Тверезий водій - не лише його власна безпека, а й інших учасників дорожнього руху. Та хильнувши кілька чарок, не всі про це пам’ятають. В результаті - сідають за кермом нетверезими. За останній рік на Хмельниччині таких виявилося 1 711 осіб. Із них:
Такими є дані управління патрульної поліції в Хмельницькій області в період із 01.01.12 по 11.12.20. Їх нам надала інспектор Роксолана Вавренюк. Додамо, що на всіх цих водіїв патрульні склали протокол за статтею 130 КУпАП (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).
Відносно “свіжа” й цікава історія, пов’язана із нашою темою, сталася на Хмельниччині. 24-річна дівчина випила й вирішила скористатися послугою “Тверезий водій”. За нею приїхав чоловік і доправив у пункт призначення. А згодом відмовився віддавати ключі від її авто і поїхав геть. Його спіймала поліція. З’ясували, що він був п’яний. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Тепер йому може загрожувати в’язниця.
Де саме славутчанка замовляла цю послугу, в поліції не повідомляють, оскільки зараз тривають слідчі дії. Ми поцікавилися, куди звернутися в Хмельницькому, щоб легально викликати тверезого водія. Читайте про це далі.
Хмельничани, які хильнули, можуть розраховувати на поїздку в своєму авто лише в один спосіб: із тверезим водієм. Якщо такого в вашому оточенні немає, його можна замовити. Зробити це можна або телефоном, або в режимі “онлайн”. Тут все залежить від стану вашого сп’яніння, тобто - можливості говорити й натискати необхідні кнопки.
Послугу “Тверезий водій” або, як на неї ще кажуть “Драйвер”, можна замовити за номерами служб таксі в місті. Відбувається все наступним чином: людина в тверезому стані прибуває на ваше місцезнаходження й довозить замовника куди потрібно.
Ми замість вас дізналися, в скільки це обійдеться. Зателефонували до шести служб таксі в місті. Вигадали маршрут: “Трудова - Львівське шосе” і попросили диспетчерів порахувати вартість проїзду із тверезим водієм.
У всіх службах повідомили, що послугу “тверезий водій” рахують за потрійним тарифом. До цієї суми додають кілометраж і виходить загальна вартість. В результаті - найдешевше “тверезий водій” обійдеться, замовивши послугу в таксі “579”. Найдорожче - таксі “981”. Про потрійний тариф повідомила диспетчер “Еко таксі”. Приблизну повну вартість поїздки нам не назвали.
Користуючись “тверезою” послугою за вказаним маршрутом, виходить наступна вартість:
Всі ці суми є значно меншими за штрафи, що передбачає стаття 130 КУпАП, за якою складають протоколи на п’яних водіїв. Санкція частини першої статті передбачає штраф у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
За повторення протягом року правопорушення штраф становитиме 20 400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.
За вчинення даного правопорушення двічі повторно протягом року, на водія накладається штраф у розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.
Четвертою частиною статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за вживання водієм транспортного засобу після ДТП алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів виготовлених на їх основі або після того як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі 20 400 гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.