Сапера із Хмельницького нагородили «Знаком пошани» за розмінування Харківщини

Сапера із Хмельницького нагородили «Знаком пошани» за розмінування Харківщини
Колаж vsim.ua
  • Олег Грибовський розміновував Чернігівщину, Донеччину та Харківщину. 

  • Він розповідає, що там міни повсюди — на полях, лініях електропередач, людських подвір’ях. 

Олег Грибовський служить надзвичайником понад два десятки років. У 2004 році чоловік вирішив спробувати власні сили в новому напрямку – пішов здобувати фах сапера. Відтоді розмінував не одну ділянку та удостоївся почесної нагороди. Історію Олега розповіли в управлінні з надзвичайних ситуацій. 

В 2014 році, коли розпочалася окупація України, Олег Грибовський їздив на розмінування в Донецьку область. Він проводив роботи з розмінування на Хмельниччині та на складах у Новобогданівці, Лозовій, Ічнянському районі Чернігівської області, розміновував звільнену Харківщину. Він отримав звання старшого сапера, прапорщика служби цивільного захисту.

— Я був два рази в Харківській області: восени минулого року та навесні цього. Балаклія, Ізюм, Борова... Область дуже щільно замінована, тому що окупанти там перебували пів року. І за цей час вони робили собі такий «захист»: мінували поля, лінії електропередач, подвір’я. Міни повсюди, а не лише на військово-стратегічних об’єктах, — розповідає сапер.

Відео дня

Перші дні війни, згадує піротехнік, в Хмельницькому для нього були майже не відчутні. Проте, коли почалися прильоти по області, надзвичайник на власні очі побачив реальні уламки від ракет – прийшло усвідомлення того, що відбувається. За проведення розмінування у Харківській області Олега Грибовського нагородили відзнакою «Знак пошани».

— У ракети є двигун та бойова частина. Якщо в двигуні порох вигорає, то там лишається ще бойова частина. Ось саме бойову частину ми забираємо і потім знищуємо в кар’єрі, — пояснює Олег Грибовський.

Він разом з іншими саперами постійно продовжує навчатися, бо в умовах війни вони стикаються з новими видами боєприпасів, який застосовує ворог.

Фото ГУ ДСНС у Хмельницькій області

— Про міни у нас тепер знають навіть діти у садочку. Все просто: коли йдуть активні бойові дії, зазвичай, випускається велика кількість боєприпасів з різних видів озброєння. Від стратегічної авіації та морських ракетоносіїв - до артилерійських і танкових снарядів. Серед них є ті, які долітають «до цілі», руйнуючи все навколо, є також категорія снарядів, які не розриваються. Проте їх бойова частина все ще становить реальну загрозу. Паралельно з цим відбувається процес замінування ворогом безпосередньо «ближче до землі», — додають надзвичайники. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (10)
  • Галина Слободян
    Нехай Матінка Божа ТЕБЕ ОБЕРІГАЄ
  • Інна Черкесова
    Як це орденом народили? Навчилися тицяти по кнопках, навчиться грамотно писати! А краще не засмічуйте такими написами віртуальний простір!
  • Инна Скрипник
    Хай тебе Бог береже.
  • Руслан Петрович
    Грамотно 😁😁😁

keyboard_arrow_up