На Хмельниччині військових, які втратили кінцівки, безкоштовно підвозитимуть до медзакладів

-
Витрати компенсують латвійські благодійники.
-
На лікування возитимуть по Хмельниччині, до Чернівців та Львова.
-
Для поїздки потрібно записуватись.
На Кам’янеччині стартував пілотний проєкт від латвійського благодійного фонду. Завдяки йому військовослужбовців, які втратили ноги або отримали травми опорно-рухового апарату, безкоштовно підвозитимуть до медичних закладів Хмельниччини, Чернівців та Львова на обстеження або лікування.Про це в ефірі Українського Радіо Хмельницького повідомив представник фонду в Хмельницькій області Микола Кужель.
Як військовий може скористатися цією послугою?
"Людина попередньо телефонує на номер нашого фонду. Записується на який день, на котру годину йому потрібно доїхати. Ми організовуємо транспорт, під'їжджаємо під будинок і забираємо. Також можемо підвезти до найближчої залізничної станції або зустріти з потяга, але наголошую ще раз: попередньо потрібно записатись, оскільки ми не таксі", - розповів Микола.
Для запису потрібно телефонувати за номером 063 629 44. Дзвінки приймають з 9:00 до 18-00 у будні та вихідні дні.
Щоб скористатись послугою - бажано пред'явити посвідчення учасника бойових дій. Обслуговують також і тих, хто боронив державу з 2014 року, - зазначає чоловік.
Яку саме територію обслуговує фонд?
"Зараз ми маємо один автомобіль. Обслуговуємо територію Кам’янець-Подільської, Жванецької, Слобідсько-Кульчієвецької, Гуменецької, Орининської тергромад. У нас працює два водії: Тетяна їздить на короткі відстані, і я, якщо потрібно буде їхати бійцю, наприклад, на реабілітацію до Львова. До речі, якщо буде навіть один військовослужбовець, якому буде важко добиратися в потязі до Львова, то ми організуємо йому підвезення до лікарні", - говорить чоловік.
Як облаштована автівка, котра перевозить військових?
За словами Миколи, автомобіль обладнаний місцем для перевезення інвалідного візка, а також лежачого хворого на ношах. Усе облаштування робили за кордоном. Автомобіль має спеціальний майданчик з фіксаторами візка, щоб все було безпечно. Є розкладний пандус, по котрому заїжджає візок. Машина зручна, невисока, ще є декілька сидінь для пасажирів. Всі фінансові витрати щодо пального, технічного обслуговування автівки взяв на себе латвійський благодійний фонд. Зараз також наші європейські колеги розробляють брендування автівки, вона матиме спеціальні наліпки.
У планах у Фонду масштабувати проєкт на всю Хмельниччину.
Читайте також:
- Центр підтримки ветеранів війни відкрили в Шепетівці
- Для бійців на Бахмутському напрямку потрібен тепловізор: як хмельничанам допомогти
- Хмельничани зібрали 226 тисяч на евакуатор спецпризначенцям
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
799505
Володимир
Читач09 reply Володимир
Алексей Малюта
Читач09 reply Алексей Малюта
Dmytro Kulibik reply Алексей Малюта
Bogdan