У Хмельницькому створять Центр запобігання та протидії домашньому насильству

- Установа матиме відділення для короткострокового та довгострокового проживання жертв насильства.
У Хмельницькій міськраді планують створити нову комунальну установу — «Центр запобігання та протидії домашньому насильству». Це питання винесуть розгляд депутатів. Про це йдеться у проєкті рішення, який опублікований на сайті ради сьогодні, 28 травня. Цим же рішенням ухвалюватимуть статут установи.
З документа дізнаємося, що установу реєструватимуть на Перемоги, 10-Б, де нині розташована громадська приймальня управління праці та соцзахисту міськради. Центр буде спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі й насильства, зокрема сексуального, пов’язаного зі збройним конфліктом. Установа надаватиме комплексну соціально-психологічну та первинну правову допомогу, а також соціальні послуги. Для кожної постраждалої особи обсяг послуг визначатимуть індивідуально.
Основні завдання Центру:
- надання комплексної соціально-психологічної та первинної правової допомоги постраждалим особам
- виконання програм для постраждалих осіб відповідно до типових програм для постраждалих осіб, затверджених Міністерством соціальної політики
- організація та підтримка груп взаємодопомоги постраждалих осіб
- організація та проведення семінарів і тренінгів для постраждалих осіб
- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання повторним випадкам насильства щодо постраждалої особи та формування нульової толерантності до його проявів у суспільстві
- інформування населення про права постраждалих осіб та соціальні послуги
- надання соціальних послуг, зокрема представництва інтересів, відповідно до закону України «Про соціальні послуги»
У випадку виявлення фактів домашнього насильства Центр за згодою постраждалої особи повідомлятиме про це органи місцевого самоврядування та поліцію. Якщо ж насильство стосуватиметься дітей, недієздатних осіб чи матиме кримінальний характер, таке інформування відбуватиметься без згоди постраждалої особи.
Установа надаватиме соціальні послуги безкоштовних в межах відповідного державного стандарту, а також зможе надавати й платні соціальні послуги. Постраждалих осіб зможуть поселяти у відділення кризового реагування або відділення притулку для осіб, які постраждали від насильства. При цьому умовою для поселення є загроза життю чи здоров'ю постраждалої особи.
Центр матиме такі структурні підрозділи:
- відділення притулку для осіб, які постраждали від насильства («Притулок»), розраховане на цілодобове довгострокове перебування 10 осіб
- підрозділ «Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» («Мобільна бригада»).
- відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення («Денний центр»).
- відділення кризового реагування («Кризова кімната»), розраховане на цілодобове короткострокове перебування 6 осіб
Читайте також:
- На Хмельниччині судили чоловіка, який вночі не впустив додому ексдружину
- На Хмельниччині судитимуть чоловіка, який кривдив дружину в присутності дітей
- Кам’янчанин лаявся на стареньку матір і отримав за це вирок
- За знущання з батька суд покарав жителя Шепетівщини
- За погрози дружині суд відправив мешканця Хмельниччини на громадські роботи
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.