Численні порушення в ЖК «Академ містечко»: що кажуть власники квартир і забудовник

Численні порушення в ЖК «Академ містечко»: що кажуть власники квартир і забудовник
  • Мова йде про дві секції житлового комплексу біля прикордонної академії. 

  • Держінспекція з архітектури виявила там численні порушення. 

  • Через це люди не можуть отримати документи на придбане житло. 

  • Розповідаємо деталі.

Днями Державна інспекція з архітектури та містобудування (ДІАМ) відмовила у видачі сертифікату про прийняття об'єкта в експлуатацію представникам забудовника житлового комплексу «Академ містечко» в Хмельницькому. Все через виявлені порушення, зокрема відсутність низки комунікацій. Документи не отримали безпосередньо на 3 та 9 секції. Про це стало відомо із Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Відтак пайовики і досі не можуть отримати документи на право власності на житло, в яке вклалися декілька років тому. І ця історія тягнеться уже 5 років. Та про все по порядку. 

Передісторія 

«Академ містечко» – житловий комплекс в Хмельницькому по вулиці Шевченка, який почали будувати у 2015-му. Замовниками робіт є Державна прикордонна служба України. Забудовником виступає чернівецька компанія «БІТІДІ ГРУП». Директор – Павло Маловічко, який фігурує як засновник в декількох компаніях. У тому числі – «Будівельній групі Поділля», яка і зазначена в документах підрядником. Очолює її Дмитро Пилип’юк.

Частина квартир призначена безпосередньо для самих прикордонників. У 2016-му деякі з них отримали ключі від свого житла. На той момент в експлуатацію здали 4 із 11 секцій. 

Відео дня

Частка квадратних метрів відведена й для пайовиків. Люди вклали гроші, однак і по цей день роботи з будівництва до кінця не завершені. Власники квадратних метрів не отримали документів на право власності, хоча частина там уже проживає. У березні 2024-го в Хмельницькому на території комплексу через це відбувся мітинг

Люди виступали про забудовника, через якого будівництво «заморожене» й не відбувається вже декілька років. Їх постійно, тоді про це vsim.ua розповіли протестувальники, годують обіцянками, однак кінця краю тому немає. 

– У нас була зустріч з представником ДПС, першого відділу капітального будівництва Володимиром Кондрадом і там була зустріч з представником замовника, і представником забудовника – Дмитром Пилип’юком. Тоді він нам дав обіцянку, це було в жовтні 2023, що будуть будувати в листопаді. І цього не відбулося. Потім зустрілися в лютому (2024, – примітка автора), і почули: ми не знаємо, – пояснив тоді під час мітингу голова ініціативної групи В’ячеслав Карпюк.

Яка ситуація зараз 

Журналістка vsim.ua зв’язалася з однією із власниць квадратних метрів у житловому комплексі. Хмельничанка Наталія придбала тут житло у 10 секцій, яке теж досі не здане в експлуатацію. Навесні 2024-го пайовики зустрічалися із представниками забудовника, влади, ДСНС й відповідальних за комунікації компаній. Жінка розповіла: тоді людей запевнили, що незабаром все буде готово й зокрема 3 та 9 секції здадуть в експлуатацію. Та сани й досі там. 

– Пообіцяли нам на останніх зборах, там були представники газу, обленерго, міської ради, Маловічко був, ми були, вони пообіцяли ввести в експлуатацію ці секції, третю й дев'яту, і потім працювати вже по наших секціях. Коли ми обговорювали все це за круглим столом, він запевняв нас, Маловічко, що все шикарно, в нього там буквально не реєструвалася його заявка в "Дії". 

– Що стосується наших секцій (10 секція, – прим.автора) вони зробили розводку води і залили бетоном один поверх – стяжку зробили, – розповіла Наталія. 

Хмельничанин Юрій є власником квадратних метрів безпосередньо у 3 секції, яку не прийняв в експлуатацію ДІАМ. Він придбав тут житло у 2018-му, згідно із документацією будинок мали завершити у 2019 році. Чоловік каже: неодноразово проводили зустрічі із забудовником, взимку приїжджали представники Головного центру капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України. І кожного разу обіцяють вирішити ці питання чим швидше. 

– Ці секції, які не здаються, вони мали здатися в 2019-му, от зараз вже 24-ий – секції відмовлені у здачі. Забудовник не збудував їх в повному обсязі: систем якихось не вистачає, протипожежних, блискавковідводів і тому подібне. Забудовник обіцяє, що він вирішить це питання найближчим часом, але він вже скільки років обіцяє. А по тих секціях,, які будуються, вони дуже слабо будуються. За ціле літо тільки труби протягнули і все. 

– В них то одні перепони були, то другі, в них постійно є якісь питання, які вони не можуть вирішити. Я в той самий день (коли ДІАМ дав відмову на 3 й 9 секції, – прим.автора) спілкувався із забудовником. Він каже, що да, є зауваження по здачі будинку й вони це будуть виправляти. Але наскільки швидко все виправлять – не знаю, – повідомив Юрій.  

Що із документацією 

30 липня 2024-го Державна інспекція з архітектури та містобудування відмовила у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів в «Академ містечку». Згідно із даними з реєстру замовником є Головний Центр капітального будівництва, реконструкції та закупівель Державної прикордонної служби України. Роботи виконувала «Будівельна група Поділля». 

У поданій на прийняття в експлуатацію документації зазначено, що всі ці вимоги виконані, а по факту виявилося, що ні. 

Відтак, причиною відмови послугувала низка причин, серед яких: 

  • Відсутня насосна установка;
  • Відсутнє аварійне освітлення;
  • Відсутні газосигналізатори;
  • Відсутні поручні на сходах спуску в підвальні приміщення;
  • Не в повному обсязі виконано роботи щодо забезпечення доступності для маломобільних груп населення;
  • Відсутні електроконвектори у приміщеннях соціально-побутового призначення; 
  • Відсутня автоматична система пожежної сигналізації, пожежогасіння, оповіщування про пожежу 2-го типу та управління евакуацією людей і передавання тривожних сповіщень у вбудованих приміщеннях та інше.  

Також експертам не було надано доступ до огляду даху у 9-й секції; до огляду систем підключення до водопостачання та каналізації; до усіх квартир і до огляду машинного відділення ліфтів. 

Заразом в реєстрі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є документ від 8 вересня 2020 року з відмовою ДАБІ на «Будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудованими приміщеннями соціально-побутового призначення по вул. Шевченка, 46 у м. Хмельницькому секція 9 – 45-ти квартирний житловий будинок, секція 10 – 108-ми квартирний житловий будинок та трансформаторна підстанція», – йдеться у рішенні

Що каже сам забудовник 

Журналістка vsim.ua зв’язалася із забудовником, директором ТОВ «Будівельна група Поділля» Дмитром Пилип’юком. Він розповів: наразі шукають підрядників, які виконають роботи по усуненню цих недоліків, виявлених ДІАМ, через які і було відмовлено у прийнятті секцій в експлуатацію. Однак конкретних термінів назвати не зміг. Щодо того, чому ці секції не були здані раніше відповів наступне: 

– Роботи,коли ми перший раз подали документи в ДІАМ, це був 2019 рік, були виконані згідно із проєктом. За цих п’ять років пройшли зміни в нашому законодавстві й добавилися деякі розділи. Деякі були виконані згідно із останніми законами, які вийшли в 2022-2023 роках. Зараз вони дали зауваження згідно яких маємо виправити цю ситуацію. Проходять роботи по виправленню цих зауважень. Шукаємо підрядників по цим зауваженням, які будуть виконувати ці роботи, – заявив Дмитро Пилип’юк. 

Читайте також:

У Хмельницькому 32 сім'ї прикордонників отримали ключі від квартир

Мітинг проти забудовника: хмельничани пʼятий рік не можуть заселитися в «Академ містечко»

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Buzhok

    Бардак що ту ще добавити
  • Алексей Никулишин

    Статус пару на старкон. шосе будується теж давно, і щось будинок не зданий

    Алексей Никулишин reply Алексей Никулишин

    *статус парк
  • Читач70

    От така штука,заплати свої гроші за квартиру,і не маєш на неї ніяких документів, неподобство
  • Читач84

    інвестиції це страшний ризик, треба дозволити продавати тільки вже здане житло, а не на етапі проєкту

    Читач90 reply Читач84

    Та я теж не розумію цих людей що в даний час вкладають кошти у фундамент. І це при такому розвинутому вторинному ринку.

keyboard_arrow_up