Успішна людина. Хто вона? Запеклий кар’єрист, який 24 години на добу проводить на роботі і має колосальні успіхи в професії чи люблячий тато з купою дітлахів і дружньою родиною? А може це людина, яка віднайшла себе і знаходиться на вершині піраміди Маслоу?
Успіх поняття мінливе. Успішним можна бути лише в тому, що насправді любиш, у що «вкладаєш душу». Будь це родина, робота чи хобі. А чи реально поєднати? Як гадаєте?
Він має трьох чудових дітей та прекрасну дружину. Чверть століття займається справою, яка з невеликого хобі переросла не просто в професію, а в стиль життя. Він майстер з великим досвідом та “набитою рукою”. Ще в юності він захоплювався малюванням. Створював неймовірні образи на полотні. Згодом була армія і перше тату.
Він - Володимир Орлов. Йому 49 років. Він - тату-майстер, який бачить душу та втілює її образ на тілах хмельничан.
Захоплення малюванням з’явилося у Володимира ще у шкільні роки. Тоді це були перші спроби створити щось дійсно вартісне. Далі була армія, де картинка з полотна переросла в ескіз для майбутнього тату.
- Перше тату - зробив у армії. Там, знаєте, як ведеться, якщо ти щось вмієш, то тобі і карти в руки. Хтось стає водієм, хтось кухарем, а я туту-майстром. Я вмів малювати, тому і отримав інструмент. Вчився на товаришах по службі, друзі довіряли. Почало виходити досить непогано.
Після армії Володимир вже остаточно знав, чим хоче займатися по життю. Спочатку робив тату друзям та знайомим. Пробував різні техніки та навчався-навчався-навчався. Згодом винайняв приміщення та почав працювати вже професійно, як майстер одинак. А в травні 2018 чоловік здійснив заповітну мрію - відкрив власний тату салон “ТатуХата”, який запрацював по вулиці Подільській, 91.
Тату салон - це не просто спосіб заробити гроші. Володимир розповідає, що його не цікавлять легкі завдання. Кожна робота - це витвір мистецтва. Чоловік не жалкує часу на те, щоб створити оригінальний ескіз для тату. Просто скачати картинку з інтернету - це не про нього.
- На інші заняття я просто не маю часу. Тату - це моє все. Коли не працюю з людиною, створюю ескізи. Це лише здається, що намалювати просто. Іноді сам ескіз по часу займає не менше, ніж робота над татуюванням.
У салон до Володимира випадкові люди не заходять. Майстер розповідає, що має свою аудиторію та недостачі у клієнтах не відчуває. Якщо потрібна робота з підтекстом чи міні-картина на тілі, тоді вам до “Тату-хати”.
- У нас своя аудиторія. Різниці не має, чи то жінки чи чоловіки. До нас ідуть люди, які знають чого хочуть. Для яких тату - це теж мистецтво. Зараз трохи більше жінок. Приходять також пари та подружжя. Для спільних тату. Нещодавно наш майстер Ірина створила неймовірне татуювання для гостя із США. Він хотів на згадку щось символічне. Тому це був птах іх величезними крилами та рядками з поезії Ліни Костенко “Крила”.
Володимир розповідає, що час теж вніс свої корективи у роботу татуювальника. Раніше була проблема з інструментом, фарбами. Роботу виконували значно довше та менш якісно.
- Як тільки починав, бувало, що одна робота займала добу. Робили короткі перерви, пили каву і знову поверталися до справи. Зараз те, що раніше робив за добу займає максимум 8 годин.
Крім цього змінилися і смаки хмельничан. Стало менше іменних написів, а більше естетики. Хмельничанки, переважно, полюбляють квіти та написи на латині, а ось чоловіча половина - любить хижих звірів, розу вітрів, компаси, релігійну тематику та українську символіку.
За майже тридцятирічний стаж роботи, Володимир виконав сотні татуювань. Де тільки не доводилося “набивати”. Проте, говорить, що інтимними тату мешканці нашого міста не зловживають.
- За інтимними татуюваннями зверталися, але вже дуже давно. Переважно хмельничани обирають місця, де татуювання буде видно. Як то кажуть, щоб всі бачили.
Володимир розповідає, що жінки часто роблять татуювання на животі (особливо низ живота), плечі, ключиці, на шиї. Чоловіки на спині, грудях, а також набивають рукави та напіврукави. Є місця для татуювань від яких майстри тату-салону відмовляють клієнтів.
До тату-салону часто звертаються з проханням перекрити старе татуювання або “стерти” когось із тіла. Також серед клієнтів багато жінок, які хочуть приховати шрами від апендициту чи кесаревого розтину.
- Раніше було модно писати на собі чужі імена. Трапляється, що дружина, наприклад Валя, а на тілі викарбувано Ліза. Приходять і просять перекрити. Я скажу, що це важче ніж робити татуювання з нуля, проте цілком реально. І виходить естетично і непомітно. Також ми часто робимо татуювання, щоб приховати шрами. На пружній шкірі звісно легше працювати, але і на післяопераційному місці можна створити справжній витвір мистецтва.
Володимир говорить, що старе тату з часом вигорає і його можна відновити, додати деталей, і стане ще краще ніж було. А ось перед тим як вивести тату, майстер радить ретельно подумати.
- До нас звертався клієнт після невдалого лазеру. Вийшло так, що йому і тату не звели і шрамів наробили. Там просто опіки були. Ось таку роботою дійсно важко потім виправити.
Володимир сам має не одне тату на тілі. Перше зробив у 20-річному віці. Точну кількість не вказує, адже вдосконалює уже набуті постійно. Головне татуювання, яким чоловік неймовірно пишається - це дитячий малюнок 6-річної доньки. Його він зробив нещодавно та носить на плечі.
- Я так відразу і не скажу, скільки маю татуювань. Вони не кількістю вимірюються. Я люблю додавати нові елементи, до того, що вже є. Остання правка була десь тиждень тому.
Татуювання робить собі сам, іноді допомагають колеги. Говорить, що робив не одне і дружині. Діти ще малі, але захоплення тата розділяють, тому клеять наклейки та просять намалювати хною.
- Я майже всі тату робив собі сам. Де важко дістати, прошу Іру. Було таке, що робили одночасно тату одне одному. Я їй на руці, вона мені на нозі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram та Instagram.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.