тисяч гривень. Кошти були витрачені на купівлю спеціальних патронів для снайперських гвинтівок.

Перевіряти тих, хто звертається

- Як правило, ми отримуємо запит офіційним листом від військової частини з актом прийому-передачі. Є одиничні випадки, коли звертаються безпосередньо військові від свого імені. У таких випадках - ми все перевіряємо. Чи дійсно ці люди потребують того, про що кажуть.

Нагадування та репутація

Місцевий активіст Олександр Зорян - один із тих, хто теж організовує збори грошей під час повномасштабної війни. Каже, основне, що для цього потрібно - бажання. Також він виділяє й інші поради:

Підтримувати активність

- Почати збір - це ще половина справи. Найцікавіше - вже в процесі. Адже спочатку задонатили родичі, друзі, знайомі. А потім активність падає. Тож треба постійно про себе нагадувати. Це має бути постійна робота, аби врешті закрити збір. 

Мати хорошу репутацію

- Люди, які мають відкривати збір, повинні мати хорошу репутацію. Інакше - вас надовго не вистачить. І чим частіше ви відкриватимете й закриватимете збори, тим більше вам будуть довіряти й донатити. Чим довше ви це робите - тим краще все буде виходити.

Читайте також: Волонтери і війна: історії про хмельничан, які вже рік допомагають ЗСУ

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up