Залишилася дружина та донька: у Хмельницькому попрощалися із Героєм Віктором Марценюком

-
Чоловік повернувся з-за кордону, щоб стати на захист держави.
-
Раніше воював у АТО, доєднався до лав ЗСУ у 2022-му.
-
Загинув 13 травня на Харківщині під час виконання бойового завдання.
29-річний Віктор Марценюк родом із села Котюржинці на Теофіпольщині Хмельницької області. Чоловік служив за контрактом, був учасником АТО, а потім виїхав за кордон й працював там. З початку повномасштабного вторгнення повернувся в Україну і пішов боронити свою державу. Спочатку воював на Донецькому напрямку, після – на Харківському. Там він і загинув.
Рятував життя ризикуючи своїм
Попрощатися із Віктором Марценюком прийшли і його побратими. Військовий із позивним «Бистрий» розповів: із Віктором познайомилися з перших днів війни, коли формувався їхній стрілецький батальйон. Чоловік пригадує загиблого Героя, як надзвичайно мужню людину, а також як гідного командира свого взводу – справедливим і коли потрібно жорстким.
– Одного разу, коли у Донецька була одна проблема, він не боявся, а виконував усі поставлені завдання. Тримав усіх в кулаці. Не боявся комусь щось сказати, когось образити та його поважали. Був як командиром, він мав стати командиром, – розповів побратим.
А ось демобілізований військовий із позивним «Псіх» каже: Віктор двічі врятував йому життя. Одного разу, під час виходу на завдання, росіяни скинули на місце дислокації гранату дроном – «Псіх» був поранений. Тоді Віктор, не боячись удару ворога, прибіг на місце і витягнув побратима.
– Буквально декілька хвилин і він на всіх крилах пригнався: мене погрузили, вивезли. Я пройшов лікування і повернувся назад. Другий раз я наступив на гранату, хлопці мене винесли. Тоді він дуже оперативно спрацював. Ніякого страху. Він був справжнім чоловіком. Я пишаюсь тим, що я його знав, – додав товариш.
«Дуже була хороша дитина»
Попрощатися із загиблим Героєм прийшла і його перша вчителька – Ірина Михальчук. Вона викладала у нього з 1 по 4 класи. Жінка пригадує, як вперше побачила, «веселого й завжди усміхненого Вітю Марценюка». Він був таким, що з ним усі хотіли товаришувати.
– Пам’ятаю, як маленький усміхнений хлопчик забіг до класу і сів за першу парту - так ми з ним почали знайомство. почалося наше знайомство Він завжди був веселий, привітний, у нього було стільки дитячих мрій. Йому хотілося все й одразу здійснити. Настільки була щира дитина, що ми завжди намагалися з ним більше спілкуватися. Діти просто хотіли бути з ним, бути його друзями. «Хто буде з Вітьою сидіти за партою, хто буде з Вітьою гратися на перерві». Дуже була хороша дитина, – пригадує жінка.
Жінка каже – часто бачила його, коли він приїжджав додому із фронту. Завжди був привітним до неї й ніколи не розповідав нічого поганого. Лише заспокоював і казав: «Все буде добре».
– Коли ми з ним зустрічалися завжди біг на зустріч і казав: «Ірина Володимирівна, я радий вас бачити». І настільки людина передає тепло. Вже навіть коли він був на війні, я теж зустрічалася з ним, підходила коли він приїжджав додому. Завжди він хотів розказати щось приємне, ніколи не говорив про щось сумне, завжди казав: «Все буде добре, все буде добре».
Ірина Михальчук додала: у нього була дружина і маленька донька. Вони дуже чекали його додому. А донечка сподівалася, що тато прийде на її випускний із садочка.
У Віктора Марценюка залишилася ще мати та двоє братів. Поховали Героя на Алеї Слави у мікрорайоні Ракове.
Читайте також:
«Такі діти народжуються раз в століття», – мати про загиблого 28-річного Богдана Власюка
На "щиті" повернулись семеро захисників з Хмельниччини. Хто вони
Попрощались з 29-річним військовим Артемом Кушнером. Без тата залишилось двоє доньок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Надия Глухарева
Madodi Madod
Чому ж воюють одні ті самі?
Чому?
Заідьте на базар і гляньте..
Там можна зібрати батальон..
Псевдоінвалідів...
Алла Мазур
Катерина Білик