Що не рекомендують робити на «Максима Сповідника»

Що  не рекомендують робити на «Максима Сповідника»
Фото ілюстративне
  • Наші прадіди в цей день прибирали у льохах й підвалах та молилися до ікони Божої Матері «Страсна».

 

26 серпня відзначають:

  • Відео дня
    /li>

Релігійне свято

Церква 26 серпня вшановує пам’ять Тихона святителя або Задонського чудотворця. У миру його звали Тимофій Савелійович Соколов. Був  єпископом, церковним діячем і богословом.

Народився в 1724-му в сім'ї небагатого псаломщика. Батько Тимофія  помер досить рано, а сім'я, втративши годувальника, жила в бідності. У 14 років пішов  учитися в духовне училище і прийняв  рішення присвятити себе служінню Господу. Після закінчення семінарії вступив на кафедру риторики, ставши викладачем богослов'я і грецької мови. Прийняв постриг і отримав ім'я Тихон. Багато зробив для того, щоб організувати і поліпшити систему церковної освіти. Займався облаштуванням храмів. У старості, залишивши церковну службу, Тихон написав кілька книг, які вважаються значущими духовними творами того часу.

Ще за життя його вважали захисником від смутку, туги, депресії та біснування.

А ще чтить пам’ять ченця, філософа та богослова, відомого боротьбою проти єресей, - Максима Сповідника. У народі йому  молилися про умиротворення душі.

Вшановують вірячи того дня й ікону Божої Матері «Страсна».  Свою назву вона отримала через зображення поряд з ликом Богородиці ангелів, які тримають в руках знаряддя Страстей Христових – Хрест, губку і спис. Він же, дивлячись на них, в переляку хапається за матір обома руками, ніби вимагаючи допомоги і захисту.

Перед цим образом не раз відбувалися чудесні зцілення. Йому моляться про відступ страшних хвороб і епідемій,  захист від пожеж, стихійних лих, а також про позбавлення душевних недуги, а також думок про самогубство або вчинення якихось гріховних і згубних вчинків.

Колись наші прадіди з ікону Божої Матері «Страсна» обходили тричі будинок, щоб захистити його  від нечистої сили.

Народне свято

У народі 26 серпня йменується «Тихон Страсний»,«Тихонів день» або «Максим Сповідник».

У цей день наші прадіди зазвичай влаштовувати генеральне прибирання у сараях і погребах, аби до зимових сховищ не пристала осіння гниль.

А ще в «Тихонів день» за старих часів читали замовляння над сіном і кропили його святою водою, аби пролежало до наступної весни.

Також до сіна додавали свіжу сіль для захисту від порчі.

Приміщення ж обкурювали будяками й полином. Якщо ж трави не до горіли, їх не можна було викидати.  не можна викидати трави, якщо вони не догоріли.

Особливу увагу приділяли вітрам. Якщо вони віяли тихо — чекали вітру на кілька днів вперед. Буря ж віщувала дощовий вересень.

Народні прикмети:

 Що не можна робити 26 серпня:

Іменини

День Ангела 26 серпня святкують Ірина, Ксенія, Євдокія, Парамон, Микола, Яків, Костянтин, Олексій, Василь, Іван, Тихон, а також Максим. Не забудьте привітати їх з іменинами.

Талісман дня

Людям, народженим 26 серпня, як талісман слід носити аксиніт і нефрит.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up