Комендантська година на Хмельниччині: у яких випадках дозволено її порушувати

Комендантська година на Хмельниччині: у яких випадках дозволено її порушувати
  • На Хмельниччині із 00:00 до 05:00 ранку діє комендантська година. 

  • Перебувати на вулицях міста без спецперепусток не можна. 

  • У яких випадках дозволено порушувати ці правила?

24 лютого 2022-го відбулося повномасштабне вторгнення росії в Україну. Тоді ж за рішенням Президента України був введений воєнний стан. А вже наступного дня  запровадили комендантську годину, в тому числі й на Хмельниччині. Спочатку вона діяла із 21:00 до 06:00 ранку. Згодом її послабили і наразі перебувати на вулицях міста заборонено із 00:00 до 05:00 ранку. Однак деякі категорії громадян мають право пересуватися в цей час доби – за наявності спецперепусток, які видає обласна військова адміністрації. На яких підставах громадянами можуть порушувати комендантську годину без покарання – розповідаємо. 

Обмеження під час комендантської години 

Під час дії комендантської години громадянам заборонено перебувати на вулицях міста, в громадських місцях, закладах харчування, а також пересуватися автомобілем. Виняток – люди, які мають перепустки видані Хмельницькою обласною військовою адміністрацією. Такі тимчасові документи отримують працівники критичної інфраструктури, зокрема й комунальники.

Без них в нічні години дозволяється особам та рух транспортних засобів Збройних Сил, Державної спеціальної служби транспорту, Нацгвардії, Держприкордонної служби, Нацполіції, СБУ, ДПС, Державної міграційної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, прокуратури, НАБУ, ДСНС, Служби судової охорони, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань,

Відео дня

Державного бюро розслідуван. Це стосується суддів, працівників апарату судів, яких залучено до здійснення правосуддя на час запровадження комендантської години. 

Що стосується інших осіб, в Управлінні патрульної поліції у Хмельницькій області повідомили наступне: 

– Якщо людина в заборонений час, протягом комендантської години, перебуває на вулиці, то патрульні мають право перевірити в неї наявність документів, які б давали право на перебування на вулиці, чи підтвердити обставину про відсутність таких документів у даної особи, а також встановити причину порушення комендантської години, – зазначила речниця УПП в Хмельницькій області Вікторія Тимощук. 

Однак є низка підстав, за яких люди можуть перебувати на вулицях міста, зокрема якщо: 

  • прямують до укриттів під час повітряної тривоги (або виходять із них);
  • надають домедичну або медичну допомогу; (у цьому пункті деталізуємо: якщо, наприклад, ви поверталися пізно із травмпункту через отримані фізичні ушкодження – при собі треба мати довідку із медустанови, щоб довести правоохоронцям причину перебування на дворі у цю пору доби) 
  • супроводжують поранених чи важкохворих;
  • здійснюють заходи з евакуації населення або рятування майна.

Що стосується подорожей, зокрема якщо потрібно їхати до/з залізничного вокзалу, то в даному випадку потрібно або чекати завершення комендантської години, або можна скористатися послугами таксі. Наприклад, хмельницька служба 65-65 у своєму додатку має функцію передзамовлення машини і на період комендантської години. У цьому випадку самі служби попереджають пасажирів про те, що потрібно мати при собі роздрукований квиток на потяг – щоб в разі зупинки представниками правоохоронних органів людина змогла довести законність підстави на пересування містом в цю пору доби. В свою чергу, таксисти мають перепустки і можуть здійснювати свою діяльність й у комендантську годину. Однак це потрібно уточнювати безпосередньо в операторів. 

Покарання за порушення комендантської години 

У коментарі журналістці vsim.ua в Управлінні патрульної поліції Хмельницької області повідомили, що відповідальність за порушення зазначених заборон та обмежень відсутня у діючому КУпАП. 

Зауважимо, наприкінці 2023-го у Верховній Раді України розглядали варіант внесення змін до законодавства та запровадження штрафів за порушення комендантської години. Тоді пропонували: 

  • для громадян – від 8 500 до 17 000 гривень;
  • для бізнесу – від 51 000 до 102 000 гривень.

Однак парламентарі провалили голосування за даний законопроєкт. 

Читайте також: 

Блокпости, патрулі та комендатури: головне з наказу начальників військової адміністрації та ТЦК

Надбавки до пенсій та штрафи від ТЦК: головні новації серпня

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Buzhok

    А якщо укриття взагалі немає тільки смердючий підвал і фарбою ЖЕК написав укриття, то питання а куди бігти?
  • Вікторія

    Ага,крім СБУ,ДСНС і інших,ще можна п'яним мажорам на авто і без.
  • Roman

    Ну а в комендантську годину прямуючи з дому до укриття вночі теж ніби можна? Якщо укриття за 1км

keyboard_arrow_up