Реєстр зрадників поповнився мешканцями Хмельниччини: імена

- До реєстру зрадників від ГО «Рух Чесно» входить четверо осіб з Хмельниччини.
- Про одного з них ми вже розповідали раніше. Тепер додалося ще троє людей.
- Дізнавайтеся про них у цьому матеріалі.
Раніше ми вже розповідали вам про реєстр зрадників, розроблений ГО «Рух Чесно». До нього входив Лазарєв Олександр Сергійович з Хмельниччини. Він є проросійським політологом. Неодноразово був помічений у відвертому піарі кума путіна, Медведчука. Крім того, Лазарєв називав війну на Донбасі громадянською.
Тепер до реєстру додалися нові зрадники, родом з Хмельницької області. Більше про них дізнавайтеся в цьому матеріалі.
Всього у реєстрі є 1 453 людини
Платформа Реєстр держZрадників розроблена ГО «Рух Чесно», щоб політики, медійники, судді та правоохоронці були притягнуті до відповідальності та не були обрані до парламенту чи органів місцевого самоврядування.
Йдеться про тих, чиї дії, за оцінкою «Руху Чесно», шкодять державному суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.
Загалом у реєстрі є 1 453 людини. З Хмельниччини – четверо. Один з яких Олександр Лазарєв, згаданий вище.
Зрадники з Хмельниччини
Вікторія Кохановська, прихильниця УПЦ (мп)
Додали до реєстру Вікторію Кохановську. Вона неодноразово протидіяла переходу громад УПЦ (мп) до ПЦУ. Двічі невдало балотувалась у нардепи від міста Кам’янець-Подільський, як самовисуванка.
У 2023 році Вікторії Кохановській оголосили підозру у виправданні збройної агресії рф.Того ж року Кохановська брала активну участь у протестах проти виселення УПЦ московського патріархату з Києво-Печерської Лаври. Її викликали на допит в СБУ як свідка у кримінальній справі: за годину до цього вона записала на території Лаври провокативне відео в якому заявила про порушення конституційних прав і закликала до виступів проти влади. Окрім того, Кохановська написала низку звернень до правоохоронців про утиск прав московської церкви.
У квітні 2023 року суд призначив Кохановській два місяці домашнього арешту з носінням електронного браслета у справі про хуліганські дії на території Києво-Печерської Лаври.
За версією слідства, 19 квітня Кохановська та ще троє підозрюваних, діючи узгоджено, протиправно проникли до одного з корпусів Лаври, зламавши захисні ролети та двері будівлі. Їх дії кваліфікували за ч. 3 ст. 296 КК України – хуліганство, що передбачає покарання від 2 до 5 років позбавлення волі.
Микола Хлань, настоятель храму УПЦ (мп)
До реєстру зрадників також віднесли настоятеля храму Шепетівської єпархії УПЦ (мп), Миколу Хланя.
У 2024 році Миколі Хланю повідомили про підозру у виправданні збройної агресії рф проти України. Також підозру в порушенні рівноправності громадян щодо залежно від їх расової, національної, регіональної належності.
Правоохоронці встановили, що він проводив літургії, у яких вихваляв путіна та звинувачував у війні українську владу. Також Хлань поширював на власній сторінці у Вконтакте російські фейки про війну в Україні. Микола Хлань збройну агресію рф називав громадянським конфліктом та ображав парафіян інших релігійних громад.
Лариса Дишкант, депутатка Орининської сільської ради
Депутатку Орининської сільської ради, що на Кам’янеччині, Ларису Дишкант, також віднесли до реєстру зрадників.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала агентурну групу, яка діяла на Хмельниччині. До її складу входили депутатка та двоє її дітей: 42-річний син і 37-річна донька, повідомляє СБУ.
Агенти за вказівкою російської спецслужби намагалися виявити пункти базування та маршрути руху мобільних вогневих груп ППО, місця зосередження особового складу, військової техніки та складів з озброєнням ЗСУ. Для збору інформації вони під виглядом сімейних поїздок об’їжджали область на власному авто, фотографували об'єкти та робили позначки на картах Google.
Депутатка узагальнювала зібрану інформацію та передавала її через месенджер куратору з ФСБ, отримуючи за це грошову винагороду, яка надходила на банківську картку доньки.
СБУ викрила агентів на початковому етапі їхньої діяльності та затримала їх під час шпигування за вогневими групами ППО. Депутатка потрапила в поле зору ФСБ через свою прокремлівську активність в соцмережах, після чого залучила до злочинної діяльності своїх дітей.
Як повідомляють в ГО «Руху Чесно», у 2020 році Ларису Дишкант обрали депутаткою Орининської сільської ради від партії ВО "Батьківщина". Також Дишкант була членом Постійної комісії із земельних відносин, екології, будівництва та житлово-комунального господарства. А також – членом Постійної комісії з питань законності, правопорядку, співпраці з органами місцевого самоврядування.
Раніше в окремому матеріалі ми розповідали про випадки колабораціонізму на Хмельниччині. Більше про це дізнавайтеся в окремому матеріалі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Говориш зрадник- думай МП.