Велоспорт у місті набирає обертів. Щороку проводяться велопаради та велозабіги. У парку Чекмана облаштували першу велодоріжку. Щоправда, для любителів двоколісних цієї відстані для катання замало. Але поїздити можна просто по місту. Ті, хто немає власного велосипеда, можуть взяти його напрокат. Але з цим у Хмельницькому скрутно. Журналісти vsim.ua знайшли всього три точки де це можна зробити. У скільки обійдеться прокат двоколісного та що для цього потрібно?
У Хмельницькому навіть розробили програму розвитку велоінфраструктури. Впродовж 9 років планують побудувати близько 30 велодоріжок у різних мікрорайонах. На це із міського бюджету планують витратити 83 мільйони гривень. Але, окрім велодоріжок, парковок та стійок для двоколісних, поки більшого не запланували.
Одна із точок прокату знаходиться на вході в парк Чекмана. На Староміській, 1 можна вибрати зручний для себе велик і захисні атрибути до нього. Тут є велосипеди для дорослих, підлітків та малих діток.
Вартість велопрокату в пункті на Грушевського, 82 майже не відрізняється. Але тут немає дорослих та дитячих велосипедів. Всі однієї моделі - гірські. Орендувати двоколісний можна щонайменше на 2 години. За це просять 100 гривень. 5-годинна велопрогулянка обійдеться в 120. Кататися на двоколісному цілий день можна за 160 гривень. За шолом треба буде доплатити ще 10 гривень. А додаткового захисту для колін та ліктей не дають.
Для оформлення необхідний паспорт. А в заставу також просять лишати документ та додатково 100 гривень. Прокат працює з 10.00 до 20.00 години.
Ще одна точка прокату працює в ТЦ "Квартал". Орендувати двоколісного можна в магазині "Велоімперія". Ціни тут дещо нижчі. За годину прокату просять 40 гривень. За три - 80. День на двоколісному обійдеться у 130 гривень, а ніч (з 8 вечора до 9 ранку) - у 80 гривень. Позичити велик на добу коштуватиме 150 гривень.
Такі ціни встановлено в будні дні. Вартість прокату на вихідні та у свята підвищиться на 10 гривень. А ціна добового користування - на 30 гривень.
Аби орендувати велосипед, слід залишати в заставу документ та 100 гривень. Прокат працює з 10.00 до 20.00 за адресою Кам`янецька, 17.
Та варто зазначити, що велоінфрастуктура в Хмельницькому розвинена недостатньо. Місць, де можна позичити велик, небагато. А ціни “некусючі” лише якщо виїжджати вряди-годи.
А от у Львові створили цілу систему муніципального велопрокату. Орендувати вело у “Nextbike” можна за допомогою смартфону. Тим, хто бажає покататися менше 30 хвилин платити не потрібно. А для любителів велопрогулянок є три види абонементів: разовий, місячний та сезонний.
Оренда двоколісного на годину обійдеться в 50 гривень. На місяць - 120 гривень, на сезон з березня по листопад - 800 гривень. Жодних застав непотрібно. Але якщо велик не повернуть, то доведеться сплатити 15 тисяч штрафу. У Хмельницькому ж поки до такого не додумалися.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.