Пензлик у животі та відрізаний член: лікарські історії від хмельницького уролога – Івана Воронюка

-
Іван Воронюк працює урологом у Хмельницькій міській лікарні.
-
Що лікує медик та з якими захворюваннями хмельничан стикається найчастіше?
-
Дізнавайтеся в інтерв’ю у рамках проєкту «Лікар до 30».
«Лікар до 30» – проєкт, в рамках якого розповідаємо про молодих медиків Хмельницького. Посилання на такі матеріали – в кінці цього тексту.
Цього разу знайомимося із 28-річним урологом – Іваном Воронюком. Досвід його роботи разом з інтернатурою складає 5 років.
На столі в кабінеті уролога – підставка під канцелярію у вигляді чоловічого тіла зі статевим органом. Проте це не означає, що лікар цієї спеціальності має серед пацієнтів виключно чоловіків. Іван Воронюк розповів – це поширений міф. Бо урологи лікують як чоловіків, так і жінок.
Молодий уролог за час свого лікарського шляху зіткнувся з багатьма неординарними випадками. Деякі з них пов’язані з мастурбацією, та, як наслідок – ушкодженнями геніталій чи інших органів. Вперше з подібним медик зустрівся під час інтернатури в Києві. Саме там уролог здобував знання, які згодом планував застосовувати в лікарні рідного міста.
Так все й склалося. Вже 2 роки Іван Воронюк працює у Хмельницькій міській лікарні. Як минає день уролога, з якими захворюваннями найчастіше стикається та які історії ніколи не забуде – дізнавайтеся далі в інтерв’ю.
Як у вашому житті з’явилася медицина?
-
У мене мама лікар. І вона завжди хотіла, аби і я працював у цій сфері. Так свого часу вона наполягла на цьому. І я пішов по медичній стежці.
Де ви навчалися після школи?
-
Після закінчення 9-ти класів, вступив до Хмельницького базового медичного коледжу. А далі – в Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського. Навчався на факультеті «Лікувальна справа». Згодом обрав спеціалізацію «Урологія».
Чому саме урологія?
-
Мій хороший друг працює урологом. Ми з ним познайомилися ще задовго до мого вступу в університет. Разом ходили на тренування в зал. Саме от цей товариш мені прищепив цікавість до цієї спеціальності. Річ у тому, що урологія – це дуже тонка справа, яка потребує витончених рухів. Це мені й найбільше сподобалося. Я розглядав також хірургію. Але саме урологія перемогла в моєму виборі.
Чи пам’ятаєте першу вашу практику в медицині?
-
Так, звісно. Перша практика у мене почалася ще в коледжі. Це була операція з видалення яєчка. Мені це довірили. І все пройшло добре. Пам’ятаю, що пацієнтом був старший чоловік.
Чи були моменти під час першої практики, які налякали вас?
-
Насправді, будучи студентом, мене все тільки зацікавлювало. Нічого мене не лякало. Найбільше тоді мені сподобалися емоції, які я отримав після проведення операції.
Де ви проходили інтернатуру та який найяскравіший спогад з тих часів?
-
Інтернатуру я проходив у Києві. Це третя міська клінічна лікарня. Там найкраща урологія в столиці і одна з найкращих у всій Україні. Мені пощастило туди потрапити по розподіленню. Я був інтерном протягом двох років. І це був дуже класний період. Щодня було повно операцій. У мене дуже багато друзів та знайомих залишилося з тих часів.
З якими випадками у пацієнтів ви зіткнулися, будучи інтерном?
-
Було дуже багато історій різного характеру. Наприклад, якось на приймальне відділення до нас привезли дівчину. Їй було 27 років. У неї був камінчик в нирках – приблизно 3 міліметри. Він дав такі ускладнення, що пацієнтку госпіталізували в реанімаційне відділення. У неї пішло запалення на весь організм. Почався септичний шок. Вона потребувала термінової невідкладної допомоги. Близько місяця лежала в реанімації.
-
З інших нестандартних історій з пацієнтами – є ті, що пов’язані з чоловіками та їхніми статевими органами. Якось молодий хлопець вирішив відрізати собі член. Медики привезли його в лікарню просто з фонтаном з крові. Згодом виявилося, що пацієнт має певні психічні розлади.
-
Інший випадок – це історія з хлопцем, який мастурбував. Він робив це на дивані, який складається, як книжка. У місці згину той поставив скляну вазу. Всередині намастив все спеціальним гелем. І почав свою справу. У процесі ваза тріснула. І коли він виймав статевий орган, то все собі розрізав. Ми йому намагалися все зшити. Проте так і нічого не прижилося. Довелося видаляти.
Як молодий уролог знайшов для себе місце працевлаштування в Хмельницькому?
-
У мене був такий план, що в Києві на інтернатурі здобуту якісні знання і застосовуватиму їх у рідному місті. Так і склалося. Головний лікар Хмельницької міської лікарні пішов на зустріч. Адже його зацікавило, що такий перспективний молодий уролог має бажання ефективно працювати. І так, тут, у міській лікарні, я працюю вже два роки.
Ви працюєте, як ургентний лікар чи лише в стаціонарі?
-
Я й ургентний лікар, і працюю з тими пацієнтами, які лікуються в стаціонарі. Працюю щодня, з 9 до 15 години. Цей тиждень, наприклад, я ургентний лікар. Мене і на приймальне кличуть, коли приїжджає швидка. Також лікую тих, хто лежить в стаціонарі. У нас 30 ліжок і наразі всі зайняті. Трапляється, що і вночі викликають.
З чого починається робочий день уролога?
-
Мій робочий день починається з обходу пацієнтів. Можуть бути обстеження. Або ж вирішуємо подальшу тактику лікування з пацієнтом. Крім того, можуть надходити пацієнти з приймального відділення. Також займаюся виписками, і так званою паперовою роботою.
Існує така думка, що уролог – це лікар лише для чоловіків. Чи дійсно так це?
-
Ні. Це міф. У більшості випадків в нас у відділенні 60 % чоловіків, 40% - жінок.
Чи можете виокремити ТОП-5 найпоширеніших випадків, з якими стикається уролог?
-
На першому місці – сечокам’яна хвороба. Це коли є камінці в нирках чи у сечовому міхурі. На другому – інфекції сечовидільної системи. Наприклад – цистит. На третьому місці – нетримання сечі в жінок. До речі, про цю проблему пацієнтки чомусь соромляться говорити. Четверте місце – це захворювання простати в чоловіків. І також поширеними є пухлини в нирках чи в сечовому міхурі.
Як часто оперуєте та які операції вважаються найскладнішими для уролога?
-
Кількість операцій буває різною. От, скажімо, може бути одна чи дві операції на тиждень. На ще кількох я можу бути асистентом. Цього тижня я асистував на операції, коли дробили камінь в сечоводі. Це, до речі, нова для нас операція. Бо у нас лише нещодавно з’явилося обладнання для її виконання. Також цього тижня видаляли простату чоловіку ендоскопічним методом.
-
Найскладнішими для уролога є операції при онкології. Коли треба видалити орган, лімфовузли та навколишні тканини.
Чи помітили ви динаміку зростання деяких захворювань?
-
Так. Наприклад, нетримання сечі в жінок після 35 років. Зараз все частіше таких випадків. Можливо, це пов’язано з тим, що жінки почали звертатися до лікарів щодо цієї проблеми. А не продовжувати соромитися цього. Також є тенденція до збільшення випадків онкології. За останній місяць в нас велика кількість таких діагнозів. За тиждень – у двох чи трьох пацієнтів підтверджується онкологічний процес. Хоча це люди, які прийшли на планове обстеження. А в них от виявили онко. Зазвичай це пацієнти від 45 років.
Під час роботи в Хмельницькій міській лікарні, чи стикалися з нетиповими випадками?
-
Так. Був цікавий випадок, коли ми знайшли пензлик в черевній порожнині жінки. Він туди потрапив після того, як жінка вирішила сама себе задовольнити. Пензлик туди заскочив і вона сама його вже дістати не змогла. Він був гострий і пробив сечовий міхур. Так потрапив далі у живіт. Пацієнтці було до 45 років.
Від чого отримуєте задоволення у роботі?
-
Мені приємно, коли пацієнт пролікувався і дякує. От була дівчина молода. Вона художниця. Принесла мені сьогодні шоколадку і картину. У неї було гостре запалення сечовидільної системи. Гарно її пролікували і вона подякувала картиною.
-
Я отримую задоволення навіть коли маю приємну втому. Це коли я виходжу з операції обезсилений. Але відчуваю моральне задоволення від того, що все пройшло вдало.
Чи сумніваються пацієнти у вашій компетентності, зважаючи на молодий вигляд?
-
Пацієнти часом кажуть: «Ви такий молодий, а так гарно все розказуєте». Тобто, дивує їх молодий вигляд. Але я завжди стараюсь пояснити пацієнту його проблему. Аби людина чітко розуміла, що і чому їй лікують.
Які симптоми є приводом для звернення до уролога?
-
У жінок це болісне сечовипускання. Домішки крові в сечі. У чоловіків – утруднене сечовипускання. Треба звертатися до лікаря, коли є болі в нирках. Загалом при будь-яких скаргах не треба чекати, що все мине самостійно. Краще вчасно обстежитися. До того ж значно легше лікувати щось, коли це на початкових стадіях.
Як ви відволікаєтеся від медицини?
-
Один із моїх улюблених способів – це тренування в залі. Дійсно добре мене відволікає від роботи.
Читайте також інші інтерв'ю з лікарями до 30 за посиланням.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Хай щастить...