Небезпечний вірус COVID-19 почав ширитися Україною. Наразі офіційно підтвердили 14 випадків зараження, 2 з них - летальні. Інфікованих зафіксували в Чернівецькій (10), Житомирській (1), Київській (1) областях та в місті Київ (2). Серед захворілих є діти. Як повідомила зранку журналістам vsim.ua головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна, у місті та області станом на 09:00 підозр на COVID-19 немає.
Щоб ситуація і надалі трималася на такому рівні, у Хмельницькому проводять ряд карантинних заходів. Один із них - це дезінфекція. Щоденно міська влада звітує, що комунальники проводять дезінфекцію під’їздів та громадського транспорту. Як це відбувається насправді вирішили перевірити журналісти vsim.ua.
Про дезінфекцію у громадському транспорті ми розповіли у матеріалі “Хіба краще вмерти?”: як і чим у Хмельницькому дезінфікують тролейбуси, що нещодавно вийшов на нашому сайті. Наразі розкажемо, як процес боротьби з коронавірусом відбувається у під’їздах.
До прикладу, по Львівському шосе, 55/2, комунальники працюють від ранку. Цю адресу обслуговує УМК “Південно-Західна”. Працівник управляючої муніципальної компанії Олег, розповідає, що сьогодні у його планах 8 будинків. Дезінфекцію він проводить спецрозчином. Зрошує вхідні двері, ручки, сходи, поручні. Каже, що подібне дійство проводять і в ліфтах, але тим займаються вже інші люди - працівники СРБП “Хмельницькліфт”.
Нам видали захисні засоби: респіратори та рукавички. Протираємо спецрозчином. Він шкідливий лише для вірусу, - каже Олег.
Після такої дезінфекції у під’їзді стоїть легкий запах хлорки та відчувається свіжість. А от будинок по Зарічанській 20/1 обслуговує ОСББ. Його мешканка Валентина каже, що вже більше тижня знаходиться на лікарняному. Весь цей час вона перебуває вдома і що відбувається в будинку добре бачить. За словами жінки, тут дезінфекцією “і не пахло”.
Наш будинок обслуговує ОСББ. Поки з нас не збирали кошти на дезінфекцію. І ніхто нічого не проводив. У під'їзді з приходом карантину нічого не змінилося, - розповідає жінка.
В управлінні ЖКГ міста пояснюють, що над дезінфекцією працюють уже третій день. Відсьогодні виконання зобов’язань міської влади почали контролювати. За якою схемою все відбувається розповів начальник ЖКГ Василь Новачок.
Дезінфекцію ми проводимо вже кілька днів. Щоденно мають дезінфікувати кожен під'їзд. Принаймні такі інструкції від нас отримали УМК та ОСББ. Відсьогодні УМК почали контролювати, може хтось сачкує. Додатково здійснює контроль по цьому питанню мій заступник Віталій Гурський - він уповноважений з цього питання. Засоби для дезінфекції були придбані УМК за власні кошти. Її проводить розчином на основі “Blanidas-300”, - розповідає Василь Новачок.
За словами Василя Новачка, керівники УМК повідомляють, що наразі в місті проблематично придбати засоби дезінфекції. На випадок відсутності спецпрепаратів, в ЖКГ провели консультацію для керівників обслуговуючих компаній.
Ми розповіли їм, що можна дезінфікуючі засоби зробити самостійно. Для цього потрібна лише кип’ячена гаряча вода та сода. Цим розчином можна обробляти всі поверхні. З УМК щоденно на ці роботи виділяють 10-15 людей. У них є графік, зранку вони виходять з отриманими засобами дезінфекції і йдуть по адресах. Якщо не дезінфікують УМК, то можна поскаржитися на 15-80 чи сайт міської ради. Стосовно ОСББ - є проблема. Там все відбувається за принципом “хочу дезінфікую, хочу - ні”. Ми можемо їм лише рекомендувати, а зобов’язати - ні. У разі відсутності дезінфекції в під'їздах, які обслуговують ОСББ, хмельничанам по суті й звернутися зі скаргами нікуди, - пояснює начальник ЖКГ міста.
Щоб контролювати дезінфекцію під'їздів, які обслуговують УМК, створили спеціальний чат у Viber. Туди працівники компаній в кінці робочого дня звітують про виконану роботу.
Про це журналістам vsim.ua розповів заступник начальника управління ЖКГ Віталій Гурський.
В управляючих муніципальних компаній є майстри дільниць. Один, до прикладу, має в обслуговувані 8 багатоквартирних будинків. Зранку він складає графік і відправляє по об'єктах своїх працівників. Їх споряджують засобами захисту: окулярами, респіраторами, масками, рукавичками та видають матеріали. Засоби, якими обробляють поверхні не шкідливі, в них є мінімальні домішки хлору. Але все ж ми рекомендуємо, щоб люди працювали позмінно. В УМК є відповідальна особа, яка зводить інформацію воєдино і в кінці дня звітує в групі у Viber. Додатково ми можемо подивитися графік і виїхати на перевірку. Але це таке, бо можуть бути відхилення від графіка. Десь треба більше часу: не тільки продезінфікувати, а ще й перед тим поприбирати доводиться. На жаль, примусити робити таку дезінфекцію ОСББ ми не можемо. Хоча наполегливо їм це рекомендуємо. Вчора більшість УМК виконали дезінфекцію по всіх під'їздах. Сьогодні продовжуємо роботу і будемо дезінфікувати щодня протягом усього карантину, - розповів Віталій Гурський.
Додатково Віталій Гурський зазначив, що працівники СРБП “Хмельницькліфт” обробляють спецрозчинами й кабінки ліфтів. Там протирають поверхні та всі кнопки. За вчора,17 березня, продезінфікували 200 ліфтів.
А у вашому під'їзді проводять дезінфекцію?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
намічених в мильному розчині для дезінфекції одночасно і рук і всіх контактних поверхонь?