НАЗК склало адмінпротокол на мера Старокостянтинова: деталі

НАЗК склало адмінпротокол на мера Старокостянтинова: деталі
 • НАЗК склало адмінпротокол на мера Старокостянтинова Миколу Мельничука. 

 • Він стосується невиконання попередніх двох приписів. 

 • Все тому, що його дружина продовжує працювати під його підпорядкуванням. 

 • Розповідаємо, яке покарання загрожує міському голові. 

Національне агентство з питань запобігання корупції знову взяло під приціл міського голову Старокостянтинова Миколу Мельничука. У травні НАЗК склало адміністративний протокол на мера за невиконання двох попередніх приписів. Розповідаємо у чому причина. 

З чого все почалося 

У лютому 2024-го НАЗК виявило, що Микола Мельничук виплатив дві премії одній зі своїх підлеглих, а  згодом з нею одружився. Тоді НАЗК склало перший припис на міського голову за порушення Закону України “Про запобігання корупції”. 

– У 2023 році він зареєстрував шлюб з підлеглою, в результаті чого виникли відносини прямого підпорядкування, що є порушенням обмежень, визначених ст. 27 Закону України “Про запобігання корупції”. Крім того, до укладення шлюбу міський голова здійснював преміювання підлеглої, що була його нареченою та з якою він перебував у позаслужбових відносинах. За вказаним фактом НАЗК склало та направило до Нацполіції обґрунтований висновок про виявлення у діях міського голови правопорушення, пов’язаного з корупцією – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, – йдеться у повідомленні НАЗК. 

Відео дня

Тоді міський голова Старокостянтинова ось так прокоментував цей припис «Суспільному»

– Коли їй дали премію, і не лише їй, але й іншим працівникам міськвиконкому, то це дали премію для того, щоб ми могли купити дрони для військових... І на той час вона ще не була моєю дружиною, ми лише подали заяву в РАЦС. У законодавстві немає такого поняття, як наречена. Тому я не бачу в цьому ніяких порушень. 

Уже у квітні 2024-го НАЗК склало ще один припис згідно із яким мер Старокостянтинова мав усунути відносини прямого підпорядкування між ним та його дружиною, яка обіймає одну з керівних посад в апараті міської ради. Однак і цього він не зробив. Тому в НАЗК вирішили: третього припису не буде і склали адмінпротокол за невиконання приписів. Згідно із ним Миколі Мельничуку загрожує штраф: від 1700 до 4 250 гривень. Сам міський голова від дослівних коментарів відмовився, однак переконаний у своїй невинності.  

– Хай собі складають, це їхнє право, а моє – діяти в межах законодавства. Є відповідно закон про корупцію, стаття 27, яка чітко каже: обрані посади не підлягають. Я нічого не вчинив, – розповів Микола Мельничук. 

Даною справою займатиметься Старокостянтинівський районний суд. Тут же розглядається справа і щодо преміювання мером своєї, на той момент, нареченої. 

Позов до суду 

Микола Мельничук не погоджується із приписами на своє ім’я і тому сам звернувся до суду. Позивається проти НАЗК. У єдиному реєстрі судових рішень від 16 травня 2024-го зазначено, що Хмельницький окружний адміністративний суд прийняв заяву мера. В ухвалі вказано, що Микола Мельничук вимагає скасувати обидва приписи. 

Читайте також: 

Мер Старокостянтинова преміював свою підлеглу й одружився з нею. НАЗК звернулося до поліції

«Роблять з мухи слона»: мер Старокостянтинова про звернення НАЗК
 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
 • Olexandr

  Цирк як і Державі😂
 • Олександр

  На фронт відправити

  Ю reply Олександр

  У нього бронь
 • Лариса

  Ніяк не нажеруться
 • Валерий Басюк

  Мальок...

keyboard_arrow_up