«Орден Святого Пантелеймона»: як на Хмельниччині обирали кращих медиків
-
Двоє медиків з Хмельниччини отримали «Орден Святого Пантелеймона».
-
Це директор Хмельницького ЦПМСД №2 Людмила Головко та військовий лікар, Ярослав Яремішин, з Волочиська.
-
Дізналися про процедуру визначення переможців.
У День медичного працівника у Києві відбулася церемонія нагородження найкращих медичних працівників України. Їм вручили «Орден Святого Пантелеймона». Нагородили й двох мешканців Хмельниччини. Як обирали кращих лікарів та що треба знати про цю відзнаку – розповідаємо в матеріалі далі.
«Орден Святого Пантелеймона» присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства. Він вручається особам, яким притаманні високий професіоналізм та які досягли значних особистих результатів у галузі охорони здоров’я, благодійній та громадській діяльності. Є дві номінації – «Кращий цивільний лікар» та «Кращий військовий лікар». Цього року нагородили двох жителів Хмельницької області.
У першій номінації перемогла директор Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Головко. В іншій – старший лейтенант медичних сил Ярослав Яремішин з Волочиська.
Як обирають кандидатів
Процедура пошуку та висунення кандидатів на отримання відзнаки покладається на регіональні ради. На Хмельниччині такою керує Іван Нагорний, директор Хмельницького базового медичного фахового коледжу. Як він розповів журналістці vsim.ua, до регіональної ради входять головні лікарі медзакладів та відомі люди Хмельниччини. Кандидатів на отримання нагороди висовує кожен медзаклад. Далі – відбувається ретельний відбір, враховуючи як професійні якості, так і особисті досягнення в громадських видах діяльності.
- Всі бажаючі можуть подавати свою кандидатуру. Є перелік певних критерій, яким має відповідати номінант. Останні роки дана відзнака поширюється лише на лікарів. Є дві номінації. Під час повномасштабної війни нагороджується кращий цивільний та військовий лікар. Кандидатури подають керівники медзакладів. Розгляд спершу відбувається на рівні регіону. Номінантів розглядають згідно з відповідним протоколом. Регіональна рада відбирає тих, хто може представити нашу область на достойному рівні, – каже Іван Нагорний.
Також, розповідає Іван Нагорний, кандидатури розглядає поважна рада у Києві. Номінант має надати заяву, резюме у вигляді презентації та свої контактні дані. Таким чином поважна рада проводить голосування. Всі засідання відбуваються в режимі онлайн, що є повністю прозорим процесом, – додає Іван Нагорний.
Які переваги лікарю надає «Орден Святого Пантелеймона»
Самі етапи відбору та визначення кращих медиків відбуваються орієнтовно від вересня до лютого. Так, цього року було нагороджено близько 50 цивільних та військових медиків з усієї України. Серед номінантів також були представники з Латвії, Греції та Нідерландів.
«Орден Святого Пантелеймона» надає в подальшому право на залучення до різних громадських проєктів. Мова йде не лише про регіональний рівень, а й всеукраїнський.
- Особи, які нагороджені цією відзнакою, залучаються до різних серйозних громадських проєктів. Зокрема – в минулому році була створена рада по відзнаці загиблих медиків. Наразі ті, хто входять до цієї ради, беруть участь в створенні книги пам’яті, – пояснює Іван Нагорний.
Голова регіональної ради також додає, що «Орден Святого Пантелеймона» – це найвища громадська нагорода, яка має професійно-фахове спрямування, присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства.
Читайте також: На Хмельниччині хочуть залишити 48 ліцеїв (СПИСОК)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Alla Bayda
Надежда Маринич