В Україні хочуть запровадити нові штрафи для пішоходів

В Україні хочуть запровадити нові штрафи для пішоходів
Фото з відкритих джерел
 • Новий законопроект має на меті зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод.

В Україні хочуть запровадити штрафи для пішоходів, які не використовують світловідбивні елементи або одяг із такими елементами в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості.

Відповідний проект закону №8156  вже зареєстровали у Верховній Раді.

Згідно з документом, за рух проїжджою частиною або узбіччям без світлоповертальних елементів на одязі в темну пору доби або в умовах обмеженої видимості, пішоходів каратимуть штрафом у розмірі 51 гривня (трьох неоподатковуваних мінімумів).

Відео дня

Нагадаємо, що в 2020-му уряд вніс зміни до правил дорожнього руху, згідно з якими, в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наліпку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.

Однак, пішоходи часто нехтують цим правилом. Адмінпокарання за це досі жодного, а віра, що «зі мною таке не трапиться» - дуже велика. Та не рідко фортуна відвертається…  

Згідно зі статистикою, саме низька видимість пішоходів у темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період, є однією з найпоширеніших в Україні причин автотрощ із фатальними наслідками.

На думку авторів закону №8156, його ухвалення дозволить зменшити кількість ДТП у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості та підвищить рівень безпеки на дорогах.

А що думаєте ви?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
 • Надія Ковальчук

  Давно потрібно це зробити.В пішоходів зовсім відсутній інстинкт самозбереження.Вони чомусь завжди покладають відповідальність за своє життя і здоров'я на водія.
 • Олена Маланчук

  А велосипедистів .
 • Роганська Людмила

  А автомобілістів в першу чергу не хочуть?

  Михаил Полевой reply Роганська Людмила

  Роганська Людмила для автомобілістів штрафів достатньо, для пішоходів - ні.
 • Віталій Українець

  Підтримую.Але штраф має бути хочаб 170 грн

keyboard_arrow_up