1 000 днів стійкості: життя Хмельниччини з початку повномасштабного вторгнення

-
24 лютого 2022-го росіяни почали активну фазу війни.
-
Окупанти атакували всі аеродроми країни, в тому числі й Старокостянтинів.
-
Хмельничани вишукувалися в черги, щоб стати на захист України.
-
Пригадуємо, якими були ці 1 000 днів для мешканців Хмельниччини.
Повітряна тривога, обстріли, переховування в бомбосховищах. 24 лютого 2022-го змінило життя всіх українців. Мешканці Хмельниччини активно вступали до лав тероборони, плели маскувальні сітки, встановлювали блокпости, щоб дати відсіч ворогу. За цей час в області пролунало 863 повітряні тривоги, було 181 повідомлення про вибухи. Пригадуємо, як все починалося.
Перші дні повномасштабного вторгнення
Над ранок 24 лютого 2022-го росіяни розпочали повномасштабний наступ на Україну: лунали сирени й були чутні звуки вибухів. Близько 5 ранку окупанти завдавали удару по військовому аеродрому в Старокостянтинові.
Того ранку сотні чоловіків вишукували у черги до терцентрів комплектування та соціальної підтримки, щоб стати на захист України. В місті з’явилися десятки пунктів, де збирали одяг, пляшки для коктейлів Молотова, шини для укріплення рубежів міста. Рили окопи. Плели маскувальні сітки, готували їжу.
В Хмельницькій міській раді оголосили про переведення навчальних закладів на дистанційну форму навчання, по місту відкрили сотні бомбосховищ та укриттів. Уже 25 лютого ввели комендантську годину з 22:00 до 06:00 ранку. Заразом містян закликали вимикати світло після 10 вечора. Також люди згуртовувалися для пошуку диверсантів, які ставили так звані мітки для коригування ударів ворога.
На АЗС утворили затори, а в центрі переливання крові – черги з охочих здати кров для захисників. Мешканці Хмельниччини об’єдналися, щоб дати відсіч ворогу.
Обстріли Хмельниччини
Із початку повномасштабного вторгнення на Хмельниччині пролунали 863 повітряні тривоги. Під час 181 з них надходила інформація про вибухи. Не обійшлося й без жертв та руйнувань.
5 березня 2022 - Старокостянтинів
У вечір суботи, 5 березня 2022-го, окупанти обстріляли аеродром Старокостянтинова. Випустили 10 ракет. Була пошкоджена інфраструктура. Постраждали три військовослужбовці. Одна людина загинула.
31 грудня 2022 – Дубове
За кілька годин до Нового року загарбники завдали удару крилатими ракетами по Хмельницькому. Поцілили у військовий об’єкт. Неподалік продуктового ринку був пошкоджений дитячий садочок, АЗС, магазини, склади, автівки. Постраждали 10 осіб. Від ворожого удару значні травми отримала й хмельничанка Оксана Музика, яка померла у лікарні 1 січня 2023-го.
27 лютого 2023 – Хмельницький
В ніч на 27 лютого окупанти завдали удару по Хмельницькому. Пролунало три потужні вибухи. Почала пожежа. На ліквідацію наслідків атаки одразу вирушили рятувальники. Тоді окупанти завдали повторного удару, який забрав життя 22-річного пожежника Владислава Дворака. Ще четверо надзвичайників постраждали. Згодом у лікарні помер і рятувальник 31-річний Сергій Севрук.
13 травня 2023 – Грузевиця
Вночі 13 травня росіяни атакували Хмельниччину «шахедами». Окупанти поцілили по об’єкту в селі Грузевиця, неподалік обласного центру. Лунала серія потужних вибухів. Були пошкоджені понад тисяча багатоквартирних будинків та приватних домоволодінь. Садочки, школи, медзаклади – наслідки атаки відчули й жителі околишніх сіл та навіть хмельничани. Постраждали 30 осіб.
19 серпня 2023
Це була чергова «шахедна» атака на Хмельниччині. Тоді росіяни поцілили в об’єкт критичної інфраструктури в Меджибізькій громаді. Крім того, зафіксовані руйнування й Деражнянській. У кількох селах вибуховою хвилею було пошкоджені сотні будинків, вибито вікна і двері – сумарно близько 500 будинків. Постраждали дві людини, ще шестеро звернулися по допомогу через шоковий стан.
25 жовтня 2023 – Славута
Тоді росіяни атакували Хмельниччину 11 «шахедами». Уламки впали на території Славутської громади. Були пошкоджені 1 760 об’єктів, серед них житлові будинки, заклади освіти, лікарні та лісопереробний комплекс. Постраждали понад 20 осіб.
8 січня 2024 – Хмельницький
Це була чергова масована атака по Хмельниччині. Того дня під ударом опинилася Шепетівка, Старокостянтинів та Хмельницький. В обласному центрі поцілили в об’єкт інфраструктури. Відомо про трьох загиблих та двох поранених.
22 березня 2024 – Хмельницький
Того дня росіяни випустили на Хмельницький крилаті ракети. В місті пролунало три потужні вибухи. В наслідок атаки загинули дві людини: Валентина та Анатолій Королькові. Ще 5 отримали травми. Приватний будинок, де жила сім’я зруйнований вщент. Багатоповерхівки поруч пошкоджені – у людей повибивало вікна й двері.
Життя без світла
10 жовтня 2022-го росіяни здійснили першу масовану ракетну атаку саме по енергетичній інфраструктурі України. У темряву занурився й Хмельницький. Тієї осені окупанти постійно обстрілювали критичну інфраструктуру, щоб залишити людей без світла, води й опалення.
По області розгорнули майже 400 пунктів незламності, в яких були генератори - для того, щоб люди могли зарядити гаджети. Почався ажіотаж з продуктами: хмельничани масово скуповували хліб та питну воду. В Хмельницькому ввели графіки відключення світла.
Окупанти все ще продовжують час від часу здійснювати атаки на енергетичну інфраструктуру. Один з останніх стався 18 листопада 2024-го. Ознайомитися із графіком відключень можна за посиланням.
Читайте також:
Повітряна тривога 28 жовтня стала найдовшою для Хмельниччини: які наслідки
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
ВасильА з 24 лютого 2022 що робили? Автору потрібно ретельніше оперувати з цифрами. Бо складається враження, що за тисячу днів повномасштабного вторгнення московських виродків, тільки через два роки почали щось діяти. А війна в нас йде з 2014 року. І дуже шкода, що наші керівники країни та їхні наближенні та при посадах використовували і використовують свій вплив не на посилення оборони країни, а на власне збагачення.
-
INVESTАктивна фаза війни почалась 24 лютого 2022 . Але насправді війна почалась в 2014 році і вже йде 11 рік...Донецький аеропорт...Іловайський котел....в лютому 2014р. відібрали Крим... тому сьогодні аж ніяк не 1000-й день, а набагато більше.