«Кумівство» у школі: суд оштрафував ексдиректора СЗОШ 12 через родичку-підопічну

«Кумівство» у школі: суд оштрафував ексдиректора СЗОШ 12 через родичку-підопічну
 • Керівник призначив працівниці зарплату у 95% від окладу директора.

 • Підопічна – рідна сестра його дружини. 

 • Про конфлікт інтересів він не проінформував Департамент освіти та науки. 

 • На суді обвинувачений свою провину заперечив.

Платив майже стільки ж, скільки заробляє сам. Хмельницький міськрайонний суд оштрафував ексдиректора СЗОШ №12 за неповідомлення про конфлікт інтересів. Згідно із постановою суду, відповідачем був Олег Сивицький. 

Відповідно до постанови суду, відповідач призначив своїй підопічній, яка є рідною сестрою його дружини, посадовий оклад розміром 95% від окладу директора – тобто його самого. Відповідний наказ «Про посадові оклади заступників директора школи і головного бухгалтера» він підписав 1 вересня 2023-го. Перед прийняттям відповідного рішення керівник установи мав повідомити про конфлікт інтересів Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради, яка є засновником навчального закладу. Цим, йдеться у постанові, обвинувачений здійснив правопорушення відповідно до статті 172-7 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення, – прим.автора). 

Відео дня

Поміж іншого він дозволив підопічній паралельно з основною роботою проводити викладацьку діяльність: призначив їй 240 годин на рік протягом 2023/2024-го навчального року. 

На судовому засіданні обвинувачений заперечував свою вину. 

– В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому заперечив та пояснив, що вчиненні ним дії здійснено в межах навчального процесу та з метою забезпечення ефективності його здійснення, жодного приватного інтересу у нього не було, – йдеться в постанові. 

Цього можна було уникнути 

Журналістка vsim.ua звернулася за роз’ясненнями до Департаменту освіти та науки міста. Виконувачка обов’язків директора Ольга Кшановська повідомила: Сивицький більше не працює у 12 школі. Він звільнився за власним бажанням, написавши відповідну заяву на початку 2024-го. Згідно із даними Опендатабот керівництво змінилося 8 лютого. 

Посадовиця пояснила: таких інцидентів можна уникнути, якщо виконати норми згідно із Законом України Про корупцію. Наприклад, якщо у керівника навчального закладу серед підопічних є близький родич, він має звернутися із заявою про конфлікт інтересів до Департаменту освіти та науки. Вони юридично врегулюють це питання. 

– В таких випадках директор школи пише заяву на Департамент освіти, що у нього, наприклад, сестра/дружина/брат по першій родинній лінії працює й обіймає таку посаду й потрібно врегулювати юридично конфлікт інтересів. Вже юристи департаменту оформляють відповідний пакет документів для того, щоб відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» врегулювати це питання, – розповіла Ольга Кшановська. 

11 червня 2024-го постанова суду набрала законної сили. Відповідач не подавав апеляційну скаргу. Ексдиректор має заплатити 3400 гривень штрафу. 

Читайте також: 

НАЗК склало адмінпротокол на мера Старокостянтинова: деталі

Привласнення коштів на будівництві військового містечка: обвинувачується хмельницький підприємець

На Хмельниччині водія засудили за спробу підкупу поліцейського

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (13)
 • Маша

  Видно добре копали під директора, видно нічого не знайшли, то вчепилися за родичку дружини директора. Явно заказна справа.

  Людмила reply Маша

  Невже
  - відповідно до Штатного розпису оклад бухгалтера (навіть, якщо він є головним бухгалтером!) має бути нижчим лиш на 5% окладу керівника;
  - бухгалтер, який не має педагогічної освіти та навіть початкових знань психології, може викладати (навіть не конкретизують профіль предмету!!) освітні дисципліни.!!
  Директор допустив купу порушень і, Ви шукаєте йому оправдання.
  Мені дуже шкода фаховий педколектив школи і учнів 9 класу: вчителям прийдеться шукати працевлаштовування, а учням вибирати іншу СЗШ, що отримати повну середню освіту:!)
 • Читач28

  Журналістка Юлія Васільєва перед тим, як друкувати статтю почитала би в Google як встановлюється зарплата заступника директора і скільки годин викладати він може. Чи читати документи не навчили?
 • Читач81

  Очевидно помста директору за якусь незгоду з керівництвом, або з перетворенням 12 школи в гімназію, або через якісь проблеми з підозрілою будовою бомбосховища.
 • Алочка

  Вже всі батьки чекають коли знімуть позорного директора і його заступників 13 ліцею, корупціонер то щей збив людину яка стала інвалідом і всі мовчать , куди дивиться мер незрозуміло

  Світалана Степанюк reply Алочка

  Знімають порядних, а позорні керують далі.

  Знаю Сивіцького, двоє моїх дітей навчалися в 12 школі, хороший був директор, нічого поганого за нього сказати не можна.

keyboard_arrow_up