Полеглого авіатора зі Старокостянтинова відзначили почесними нагородами

Полеглого авіатора зі Старокостянтинова відзначили почесними нагородами
Колаж vsim.ua
 • Микола Коваленко розбився в повітряному бою на Житомирському напрямку. 

 • Пілот відвів палаючий літак від населеного пункту, а сам загинув. 

 • Його дружині передали нагороди від Президента та начальника військового вишу. 

Полковник Микола Коваленко був учасником російсько-української війни. Пілот пройшов усі щаблі кар'єри військового льотчика. Він був командиром ланки, ескадрильї у 806-му бомбардувальному авіаційному полку у Луцьку. А згодом обійняв пост командира 7-ої бригади тактичної авіації та начальника Старокостянтинівського гарнізону.

Останні роки Микола Коваленко працював заступником начальника Харківського національного університету повітряних сил. Його туди перевели за наказом командування Повітряних Сил ЗСУ.

За життя він освоїв 6 типів літаків та брав участь у бойових діях на Донбасі у 2014 році. Микола Коваленко особисто здійснив 19 бойових вильотів для ураження позицій ворожих військ. За це у вересні 2014 року його нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Згодом повернувся до Харкова із дружиною. 

Відео дня

Останній бій

Та повномасштабна війна знову покликала його до бою. З одного із вильотів полковник не повернувся. Микола Коваленко загинув на початку повномасштабного вторгнення військ рф на територію України. 

2 березня він разом із другим пілотом Євгеном Казіміровим підняли літак при загрозі ракетного нападу на Старокостянтинівський аеродром, а далі пішли на бойове завдання. По Житомирському напрямку зав'язався повітряний бій, який бачили селяни населеного пункту Довбиш Новоград-Волинського району.

Того дня екіпаж відвів палаючий літак від села. Обоє пілотів загинули. На честь льотчиків-Героїв у Довбиші звели пам'ятник. А поховали полковника Миколу Коваленко та штурмана майора Євгена Казімірова на кладовищі в Старокостянтинові.

Микола Коваленко з дружиною та донькою

Нагородили за подвиг

Указом Президента України 13 березня 2022 року Миколу Коваленка посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІ ступеня.

А в понеділок, 9 жовтня, у Старокостянтинові вручили ще дві посмертні нагороди дружині полеглого авіатора. Про це пише Radiost. 

За особисту мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові та вірність військовій присязі полковника Миколу Коваленка нагородили відзнакою від Президента України “За оборону України” та відзнакою начальника Національного університету Повітряних Сил ім.Івана Кожедуба “Хрест Орла”. Посмертно. Обидві відзнаки вручили дружині полеглого пілота — Наталії Коваленко. 

Тут і далі фото Radiost

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (20)
 • Іра Івасів

  Вічна пам'ять Герою України😭
 • Алла Мельничук

  ВІЧНА пам'ять та царство небесне ГЕРОЮ УКРАЇНИ.
 • Раїса Коржінівська

  Вічна та світла пам'ять Герою! Царство небесне. Щирі співчуття рідним та близьким.
 • Таня Цюпенко

  Вічна пам’ять Герою!🕯

keyboard_arrow_up