Волонтерки, захисниці та підприємиці: у Хмельницькому провели форум жіночого лідерства

Волонтерки, захисниці та підприємиці: у Хмельницькому провели форум жіночого лідерства
  • У Хмельницькому провели форум «Сила жіночого лідерства». 
  • Для дискусій зібрались десятки представниць різних галузей. 
  • Чим особливий захід і про що говорили? Розповідаємо далі. 

Сьогодні, 19 листопада, у Хмельницькому провели форум «Сила жіночого лідерства». Захід зібрав в одній залі десятки учасниць. А серед спікерок були волонтерки, захисниці, військові медикині, підприємиці, психологині, блогерки та голови громад. За плечима кожної – власний досвід та успішна реалізація у різних сферах життя. Але об’єднало їх одне – кожна з жінок робить свій внесок у наближення перемоги. 

Захід провели у форматі дискусійної платформи. Він відбувся за ініціативи Хмельницької обласної ради.

Спікерки ділились досвідом, а також обговорювали важливі питання у часи війни, такі як ментальне здоров’я і стратегії для відновлення країни. 

Відео дня

Захід розпочали з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих у цій війні. 

А далі у форматі дискусійної платформи звучали виступи спікерок. Своїм досвідом ділились очільниці благодійних фондів, голови організацій, які допомагають жінкам в армії, політичні діячки та підприємиці, які розвивають власну справу в умовах війни. 

Ксенія Драганюк – одна зі спікерок сьогоднішнього заходу. Вона є співзасновницею ГО «Землячки». Організація займається підтримкою жінок військовослужбовиць – від забезпечення їх формою, спорядженням до психологічної реабілітації. 

– Наша головна задача – підтримка жінок військовослужбовиць. Ми забезпечуємо їх формою власного пошиву. Це також бронежилети, шоломи та взуття за розміром. На сьогодні ми розробили жіночу форму і активно її відшиваємо. Адже на сьогодні зимової жіночої форми в Україні поки немає, – розповідає Ксенія Драганюк. 

Окрім цього, організація займається психологічною підтримкою захисниць – їх реабілітацією і психоемоційним відновленням.

Віра Ткач – старший старший офіцер відділення психологічної підтримки персоналу 3-ої окремої танкової Залізної бригади. Жінка розповідала на форумі про гендерні стереотипи в армії. Зізнається: на початку служби колись сама зіштовхнулась із нерозумінням і проблемами. Адже була першою жінкою офіцером у частині. 

– Для мене військова службу почалась з 2014 року, з окупації мого рідного Донбасу. На той час я не могла займати позицію спостерігача, а хотіла діяти, бути корисною. Так розпочався мій військовий шлях. Я розуміла свою ціль, та спочатку було важко – я тоді була першою офіцеркою у своїй частині і довгий час залишалась єдиною жінкою на офіцерській посаді. Були випадки непорозуміння, але зараз все змінилось. Жінка в армії зараз опанувала багато посад. Вона може бути не лише кухарем чи діловодом, а й кулеметницею чи снайперкою. Суспільство до цього вже звикло, – каже Віра Ткач. 

– Будь-яке об’єднання жінок на сьогодні – дуже необхідне. В дуже багатьох моментах саме жінка може взяти на себе відповідальність в той час, коли наші чоловіки на фронті, – вважає підприємиця і голова правління ГО «Я можу» Аліна Скоморохова. 

Під час  дискусій піднімали й питання про гендерний баланс у медіа. За словами представниці національної ради з питань телебачення і радіомовлення у Хмельницькій області Олени Гавінської, на керівних посадах у ЗМІ – майже однакова кількість чоловіків у жінок. Але, наприклад, серед журналістів таки переважають жінки. 

– Сьогодні потужне жіноцтво є надійним плечем підтримки цвіту нації, які в цю хвилину відстоюють територіальну цілісність і незалежність нашої держави, наших захисників. Ми вже мали досвід у далекому 2021 році проводити такі  жіночі платформи – напрацьовували проєкти, говорили про гендерну рівність і права жінок в сучасному суспільстві. Зараз жінка декламує силу духу, вона не боїться брати на себе відповідальність по реалізації важливих проєктів, – каже голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк. 

За словами організаторів, цей форум має стати майданчиком для обговорення ролі жінок у різних сферах суспільного життя, їхнього впливу на процеси відновлення та розвитку України як в умовах війни, так і після неї.

Читайте також:

1 000 днів стійкості: життя Хмельниччини з початку повномасштабного вторгнення

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • nina kolomiyets
    Ви описали все вірно
  • Читач123
    Чому може навчити віолета лабазюк-жінка без освіти, без досвіду, яка жодного дня не працювала доти, доки їй лабазюк  не купив їй цю посаду? ЯК можна її слухати?)))

keyboard_arrow_up