Коли колега - собака. Історії хмельницьких кінологів про розкриття вбивства і пошук злочинців

Коли колега - собака. Історії хмельницьких кінологів про розкриття вбивства і пошук злочинців
  • Граф, Дакота, Мерсі та Рік.
  • Так звати частину чотирилапих, які допомагають знайти наркотики або труп, зниклих безвісти чи вбивць. 
  • Досвідчені кінологи розповіли, як хвостатим вдається виходити “на слід”, а також показали умови їхнього проживання й навчання. 

“Вони всі розумні й дуже відчувають людей”, - так про службових собак кажуть працівники кінологічного центру. Усі чотирилапі для них, як рідні. Кожен кінолог має своїх вихованців, із якими проходить спецпідготовку. Собак в кінологічному центрі є 21. Серед порід - лабрадори, спанієлі та вівчарки. Більшість з них - жіночої статі. Працівники кажуть, що із суками легше працювати. 

Хвостатих службовців можуть залучати кілька разів на день. Найчастіше чотирилапі допомагають розкрити злочини, пов’язані з крадіжками, розбоями, нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, а також вбивства. Історії, коли саме за допомогою собак вдалося вийти “на слід”, розповів заступник начальника кінологічного центру Євген Кушнір.

Як собака вийшов на вбивцю й врятував жінку, яка провела добу в воді

Євген Кушнір - досвідчений кінолог. Його колегами собаки є вже 17 років. За цей час чоловік став свідком багатьох історій, де фігурують чотирилапі. Наприклад, як службові собаки врятували чиєсь життя, знайшовши безвісти зниклу людину. Або ж допомогли затримати злочинця, який скоїв вбивство. 

Відео дня

Обіймаючи посаду заступника начальника, за Євгеном Кушніром закріплено декілька собак. Він їх тренує, а також виїжджає на службові завдання. Моментами зі своєї роботи чоловік поділився із нами.

Якось працівники поліції розшукували зниклу пенсіонерку. Було це у Віньковецькому районі. Знайти її не могли більш як добу. Стривожені рідні не знаходили собі місця. Допоки на місце події не прибув кінолог із собакою.

Коли в Славутському районі сталося вбивство, на допомогу правоохоронцям знову прийшов чотирилапий. Тоді труп чоловіка знайшли посеред лісу, в калюжі. На його шиї був ланцюг, яким убитого намагалися душити. Оглянувши місце події, було виявлено відбиток сліду взуття вбивці. Саме це допомогло службовому собаці привести поліцію до будинку зловмисника. 

Розбій - теж поширений злочин, задля розкриття якого долучають собак. Один із таких стався у Хмельницькому. Злочинці пересувалися на скутері. Слід від транспортного засобу не гарантує те, що собаки їх знайдуть. Однак чотирилапий впорався із завданням. Ба більше - привів до місця, де знайшлося чимало речових доказів. В результаті - особи, причетні до злочину, були встановлені. 

Не обходиться в роботі кінолога й без курйозних випадків. Якось такий стався, коли зник пенсіонер. До події залучили службового собаку. Щоб знайти дідуся, знадобилася його річ. Дружина зниклого надала його черевики. Пес їх занюхав і подався в пошуки. Результату не було, бо хвостатий весь час приходив назад, до будинку. Правоохоронці не могли зрозуміти в чому річ. Допоки не з’ясували: черевики, які дала дружина зниклого, напередодні одягала вона сама. Нюхаючи їх, собака відчував запах жінки. Саме тому й повертався до одного й того самого місця.

Як спанієль Рік шукає наркотики

Усі службові собаки мешкають на території кінологічного центру в вольєрах. На кожному з них вказане ім’я. Санта, Дербі, Дакота, Ден, Бім, Граф, Мухтар - всі чотирилапі підняли чималий шум, коли до них в гості навідалися журналісти vsim.ua. Одного із них працівники кінологічного центру випустили й показали, як він справляється зі службовим завданням. 

Російський спанієль Рік займається виявленням наркотиків і вибухівок. Щоб навчити знаходити ці речовини, використовують імітатори запахів. Наприклад, кокаїну, марихуани або метамфетаміну. Один з таких помістили в ящик. Завданням Ріка було знайти імітований наркотик. Як собака справився з цим завданням, дивіться на відео. 

Годують всіх чотирилапих двічі на день. Порція, наприклад, вівчарок, складає близько 2,5 літри. Готують все на спеціальній кухні, що є однією з “собачих кімнат”. Серед інших - кімната для миття, медогляду та ізолятор для хворих собак. 

На території знаходиться кілька майданчиків, де тварини проходять навчання. Є смуга для подолання перешкод із містом, драбиною й бар’єром для переповзання. А також спеціальні тренажери для собак, яких вчать шукати вибухівку, зброю чи наркотики. Про все це розповідає найдосвідченіший працівник кінологічного центру Володимир Савіцький. У цій сфері він працює вже 42 роки.  

Як навчають службових собак 

Чотирилапих вихованців у Хмельницькому готують для розкриття різних злочинів. Серед них - розшукова служба, пошук і виявлення вибухових речовин, наркотиків чи людських останків. А також - для патрульно-постової, вартової й пошуково-рятувальної служби. Сюди доставляють собак з Ірпінського кінологічного навчально-племінного центру. Всі чотирилапі проходять спеціальні тестування. Таким чином фахівці орієнтуються, до чого більш схильна тварина. 

У кожного собаки є свій графік тренувань, що розробляють на рік вперед. Навчають їх за допомогою спеціальних методів. Серед них:

  • Механічний. Наприклад, при виробленні команди “Сидіти”, дресувальник залучає ривок повідком і натискання на корінь хвоста.  
  • Смакозаохочувальний. Цей метод полягає у даванні собаці ласощів. Наприклад, при команді “До мене”, чотирилапому показують смаколик. А коли собака підходить - кінолог віддає його тварині.
  • Контрастний. Подавши команду “Сидіти”, тварині роблять натискання на поперек і натягують повідок догори й назад. Коли собака сідає - йому дають ласощі.
  • Наслідувальний метод. Заснований на використанні вродженої здатності наслідувати дії іншої тварини. Цей метод використовують при навчанні собак подолання перешкод, затримання особи, що втікає, та інше.
  • Наштовхування. Цей метод використовують в сполученні з іншими методами дресування. Собаку спонукають до виконання визначених дій, шляхом створення умов, що примушують це зробити.
  • Оперантний метод. Під час цього методу тварині дозволяють здійснювати різні дії. Найважливіші з них закріплюються під час навчання. 

Фахівці кінологічного центру кажуть, що навчити певних команд можна будь-яку собаку, в незалежності від породи. Головне - систематичність їх виконання й обрання одного з вище перерахованих методів. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 Пануватиме антициклон. Прогноз погоди на 2 липня для Хмельниччини 20:31 На 26 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 2 липня (АДРЕСИ) 20:09 Хмельницька АЕС запрошує на роботу працівників (СПИСОК ВАКАНСІЙ) 19:30 Обірвалось життя чотирьох військових з Хмельниччини. Імена photo_camera Від читача 14:25 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 18:55 Магнітні бурі у липні-2025: які дні будуть важкими для метеозалежних 18:29 Судитимуть експатрульного з Хмельницького, який «збирав» хабарі 17:56 Затримуються потяги через Хмельниччину – з рейок зійшли вагони 17:21 Хмельничани отримали нагороди з рук Президента на Софійській площі (ІМЕНА) 16:39 У Хмельницькому потонув військовий Денис Домрачев. З ним попрощались photo_camera 16:00 Шахтар і Динамо в перших турах: календар матчів Епіцентру в УПЛ 15:44 У Хмельницькому п'яний водій в'їхав у автобус 15:12 Ціни на сало і м’ясо: як змінилась вартість свинини у Хмельницькому 14:48 Біля філармонії сталася ДТП: постраждав 20-річний мотоцикліст (ВІДЕО) 14:03 Призначено нового єпископа в Кам’янець-Подільській дієцезії РКЦ 13:19 На міському пляжі Хмельницького небезпечно купатися – МОЗ 12:22 52 тисячі доларів "забутого" боргу: колишнього прокурора підозрюють у шахрайстві 12:00 7 найпопулярніших товарів для інтиму: підбірка з «Полунички» (новини компаній) 11:29 Чи треба міняти документи й таблички, якщо перейменували вулицю 10:35 В Гречанах 1 липня не буде води
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up