До Хмельницького “на щиті” повернувся 23-річний Іван Беринда: історія воїна
- Іван Беринда - 23-річний військовий з Хмельницького.
- Воїн загинув на пекельному Бахмутському напрямку і повернувся додому “на щиті”.
- Спогадами про захисника поділились його друзі. Дізнавайтесь його історію.
“Вічна пам’ять тобі, брат”, “Ти завжди будеш моїм героєм”, “Ніколи не забуду тебе”...Такі слова залишають друзі та однокласники у соцмережах під чорно-білою світлиною хлопця. На ній - Іван Беринда, хлопець із теплою посмішкою. Саме таким він залишиться в пам’яті всіх, хто його знав.
Іван Беринда захищав країну в одній з найгарячіших точок на фронті - Бахмутському напрямку. Хлопець мав звання лейтенанта. Герой назавжди повернувся додому, де його не дочекались батьки. Спогадами про захисника поділились друзі.
Іван - хмельничанин. Ріс компанійським і веселим хлопцем, займався спортом. “Його було скрізь багато”, - жартома пригадують його однокласники.
Майбутній військовий навчався у теперішньому ліцеї №4 імені Павла Жука. Його однокласник Дмитро Пічний ділиться із журналісткою vsim.ua, з Ваньою вони товаришували з першого класу. Старались підтримувати зв’язок і після школи.
- Це був хороший друг, веселий, завжди допомагав у будь-якій ситуації, компанійський. Завжди брав участь у різних олімпіадах, то з математики, то по спортивних гуртках. Ми з ним разом грали у волейбол - представляли нашу школу як в області, так і по Україні, займали призові місця, - розповідає Дмитро Пічний.
Товариш каже, після школи Іван вступив до Хмельницького національного університету. Під час навчання почав працювати і займався 3Д моделюванням будинків. Хлопці підтримували зв’язок, спілкувались у соцмережах та зустрічались.
Згодом, за словами Дмитра, Іван отримав підвищення на роботі і був куратором, навчаючи початківців.
- Колеги розповідали, що перед тим, як стати на захист країни, Іван повідомив керівництво на роботі. Для нас таке рішення було неочікуваним. На жаль, після того, як він пішов служити, ми не спілкувались, - додає хмельничанин.
Однокласниця Наталія Олійник пригадує, що Ваня завжди був веселим і щирим хлопцем. Таким він залишиться в пам’яті назавжди. Каже, їй досі не віриться, коли доводиться казати слово “був”...
- Ваня, був дуже хорошою людиною, і це не прості слова… він завжди старався допомогти, був щирим, веселим хлопцем…. Досі не віриться, що пишу «був»…Я знала його не так довго як інші, але того вистачило, щоб зрозуміти, що світ втратив справді чудову людину. Ми навчались разом, були реально класні моменти, які згадуєш з посмішкою… він завжди сприймав мій не ідеальний гумор. Згадую, як на початку навчання я не могла запамʼятати імена всіх, а так як більшість були молодші за мене, як і Ваня, то звикла називати їх «малі», наскільки я пам’ятаю він саме більше сміявся з цієї моєї проблеми. Жаль…після випуску ми мали ще зустрітися усі разом, нашою групою, але прийшла війна - і ось забирає вона найкращих людей, - каже Наталія.
Відомо, що Іван Беринда воював на Донеччині. Служив у складі 56-ої окремої мотопіхотної бригади, мав звання лейтенанта.
Воїн загинув 4 грудня під час бойового завдання. Герой назавжди повернувся додому. Завтра, 20 грудня, з ним навколішки прощатимуться у рідному місті.
"Ваня - Героя. Він боровся за нас, нашу волю і наше життя. Але, на жаль, заплатив завелику ціну", - пишуть його друзі.
Із захисником прощатимуться в міській ритуальній службі. Початок: об 11:00.
Читайте також:
- Полон, суд і довічне від окупантів: історія морпіха з Хмельниччини
- У боях полягли 8 військових з Хмельниччини. Історії Героїв
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Татьяна Герасимова
😭💔🙏🏻🇺🇦
Olga Zugan
Вера Пухниченко
Лідія Бондар