До кінця цього року у Хмельницькому міському перинатальному центрі може з’явитись надсучасне обладнання для штучного запліднення. Раніше подібні процедури у місті не проводились, тому подружні пари, які самостійно не могли завагітніти, змушені були їхати до інших міст.
Нині у Хмельницькому близько трьохсот сімей стоять на обліку у центрі планування сім’ї і репродукції людини. Процедура дороговартісна, її мінімальна ціна – близько 60 тисяч гривень.
- На сьогодні у центрі планування сім’ї і репродукції людини, який функціонує у структурі нашого перинатального центру, ми проводимо облік, обстеження та лікування пар, які планують дитину. Наразі ми лише готуємо жінок на екстракорпоральне або як його називають штучне запліднення, які не можуть самостійно завагітніти, - розповідає «ВСІМ» головний лікар Хмельницького перинатального центру Андрій Ропотан. – Далі відправляємо пацієнток у Київ, Львів, Івано-Франківськ чи Житомир. У нас існує один приватний заклад, який займається цим лише на папері, однак, фактичного результату цього немає.
За словами лікаря, для того, аби надавати ці послуги, у місті є все необхідне – у центрі є достатня площа і спеціалісти, які готові проводити процедури. Залишається найголовніше – необхідне обладнання. Із міського бюджету виділили близько двох мільйонів гривень на спеціальне устаткування, щоправда, загальна вартість усієї лабораторії для штучного запліднення коштуватиме близько чотирьох мільйонів.
- Їхати в інше місто не дуже зручно для наших жінок – це і витрати на дорогу, проживання, окрім цього. процедура в інших клініках коштуватиме великих грошей. До прикладу, в Києві вартість коливається близько 100 тисяч гривень. У нас це буде в тричі дешевше, ніж в інших структурах, тим паче, жінка знаходитиметься у себе в місті, - каже Андрій Ропотан.
Наразі відповідне рішення про виділення коштів для обладнання підписується міською радою. На черзі – тендер, після чого відбудеться придбання устаткування.
Довідка: Екстракорпоральне (штучне) запліднення – процес, при якому яйцеклітина запліднюється спермою поза межами організму. Запліднення у пробірці використовується для лікування практично усіх форм безпліддя, однак, за винятком того, коли у жінки анатомічно змінена форма матки.
В ході цього процесу контролюється дозрівання яйцеклітини, проводиться пункція, забирається сперматозоїд і штучно проводиться процес запліднення. Далі ембріон вводиться у матку.
* За даними Управління статистики у Хмельницькій області
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.