“Повертатися додому страшно”. Історія переселенки з Миколаївщини, яка перебралась до Деражні
-
Олеся Муравковська виїжджала з власного будинку будучи вагітною та з 5-річним сином на руках.
-
Спершу перебралася до Польщі. А коли прийшов час народжувати, повернулась у Деражню.
-
Там і побачила світ її донька. Нині жінка досі мешкає на Хмельниччині, бо боїться повертатися додому.
Після обстрілів та бомбардувань російськими військами українських міст та сіл, значна частина людей, взявши з собою лише найнеобхідніше, змушені переїжджати у більш безпечні регіони. І вони потребують підтримки, адже в "тривожну валізку" не так багато можна покласти і до того ж зараз більшості українців просто немає куди повертатися, адже їхні домівки зруйновані вщент.
З перших днів війни Хмельницька область приймає вимушених переселенців. Це відбувається як в обласному центрі, так і по громадах. Одна із таких переселенок — Олеся Муравковська. Жінка родом з Миколаївської області. Її історію розповіли на сторінці фонду “Карітас Хмельницький”.
Олеся згадує, що залишатися вдома, на Миколаївщині, було страшно. Тож спершу жінка з п’ятирічним сином виїхала до Польщі, а наприкінці березня цього року, повернулася в Україну.
Знайти прихисток вирішила в Деражні, де на той час уже проживала її сестра з двома дітками. Сюди ж приїхала народжувати вагітна Олеся.
— У мене народилася донечка Альбіна. Тут дуже хороші лікарі, пологи пройшли в мене добре, дівчинка здорова. Але важко не лише морально, бо власне житло ніби і є, але повертатися туди страшно, бо й досі там літають дрони та літаки над головою, — зізнається переселенка.
Вона додає, що життєві обставини склались так, що вони з чоловіком розійшлись. Тож важче стало й матеріально. Адже тепер в Олесі двоє діток — 6 років і 2 місяці.
— Коштів не вистачає навіть на найнеобхідніше. Щоб забезпечити донечці хоч якісь умови, потребували ліжечка дитячого. Люди відгукнулися і подарували нам ліжечко, — каже Олеся радісно і додає — як тільки закінчиться війна, вони обов'язково повернуться додому, на свою Миколаївщину, де знову будуть щасливі вдома.
А поки вона пригортає сина, який грається, а поряд у візочку спить двомісячна донька. Нагадаємо, у Теофіпольській громаді зі старої недіючої школи облаштували гуртожиток для переселенців. Ремонт та перепланування приміщень коштом селищної ради. Наразі у гуртожитку мешкає 36 переселенців. Серед них 9 дітей та 12 людей похилого віку. Кожна сім'я має окрему кімнату. Також облаштували 2 загальні кухні, 5 туалетних кімнат, 4 душових.
Читайте також:
-
У непрацюючій школі в Теофіпольській громаді облаштували гуртожиток для переселенців. Що там є?
-
В Уряді змінили порядок виплат для ВПО. Кому їх не платитимуть
-
Переселенці з Миколаєва відкрили в Хмельницькому “барбекю на колесах”
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.