Б’ють жінок або дітей. Зібрали історії сімейних конфліктів хмельничан

Б’ють жінок або дітей. Зібрали історії сімейних конфліктів хмельничан
  • Вітчим побив падчерку, чоловік погрожував та лаявся на дружину, а інший - не пускав жінку додому.
  • Все це реальні історії, які сталися з хмельничанами за останній рік. 
  • Чому в сім’ях стається домашнє насильство?
  • Зібрали історії.

За останній місяць хмельницькі патрульні виїжджали на 67 викликів про домашнє насильство. Про це повідомила інспектор УПП в Хмельницькій області Вікторія Тимощук. Деякі конфлікти в сім’ях закінчилися не просто лайкою чи образами, а й фізичною розправою. Покарання за подібне кривдники отримують різне.

Вітчим побив падчерку, а чоловік не пускав дружину додому

Фахівці розповідають: найчастіше кривдниками в подібних ситуаціях виступають саме чоловіки. Насильство здійснюють над жінками або дітьми. Як от скажімо в ситуації, що розгорнулася на Хмельниччині у лютому цього року. Все сталося в сім’ї, де доньку виховує мати та вітчим. Того дня, о 20:50, чоловік здійснив насильство відносно своєї падчерки. 

Відео дня

За його версією, попри пізню пору, дівчина довго не поверталася додому й не відповідала на телефонні дзвінки. В результаті, чоловік голосно кричав і ображав неповнолітню. А також завдавав удари паском по тілі. На місце події була викликана поліція. На чоловіка склали протокол за статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).

Ще одне насильство над жінкою і неповнолітньою донькою сталося у квітні. У вечірній час чоловік став принижувати обидвох, висловлювався грубою і нецензурною лайкою. А наостанок став залякувати й погрожував фізичною розправою. На місце прибули патрульні й склали на кривдника адмінматеріали за тією ж статтею, що й в попередній історії. 

В обидвох випадках справи передали до суду. На чоловіків наклали штраф у сумі 170 гривень.

У липні цього року в одній із сімей на Хмельниччині стався вже не перший випадок насильства. Протягом останнього року чоловік вдруге завдав шкоди своїй колишній дружині. Востаннє він ударив її в лівий бік в області грудей. За це на нього був складений відповідний протокол, а суд наклав на чоловіка штраф у розмірі 340 гривень. 

Серед випадків трапляється насильство різного виду: психологічне, фізичне, сексуальне або економічне. Останнє сталося в Хмельницькому цьогоріч, у мікрорайоні Озерна. Чоловік відмовлявся пускати дружину до будинку, який вони придбали будучи в шлюбі, за сімейні кошти. Подружжя перебувало в процесі розлучення. На той момент між ними склалися неприязні відносини й виникли конфлікти через майно. Справу хмельничан слухали в суді. В результаті - її закрили за відсутністю складу правопорушення. 

Іще одна історія стосується подружжя, яке попри конфлікти, складений протокол та суд все ж примирилися і забули про чвари. Трапилося все в травні. Чоловік у нетверезому стані став висловлюватися нецензурними словами в сторону дружини. А згодом став погрожувати їй побиттям. Коли все дійшло до суду, пара вже помирилася. Обидвоє повідомили, що конфлікт між ними вичерпано, а чоловік визнав свою провину. Суд постановив закрити справу за малозначністю вчиненого правопорушення й обмежитися усним зауваженням.

Перебіг та фінали таких історій можуть бути різними. Якщо в когось все закінчується примиренням, то в інших - втечею або переховуванням від своїх кривдників. Фахівці розповідають, що останні випадки - не рідкість. Саме для жертв домашнього насильства в місті невдовзі з’явиться притулок. Там вони зможуть прийти до тями, отримати допомогу від спеціалістів і можливість розпочати життя з чистої сторінки. 

Притулок запустять до кінця цього року

Притулок для постраждалих від домашнього насильства буде в структурі міського центру соціальної підтримки та адаптації. Місце його знаходження не повідомляють, аби про нього не дізналися кривдники. А от про те, яким він буде та як функціонуватиме - розказав директор центру Олександр Парацій.

За його словами, кошти на прихисток для постраждалих осіб виділили коштом субвенції з держбюджету. А саме - 2,5 мільйона гривень. Подальше утримання закладу відбуватиметься за гроші з міського бюджету. 

Нет описания.

У рамках роботи притулку буде функціонувати спеціальна мобільна бригада. Для її роботи вже придбали автомобіль. Олександр Парацій каже: на виклик про домашнє насильство буде виїжджати група фахівців. Серед них - психолог. 

Домашнє насильство через COVID

Наразі мобільна група вже функціонує в тестовому режимі. А саме - здійснює виїзди на виклики. Відбувається все таким чином: жертви повідомляють про домашнє насильство на лінію “102”, правоохоронці перевіряють інформацію, що надійшла, й тоді викликають мобільну групу. Спеціально для цього вже є створений закритий Telegram-канал, де даними обмінюються поліцейські, служба у справах дітей, управління соцзахисту і новоутворена мобільна група. 

Фахівці групи вже понад тиждень здійснюють виїзди на виклики про домашнє насильство. Станом на 24 листопада, вони прибували на допомогу близько десяти разів. У складі мобільної групи працює практичний психолог Майя Чернова. 

Вона розповіла, що за тиждень найчастіше жертвами виявлялися жінки та діти. За її словами, конфлікти в сім’ях виникали через розлучення, нерухомість та навіть через COVID-19. 

Наприклад, приїхавши на один випадок, з’ясувалося: чоловік не пускав дружину додому. Ба більше - навіть змінив замок на дверях. У такий спосіб відбувалося насильство, в ході якого страждала і жінка, і дитина. 

Нет описания.

— Ми виїжджали на випадки, де чоловік і дружина перебували в процесі розлучення. Або ж це було колишнє подружжя. У цих парах жертвами була саме жінка. Крім того, на подібні ситуації вплинула пандемія. Наша мобільна група зіткнулася із двома історіями, які пов’язані з кризою в сім’ї саме через захворювання на COVID. Хвороба деяким чином вплинула на нервову систему людей. А також через пандемію виникли матеріальні проблеми. Скажімо, після хвороби чоловік мусить встати на ноги й далі працювати. Та цього не відбувається через загальну слабкість в організмі. В результаті - відбувається нервовий зрив і він не стримує свої емоції, - пояснює психолог. - У наших випадках чоловіки розмовляли на підвищених тонах, а згодом все переросло в штовханину з дружиною. І все це на очах в дитини. Тут і жінці, і малечі потрібна була допомога. Ми зняли цей кризовий момент і далі перенаправили їх до фахівців.

Майя Чернова додала, що всіх тих, хто потребує допомоги перенаправляють до міського центру соціальної допомоги молоді. Мовляв, там з особами працюють психологи й за потреби юристи.

Читайте також: “Пив, виганяв і вішав свої кредити”: історія жінки з Хмельниччини, яка стала жертвою домашнього насильства

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up