Народила дитину французам. Історія хмельничанки, яка стала сурогатною мамою

- Подружжя французів не могло мати дітей через наслідки хвороби зі сторони жінки.
- Тому вони розпочали пошук сурогатної мами.
- Ідеальною кандидатурою для них стала хмельничанка.
- Вона розповіла журналістці vsim.ua про свій перший досвід сурогатного материнства.
Тема сурогатного материнства зазвичай викликає у суспільстві різні думки. Про це розповіла і сама жінка, яка виносила дитину для інших людей. За її власними спостереженнями, ті, хто має власних малюків, засуджують сурогатних мам. Мовляв, ті продають дітей. Героїня цього матеріалу, яка має досвід сурогатного материнства, підготувала відповідь тим, хто не сприймає подібні історії. Більше про це дізнаєтеся далі.
Програма сурогатного материнства передбачає використання яйцеклітини та сперми подружньої пари. Після запліднення ембріон переносять в порожнину матки іншої жінки. Найвідоміші медзаклади та центри, де практикують сурогатне материнство, розташовані в Києві. На сайтах кожної з них зазначені різні вимоги до кандидаток. Наприклад, це стосується віку жінки. В одних - від 18, в інших - від 21 року. Те ж саме щодо виплат сурогатним мамам. Скажімо, в одній зі столичних клінік обіцяють до 850 тисяч гривень. А в деяких пропонують до 900 тисяч.
Безліч оголошень про донорство яйцеклітин і сурогатне материнство можна зустріти на просторах інтернету чи навіть у громадському транспорті. Є такі й в хмельницьких маршрутках. Зазвичай виділеним шрифтом зазначають суму, яку обіцяють жінкам. Крім того, обов’язково пишуть про вимоги до кандидаток. Серед яких - обмеження у віці, наявність щонайменше однієї своєї здорової дитини, відсутність шкідливих звичок, відсутність протипоказань до пологів та інше.
Одне із таких оголошень побачила і хмельничанка. На нього натрапила в інтернеті. Слідуючи контактам, запропонувала свою кандидатуру. Далі пройшла всі етапи, які передбачає підготовка до програми сурогатного материнства. І врешті - стала виношувати дитину для біологічних батьків.
Журналістка vsim.ua натрапила на героїню цього матеріалу в соцмережах. А саме в спільноті “Мамочки Хмельницького” в Instagram. Там анонімно був розміщений допис із запитанням стосовно такої програми. У ньому йшлося: Підкажіть, хто був сурогатною мамою, чи дійсно виплачуються такі кошти? Чи мали якусь шкоду для організму?”
У коментарях під цим дописом зійшлися різні жінки. Однією із них була та, хто має досвід сурогатної мами. Вона погодилася поділитися своєю історією із читачами ВСІМ. Лише за умови повної конфіденційності. Навіть її профіль в Instagram - не під справжнім іменем.
Журналістка надіслала жінці перелік питань і невдовзі отримала на них відповідь. Вона розповіла, чому стала сурогатною мамою, для кого народжувала, яку суму отримала та як її чоловік поставився до цього вибору. А також хмельничанка розказала, що відбувається після народження дитини й про свої відчуття за весь час проходження програми.
Жила в елітному районі Києва та отримувала щомісячний платіж
1. Скільки вам років?
-
Мені 24 роки.
2. Коли вперше замислилися про сурогатне материнство і за яких обставин це було?
-
Вперше я задумалася про програму, коли мені було 20 років. Причиною цього були матеріальні проблеми.
3. Скільки часу пройшло відтоді, як ви народили дитину біологічним батькам?
-
Я народила дитину біологічним батькам восени 2020 року.
4. Де знайшли оголошення про сурогатне материнство?
-
Оголошення про сурогатне материнство розміщено на просторах інтернету.
5. Що найбільше вас цікавило, коли вперше звернулися з питання сурогатного материнства?
-
Найбільше, що мене зацікавило при першому зверненні - це питання конфіденційності. Адже мало людей розуміє всю суть цієї програми й просто засуджує жінок в продажі дітей. Такі люди мені просто огидні й мене глибоко дивує їхня неосвіченість.
6. Яким чином оформлюється контракт і що входить до його умов?
-
Контракту немає. Є договір, який укладається між двома сторонами у нотаріуса за всіма законами України. Там прописані всі умови, які повинні дотримуватися як і сурогатна мама, так і батьки.
7. Сурогатна мама має мати свою здорову дитину. Хто у вас і чи знає він/вона про сурогатне материнство?
-
Так, обов'язково повинна бути хоча б одна власна здорова дитина. У мене є маленька донечка. В силу свого віку вона не знає і не розуміє цього. Хоча, коли вона виросте я обов'язково буду розмовляти із нею на цю тему.
8. Якими були ваші відчуття, коли носили дитину клієнтів під серцем?
-
Відчуття звичайні. Нічого незвичайного чи надприродного не відбувається в цей період. Звісно, через гормони є різні настрої. Але перш за все сурогатна мама має бути психологічно здоровою і розумною, щоб все правильно усвідомлювати.
9. Як відреагували рідні та друзі на ваше бажання стати сурогатною мамою?
-
Друзі про це не знали. Були в курсі лише батьки. Реакції були різними, але врешті вони мусили прийняти мій вибір.
10. Чи ви були особисто знайомі зі своїми клієнтами? Звідки вони?
-
Так, я особисто була знайома із біологічними батьками дитини. Вони французи.
11. Скільки вам платили і як часто?
-
Сума за народження дитини складає від 12 до 19 тисяч доларів. Плюс щомісячний платіж - 300 доларів. Також різні компенсації. У кожної дівчини виходить різна сума. Приблизно вона складає від 12 до 22 тисяч доларів.
12. Де ви мешкали, коли були вагітні?
-
Біологічні батьки дитини винаймали мені квартиру в елітному районі Києва. З 21 тижня вагітності я проживала там із чоловіком і дитиною. Так було до пологів.
Готова стати сурогатною мамою ще раз
13. Як на сурогатне материнство відреагував ваш чоловік?
-
Я одружена. Спершу чоловік не хотів, щоб я йшла в таку програму. Проте я його переконала, тож він мене підтримував увесь період.
14. Чи часто вас відвідували біологічні батьки дитини, якщо таке було?
-
Ми зустрічалися лише двічі за увесь час, оскільки вони живуть в іншій країні. Тим паче були суворі карантинні обмеження. І до того ж ці люди мають свою роботу та проблеми. Однак ми завжди підтримували із ними онлайн зв’язок.
15. Що відбувається після народження дитини? Ви пишете відмову?
-
Після того, як дитина народжується, її забирають в спеціальне відділення. Потім сурогатну маму, як і звичайних породіль, виписують разом із дитиною. Тоді немовля забирають біологічні батьки. А сурогатна мама йде із випискою в нотаріус.Там пишеться відмова від дитини. Це можна зробити не відразу після пологів, а, наприклад, за кілька днів.
16. Що ви відчували, коли від вас забрали дитину?
-
Відчуття щастя. Ці відчуття не зрозуміти людям, які пишуть: "Ти продаєш дитину". У першу чергу ти даруєш життя і даєш щастя жінці або парі, які самі не можуть мати дітей через якусь причину. Наприклад, в мами, дитину якій я народила, був рак. Після одужання вона не змогла завагітніти й мати дитину. Хоча їй всього 30 років.
17. За умовами договору, ви маєте право коли-небудь побачити дитину, яку народили?
-
За договором можу, за згодою сторін. Але наголошую: це не є моя дитина. Це дитина із матеріалу іншої жінки та її чоловіка. До матки сурогатної мами підсаджують ембріон, якому 5-7 днів. Згодом він розвивається в тілі.
18. Скільки ви заробили загалом?
-
Загалом я отримала суму 20 тисяч доларів.
19. Чи готові ви стати сурогатною мамою ще раз?
-
Так, готова. І справа далеко не в грошах. Це зрозуміють тільки ті жінки, які не можуть стати мамою. І тільки ті, хто розумний, психологічно здоровий і розуміє повністю весь процес. Потрібно мати велику душу і думати не лише про себе.
20. Чи знаєте ви ще когось із сурогатних мам з Хмельницького?
-
Ні, такою інформацією я не володію. Це справа кожної жінки. Разом зі мною програму проходила ще одна дівчина, яка була вагітна двійнею. Я не цікавилася звідки вона.
21. Що можете відповісти тим, хто проти сурогатного материнства?
-
Все, що я можу сказати жінкам, які проти - прагніть стати розумнішими й розвинутішими. Читайте та дізнавайтеся нове. Лише тоді говоріть і стверджуйте щось стосовно певних речей. Якщо ви не компетентні в даному питанні - краще помовчіть. Адже це щастя, що ви маєте власну дитину. Дозвольте ще комусь мати право на це. А того, хто каже, щоб краще біологічні батьки взяли дитину із дитбудинку, хочу запитати: чому ви не всиновлюєте цих дітей?
Загалом сурогатне материнство в Україні не заборонене. Воно регулюється статтею 123 Сімейного кодексу України (Визначення походження дитини, народженої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій). А також статтею 281 Цивільного кодексу України (Право на життя).
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.