Сапер з Хмельницького 50 днів розміновував Ізюм. Історія Максіма Гаєвського

Сапер з Хмельницького 50 днів розміновував Ізюм. Історія Максіма Гаєвського
Тут і далі фото ГУ ДСНС у Хмельницькій області
  • Максім каже, що Харківщина всіяна касетними боєприпасами та мінами. 

  • Він — один із тих, хто повертав життя на деокуповану територію. 

Україна нині — найбільш замінована країна у світі. 30% території нашої держави потенційно небезпечні. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про площу розміром понад 174 000 кв км. Це критична інфраструктура, соціальна, приватний сектор, поля, ліси. Крім того, ще й водойми. 

Всього від початку повномасштабного вторгнення піротехніки встигли знищити майже пів мільйона небезпечних російських боєприпасів. Про це повідомляє ДСНС. Сапери Хмельниччини одні з тих, хто відновлює життя на деокупованих ворогом територіях. Сьогодні розповімо історія Максіма Гаєвського, який розміновував Харківщину. 

Максіму 23 роки. В управлінні з надзвичайних ситуацій повідомили, що він п’ятдесят днів рятував Харківщину від смертоносного залізяччя окупантів. Насамперед розміновували критичну інфраструктуру, далі – житлова забудова. Максім потрапив до Ізюму. 

Відео дня

— Приємно бачити як до Ізюму, який було на 80% зруйновано російськими окупантами, повертається життя. Але разом з тим збільшується і робота для саперів – у кожному дворі, у кожному будинку чи квартирі, де жили окупанти, «розтяжки» повсюди. Але після нашої роботи – люди без остраху заходять під рідний дах. Ізюм відновлюється… — розповідає сапер про розмінування історичного міста. 

За словами Максіма, місто та околиці, лісосмуги та густі насадження вздовж доріг всіяні украй небезпечними касетними боєприпасами. А під протитанковими мінами окупанти в більшості випадків залишили «сюрпризи», щоб ускладнити роботу саперів. Протипіхотні міни ПФМ-1 та ПФМ-1С або «пелюстки» «потоваришували» з осінню – і тепер робота для піротехніків ускладнилася ще й листям з дерев, яке їх приховало.

Попри складну та виснажливу роботу Максім, як і його колеги-сапери, на позитиві. Він додає, що “очам страшно, а руки усе зроблять”. Крок за кроком, день за днем, рік за роком вони розмінують українську землю та зроблять усе аби вберегти українців від смерті та каліцтва.   

Додамо, що на початку цього року в Україні зʼявилася мапа вибухонебезпечних територій. На цій мапі відображуються місця, на яких вже виявлені або ймовірно знаходяться вибухонебезпечні предмети, та ступінь загрози від них згідно з наявною у ДСНС інформацією (похибка локалізації становить до 30 м). Переглянути мапу можна за посиланням.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Василий Олинийчук

    Царство небесне! Вічна слава та світла пам'ять Герою України який загинув за нашу Батьківщину! Щирі співчуття рідним та близьким людям.
  • Maria Shuba

    Проклятущі орки.Замінували своїм залізяччям всю нашу землю.Щоб ви виздихали і самі попідривались на тих мінах.
    Смерть ворогам.😡🤢

keyboard_arrow_up