Про них складено купу анекдотів та жартів, хтось згадує їх із жахом через нудні лекції, прискіпливих викладачів та брак вільного часу, але для переважної більшості студентські роки - кращий період у житті. Період, коли ти лише починаєш самостійно писати свою історію. Здобуваєш корисні знання, вчишся на власних помилках, робиш перші кроки в професії та намагаєшся реалізувати свої таланти.
Вже так історично склалося, що 17 листопада, вважають Днем усіх студентів. В Хмельницькому купа вишів, де гартується сучасна молодь. Хтось живе в гуртожитку, бо приїхав з району чи сусіднього обласного центру, хтось винаймає квартиру з друзями, а хтось, під теплим крилом батьків, робить свої перші кроки в доросле життя у рідному місті.
Які вони - сучасні студенти, як розважаються, чим живуть та на що витрачають свій вільний час і стипендію, дізнавалися журналісти vsim.ua.
“Навіть не помічаю, де вона дівається”
Марина, студентка 4 курсу хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
- За чотири роки мого навчання в Хмельницькій педагогічній академії, мені найбільше запам’яталися два останніх роки. Я спочатку була головою студентської ради на факультеті, зараз я голова студентської ради свого учбового закладу. Це дуже круто. Я звикла до того, що в мене немає вільного часу, коли з’являється якась хвилинка я себе почуваю не комфортно. Таке відчуття, що я щось не зробила. Я звикла постійно десь поспішати і мені це дуже подобається. Мені подобається мотивувати інших, подобається, коли студенти вдячні, коли вони задоволені тим, що роблю я. Найбільше захвату у мене викликає підготовка до якихось заходів. Я задоволена самим процесом: цими нервами, сварками, криками. Я планувала не вступати на 5-й курс, але мене настільки втягнуло студентське життя, що я просто залежна від нього. Я навчаюся на державній формі. Стипендія у нас не дуже велика - 960 гривень. Тому, що ми прийшли на навчання після 9-го класу. Ті, хто навчаються після 11-го класу - отримують більше. Я навіть не помічаю, якщо чесно, де вона дівається. Витрачаю на себе, на дівочі потреби.
“Витрачаю на книги”
Андрій, студент 2 курсу хмельницького політехнічного коледжу
- Я просто квітну тими подіями, які ми проходили за перший рік навчання і зараз. Це спільні виступи, це змагання за групу, громадська робота. Для мене студентські роки- це можливість розкрити свій потенціал на повні. А стипендію, я чесно скажу, витрачаю на книги. Я вважаю, що це саме те, в що потрібно вкладати кошти. Коли ти зростаєш духовно, це добра інвестиція в майбутнє. Отримуємо ми в місяць - 955 гривень. Мені вистачає для свого захоплення, в усьому іншому, поки що, допомагають батьки.
“На транспорт, харчування та дозвілля”
Альвіра, студентка 6 курсу хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
- Можу сказати, що наші студентські роки дуже цікаві і насичені. Так, як я навчаюся на мистецькому факультеті, ми часто беремо участь у різних концертах. У нас дуже дружна група, буду згадувати наше дозвілля навіть через багато років. Ми часто їздимо на всілякі змагання, конкурси, привозимо призові місця. Стипендія у нас не дуже велика - 1300 гривень. Так, як я з міста, то витрачаю переважно на дозвілля, розваги. Не малу частину забирають витрати на транспорт та на харчування в академії. А мої одногрупники, які не місцеві, а приїхали з району чи інших міст, витрачають ще на прожиття в гуртожитку і, звісно ж, на харчування.
“На дозвілля, каву та кіно”
Олександр, студент 5 курсу Хмельницького національного університету
- Взагалі студентські роки для того і є, щоб витрачати свій час на навчання, розваги, друзів, якісь перші спроби в професії, самореалізацію. Я намагаюся все поєднувати. Багато часу займає громадська робота, але мені то подобається, стараюся бути корисним своєму навчальному закладу та нашому місту. Як і в кожного студента буває різне: буває. Стараюся сам потроху заробляти, бо стипендія у нас не дуже велика, а з нинішнім курсом, треба якось крутитися, щоб і на дозвілля вистачало: чи то з друзями вийти на каву, чи у кіно піти.
“Стипендія - помірна для хмельничанина”
Анна, студентка 2 курсу Хмельницького національного університету
- Для мене студентське життя - це моя студентська рада. Вона робить моє життя яскравим. Завдяки людям, з якими я спілкуюся, завдяки заходам, які відвідую, я зростаю як особистість. Стипендія досить часто виручає, я отримую підвищену стипендію, а це 1900 гривень. Звичайно на неї не дуже легко прожити людині, яка далеко від батьків. Ті хто живуть в гуртожитку ще платять за нього. Для мене, як для місцевої, це досить достатня сума і я вважаю, що саме для хмельничан вона помірна.
“Відкладаю на чорний день”
Ілля, студент 4 курсу хмельницької гуманітарно-педагогічної академії
- Ми намагаємося зробити студентське життя цікавим, урізноманітнити концертами, заходами, спілкуванням з цікавими людьми. У студентів життя завжди бурхливе, тому стипендії, мало на що вистачає, це якщо її витрачати. Стандартна стипендія у нас - 960 гривень, підвищена - на 300 гривень більша. Я свою не чіпаю. Я крім навчання ще працюю, тому на життя собі заробляю сам, а ось стипендію відкладаю, так би мовити “на чорний день”. Можливо далі згодиться, чи буде якась екстрена ситуація,коли знадобляться гроші - тоді і витрачу, поки, навіть з картки не знімаю.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Faina Shtein