Плани на майбутнє і вступ: про що мріють хмельницькі випускники

Плани на майбутнє і вступ: про що мріють хмельницькі випускники
  • Вони мріють про стабільність та улюблену справу. 
  • Готуються до тестів і обирають для себе професію. 
  • Поспілкувались з хмельницькими випускниками.
  • Чого хочуть і де бачать себе у майбутньому?

Попереду в одинадцятикласників – найважчий період. Від 14 травня до 25 червня вони складатимуть національний мульти предметний тест. Хтось готувався самостійно, хтось надолужував програму разом з репетиторами. 

На черзі – вибір майбутньої професії та вступ до вишу. Зізнаються: бояться помилитись, але твердо знають, чого саме хочуть. Більшість випускників вже визначились зі спеціалізацією і кажуть, що хочуть залишитись в Україні. 

Поспілкувались з хмельницькими випускниками-2025 про їхні плани на майбутнє. 

Відео дня

Анна Вітошинська

– З майбутньою професією уже визначилась. Ще з дитинства професія лікаря викликала у мене захоплення, у шкільні роки улюбленим предметом стала біологія, а з початку повномасштабного вторгнення я зрозуміла, що моя майбутня професія повинна приносити користь людям. Тож не дивлячись на усі труднощі, величезну відповідальність та  жертовність - я обрала професію лікаря. Планую вступати до Львівського національного медичного університету, хоча не виключаю, що це може бути якийсь інший медичний заклад України. 

До екзаменів готуюсь з репетиторами. Зокрема до історії України та української мови я готуюсь на онлайн курсах. Математику та біологію вивчаю із шкільними репетиторами.

Цьогоріч переді мною стало чимало питань та викликів: вибір професії, обрання навчального закладу, підготовка до екзаменів та багато іншого. Я зрозуміла, що більше не маленька дівчинка і мені потрібно зробити важливий вибір, від якого залежатиме моє майбутнє. Усе це викликало у мене страх, паніку, сумніви чи правильний вибір я роблю, чи достатньо добре готуюсь до екзаменів. Інколи мені було навіть важко заснути через весь цей потік думок та питань, які постійно крутилися в моїй голові. Поза тим, було безліч позитивних моментів. Для мене школа завжди була другою домівкою. Але лише зараз, у 11 класі, я по-справжньому це відчула. Саме в цьому році я зрозуміла, наскільки комфортно й тепло мені тут — серед однокласників, вчителів, шкільних коридорів і щоденних рутин. 

Моє життя і майбутнє я бачу лише в Україні. Особливо зараз, у час війни, я щодня переконуюсь, наскільки важливо залишатися тут. Я — волонтерка, і я не можу покинути свою країну в такий важкий час, мені важливо допомагати, бути поруч із тими, хто потребує підтримки, хто боронить нашу землю. Усе це — мої важливі життєві цінності, від яких я не можу і не хочу відмовлятися.
Обрана мною професія лікаря — ще один вагомий поштовх залишатися саме тут. У час, коли кожне врятоване життя має особливу ціну, я відчуваю відповідальність і гордість за можливість допомагати.

Валерія Григорович

– До НМТ готуюсь самостійно. Це, звісно, не так просто, як я думала раніше – але справляюсь. З вибором професії було простіше, ніж з національним мульти предметним тестом. Вже три роки я готуюсь до вступу на спеціальність «Режисура телебачення». Я планую вступати до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карог. Батьки, звісно, не одразу підтримали мою ідею вступу до мистецького вишу, але все вирішилось. У найближчі роки я бачу своє майбутнє саме в Україні, але за можливості не відмовлюсь від навчання за обміном, щоб привезти новий досвід та збагачувати українську культуру.

Максим Макаров

– З професією визначився ще півроку тому. Буду вступати в Хмельницький національний університет на реабілітолога. Наразі до тесту та вступу готуюсь з репетиторами. 
Поки подальші плани не будую, бо живемо в такий час, що краще нічого не планувати наперед. 

Олександра Ткачук

– Я ще остаточно не визначилася з майбутньою професією, проте маю кілька варіантів, які мені цікаві. Ще трохи роздумую, порівнюю й аналізую, щоб зробити правильний вибір. Батьки не нав’язували свою думку — навпаки, сказали, що підтримають мене в будь-якому рішенні. Це дуже важливо для мене,адже я відчуваю свободу та підтримку з їхнього боку.

Щодо вступу — я ще остаточно не вирішила, куди саме відправлятиму документи. Є кілька варіантів, і зараз намагаюся розібратися, що мені найближче до душі. До вступу готуюся самостійно. Читаю, повторюю матеріал, працюю над тестами. Це складно, але водночас цікаво,адже все залежить тільки від мене.

У майбутньому я бачу себе в Україні, у своєму місті. Не планую виїжджати за кордон, бо вірю, що саме тут можу реалізуватися, бути корисною і жити так, як хочу. Мрію про стабільність, улюблену справу і коло близьких людей поруч.

Читайте також:

Рейтинг педіатрів Хмельницького 2025: у кого найбільше пацієнтів

У школах зʼявиться курс «Хмельницькознавство»

Хмельниччина отримала шкільні автобуси на 43 мільйони гривень

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Микола Марковський
    Мрії мріями але реальність жорсткіша - трускавка в Польщі для дівчат та кур'єри Глобо для хлопців.

keyboard_arrow_up