У Хмельницькому заочно проводитимуть поховання військових: деталі
-
Рідні тих, хто є безвісти зниклими, зможуть провести заочне поховання в Хмельницькому.
-
А саме – в новозбудованому колумбарії в Раковому.
-
Перші такі поховання відбудуться у понеділок, 9 грудня.
Пані Тетяна – мати воїна Богдана Демчука. Захисника «Азовсталі». Він загинув у квітні, 2022-го. Тіла немає. Тож поховати військового не змогли й досі, – розповідає жінка.
У понеділок, 9 грудня, рідні Богдана Демчука проведуть поховання в колумбарії в Раковому. Замість праху в урну покладуть деякі речі, які нагадують про воїна.
В урну покладуть шкарпетку загиблого та землю
Богдану Демчуку було 26 років. Він народився у селі Жадани Іллінецької ОТГ Вінницького району. Навчався у місцевій школі, пізніше — у школах Правдівки та Шарівки Ярмолинецької ОТГ.
Згодом вступив до Ярмолинецького професійного ліцею. Там навчався на слюсаря та водія. 2014 року Богдан Демчук долучився до Проскурівської сотні — громадського формування з охорони порядку та державного кордону. Далі – пішов служити в окремий загін спеціального призначення «Азов».
У лютому 2017 року одружився. Разом з дружиною виховували маленького сина.
Коли почалося вторгнення 24 лютого, Богдан Демчук разом з братом Олегом обороняв спочатку територію Маріуполя, потім – «Азовсталь».
- Коли московська орда у лютому посунула на нас знову, як справжній воїн, він закривав собою беззахисних та наляканих людей у Маріуполі. Спочатку на вулицях міста, стримуючи разом з братом Олегом та побратимами переважаючі сили ворога, а потім, у надскладних умовах цілковитої блокади, на території «Азовсталі», — розповідали рідні військового раніше.
Богдан Демчук загинув 29 квітня 2022-го. Рідні досі не поховали його, бо немає тіла. Саме тому вони погодилися на заочний чин поховання в Хмельницькому. Адже хочуть, аби було місце, де вони змогли б віддати шану військовому.
- Спокою не маєш, бо ти не маєш навіть місця, куди б можна було прийти, аби згадати про Богдана. Добре, що є куби на Проскурівській. Проте хотілося б, аби було все ж поховання. Щоб на день народження туди квіти принести, наприклад. Це є необхідністю для рідних, які мають безвісти зниклих на війні. А найбільша необхідність – це для мого онука. Йому зараз 7 років. А було 5, коли його тата не стало, – розповідає пані Тетяна.
В урну замість праху покладуть одну шкарпетку загиблого Богдана. А також – землю з Донецького напрямку, яку передали побратими, та з полігону. Місць, де ступала нога воїна.
- Рідні можуть покласти туди будь-що, що нагадує про загиблого. Хтось – прапор, якісь речі чи землю. Нам передали землю з Донецького напрямку. Також ми маємо трішки землі із полігону, де азовці часто були і кожен клаптик там сповзали.
- У день поховання спершу проведуть відспівування в Свято-Георгіївському храмі. А згодом – повеземо все в колумбарій, – розповідає мати загиблого.
Заочне поховання можливе лише за наявності свідоцтва про смерть
Як журналістці vsim.ua розповів начальник КП «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник, новозбудований колумбарій в Раковому розрахований на 96 ніш під урни. Там, за його словами, будуть проводи захоронення військових, яких кремували. А також – заочні поховання тих, хто є безвісти зниклими. Це фінансуватиметься коштом з міського бюджету й буде для рідних безоплатним.
- У понеділок в колумбарії відбудуться перші 8 поховань. Частина з них – з прахом, решта – тих воїнів, які є безвісти зниклими. Родичі можуть покласти в урни будь-які особисті речі загиблих, – розповів Сергій Бортник.
За словами Сергія Бортника, заочні поховання можливі лише за наявності свідоцтва про смерть. Тобто – такі воїни мають бути визнані загиблими в судовому порядку. За наявності такого документа, рідні можуть звертатися щодо поховань до міської ритуальної служби.
Читайте також: У Хмельницькому попрощалися із військовими Андрієм Олійником та Вячеславом Ткачуком
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ольга Павлишена
Valentyna Chernyuk
Танюшка Пилипчук- Косовская
Сицылия Сицылия