«Я проти довічної служби»: хмельничанки вийшли на пікет

«Я проти довічної служби»: хмельничанки вийшли на пікет
  •  До пікету долучилися рідні військових.
  • Вони вимагають справедливі терміни служби.

Сьогодні, 24 березня, в центрі Хмельницького пройшов пікет щодо демобілізації. До нього долучилися представники ініціативної групи «Хмельницький демобілізація». Це рідні військових, які служать від початку повномасштабної війни. 

Жінки вийшли на пікет із плакатами з написами: «Я проти довічної служби», «Вимагаємо закон про встановлення розумних термінів демобілізації» та іншими. Вони розповіли, що їхні близькі перебувають у війську вже понад 2 роки. Мовляв, більша частина захисників служать в зоні бойових дій по 20-23 місяці. Рідні військових вважають, що такі умови призведуть до повної втрати здоров’я, яке не можливо буде відновити.

Відео дня

Так, учасники пікету вимагають від Верховної Ради наступного:

  • вилучити норму про рішення Ставки Верховного Головнокомандувача, як елемент невизначеності, який робить термін служби невідомим.
  • взяти до уваги місця виконання бойових завдань, що забезпечить поетапне звільнення військовослужбовців, з можливістю підтримки лінії фронту, з мінімальним залученням на таку лінію та до району виконання завдань осіб після навчальних центрів, що дасть можливість останнім інтегруватися та адаптуватися на посадах у тилових частинах. Зменшить корупційні ризики зайняття таких тилових посад, у зв’язку з регулярним ротуванням. 
  • Врахувати для терміну демобілізації наступним чином: В тилу 1 день за 1 день;  В районі виконання завдань 1 день за 2 дні; На лінії зіткнення 1 день за 3 дні. Перебування на лікуванні та реабілітації 1 день за 3 дні у випадку отримання поранення (травмування) під час захисту Батьківщини, в іншому випадку  –1 день за 1 день. Відпустки 1 день за 1 день.

Нагадаємо: вранці 22 березня хмельничани зібралися із плакатами на мітинг на території комплексу, в якому не можуть отримати житло, за яке заплатили гроші.

На місці, де мала бути здана секція житлового будинку, стоять лише бетонні коробки. Люди кажуть, що ті під впливом часу й погодних умов просто руйнуються. А ті, кому все ж вдалося заїхати —  досі не отримали документи на право власності. Детальніше про це дізнавайтеся в окремому матеріалі. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ігор Ковальчук

    А чого не біля синагоги? Ви десь бачили владою українців?))

keyboard_arrow_up