Блокпости, патрулі та комендатури: головне з наказу начальників військової адміністрації та ТЦК

-
На Хмельниччині утворили районні комендатури та призначили комендантів.
-
Крім того, мають визначити місця розташування блокпостів.
-
А ще — утворити патрулі за участі ТЦК.
На Хмельниччині створили районні комендатури, які, серед іншого повинні будуть організувати блокпости та патрулі — все це за участі ТЦК. Відповідні накази опубліковані на сайті Хмельницької обласної військової адміністрації сьогодні, 30 травня. Їх спільно видали начальник адміністрації Сергій Тюрін та начальник обласного ТЦК Володимир Корпач.
Зазначимо, що перший наказ, «Про створення комендатур районів Хмельницької області», був виданий 30 квітня. А 22 травня був виданий другий наказ про зміни до першого. Обидва документи опубліковані тільки зараз. Розповідаємо про головне з наказу в поточній редакції.
Отож, перш за все в області створили комендатури та призначили їхніх керівників (комендантів):
-
комендатура Хмельницького району — комендантом призначений начальник Хмельницького районного ТЦК Микола Грушка
-
комендатура Шепетівського району — комендантом призначений начальник Шепетівського районного ТЦК Сергій Царук
-
комендатура Кам’янець-Подільського району — комендантом призначений начальник Кам’янець-Подільського районного ТЦК Андрій Шуханов
Всі троє комендантів підпорядковуються начальнику обласного ТЦК Володимиру Корпачу.
Як ідеться у наказах, коменданти наділені повноваженнями згідно з двома постановами Кабінету міністрів, ухваленими 29 грудня 2021 року, а саме:
-
«Про затвердження Порядку встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан» (№ 1455)
-
«Про затвердження Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану» (№ 1456)
Накази також передбачають перелік завдань, які повинні виконати коменданти. Основні з них:
-
подати пропозиції комендатурі при Хмельницькій обласній військовій адміністрації щодо встановлення стаціонарних та мобільних блокпостів на території області
-
призначити уповноважених осіб, яким надано повноваження відповідно до постанови Кабміну № 1456
-
організувати перевірку документів в осіб, огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень під час воєнного стану
-
визначити необхідну кількість патрулів, їхні маршрути руху; до складу патрулів включити представників ТЦК і посадових осіб органів, які входять до сектору безпеки і оборони, та яким надано право перевіряти документи та здійснювати огляд осіб
-
включити до складу комендатур представників СБУ, поліції, Військової служби правопорядку, Національної гвардії й ТЦК
Читайте також:
-
У хмельницькому ЦНАПі уточнили дані 730 військовозобов'язаних
-
ТЦК, ЦНАП або «Резерв+»: переваги та недоліки кожного методу з оновлення даних
-
Вироки для ухилянтів на Хмельниччині: зібрали справи із судового реєстру
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Oleksandr
Володимир Свиридюк
Юра Рогачевський
Саша Шпак