Хмельничанки забирають після пологів свою плаценту. Куди й навіщо

Хмельничанки забирають після пологів свою плаценту. Куди й навіщо
Фото ілюстративне
  • Забрати плаценту після пологів - право кожної жінки.
  • Адже подейкують, що за допомогою цього органу можна оздоровитися чи навіть причепуритися.
  • Де і що роблять з плаценти?

До тимчасового органу вагітної жінки завжди була прикута пристальна увага медиків. Адже саме плацента відіграє надважливу роль в забезпеченні здоров’я малюка. Вже після пологів кожна жінка може забрати цей орган із собою. Щороку в Хмельницькому міському перинатальному центрі так робить близько 20-30 жінок. Навіщо плаценту забирати із собою й чи може вона принести користь після пологів?

Плацента, як унікальний орган

Плацента - орган, що присутній в організмі жінки тимчасово. Як правило, під час вагітності та пологів, до нього прикута особлива увага з боку лікарів. Більше того, медики часто називають його унікальним. Адже саме він є природнім бар’єром між організмом мами та дитини. 

Відео дня

Крім того, народження плаценти вважається одним із періодом пологів. Так, Лариса Мокрицька каже, що перший період - це відкриття шийки матки, другий  - народження дитини, а третій - плаценти. 

Під час вагітності в міському перинатальному центрі уважно досліджують функції та ступінь зрілості плаценти. Лікарі спостерігають за її розвитком й роблять висновки щодо здоров’я малюка. 

Безпосередньо в процесі пологів на народження плаценти чекають близько 30 хвилин. Тоді лікарі уважно її оглядають, аби переконатися в цілісності. Адже залишки плацентарної тканини в матці можуть негативно відобразитися на здоров’ї жінки.

Після кожних пологів у міському перинатальному центрі всі плаценти утилізують. Разом із тим, жінки мають право забрати її із собою. Що робити з плацентою - особисте діло кожного. Та завідувачка пологового відділення Лариса Мокрицька розповіла про кілька можливих варіантів. 

Лікування безпліддя та діабету

Нині в кожної жінки є можливість співпрацювати із інститутом клітинної терапії, що в Києві. Саме туди можна доставити свою плаценту. А далі з цього органу можуть виготовити те, що потрібно саме вам: від засобів косметології до необхідних препаратів. Крім того, в інституті клітинної терапії займаються виділенням стовбурових клітин плаценти. Вони, у свою чергу, мають теж ряд застосувань. Про це йдеться на сайті інституту клітинної терапії. 

Картинки по запросу "інститут клітинної терапії київ""
Фото з pacient.club

Так, з плаценти можуть приготувати екстракт, що можна застосовувати при синдромах хронічної втоми, порушеннях метаболізму, реабілітації після хірургічних операцій, травм, інфекцій, хіміотерапії. Також при захворюваннях нервової системи, хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту й для омолодження організму. 

Водночас стовбурові клітини плаценти застосовують у лікуванні різних захворювань. Серед них цукровий діабет, анемія і навіть безпліддя. 

Ще одним призначенням плаценти нині є косметологія. На полицях магазинів красуються тюбики й баночки під написом “косметика на плаценті”. Екстракт з плаценти входить до складу кремів, шампунів, гелів та інших засобів. Продавці косметичних засобі по догляду за обличчям кажуть, що косметика на плаценті є особливою. Мовляв, вона уповільнює процес старіння, знімає запалення та захищає від ультрафіолету.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (41)
  • Lara Petliuk

    На лохах завжди заробити простіше
  • Екатерина Ямковая

    Чула ,що з плаценти  роблять капсульні таблетки  і вони дуже корисні і т.д

    Юлия Чернишова reply Екатерина Ямковая

    Екатерина Ямковая І я таке чула) за таблетки капсульні)
    Але не той брєд що пишут "макарони по флотськьки" і ще якусь фігню
  • Валентина Просветова

    А коли нігті стрижеш, то їх викидати, чи можна бульон зварити?

    Валентина Просветова reply Валентина Просветова

    Игорь Панасюк Ооо, гарна ідея!

    Игорь Панасюк reply Валентина Просветова

    Валентина Просветова холодець
  • Tanya Tkachuk

    Ця процедура не є дешевою,весь матеріал зберігається в Києві, в Криобанку,при певній температурі,в певній речовині і резервуарах.це якщо дитина захворіла,її використовують як ліки..може пройти навіть 20-30років

keyboard_arrow_up