Заморожені ягоди експортують за кордон, а зі свіжих готують джеми та йогурти.
Вся продукція лісгоспу - екологічно чиста.
Також в лісгоспі вирощують декоративні дерева та новорічні ялинки.
А ще мають пасіку та розводять свиней.
Хмельниччина впевнено завойовує світові ринки. В Польщі, Об‘єднаних Арабських Еміратах, Молдові, Білорусі, Румунії, Нідерландах, Іспанії, Німеччині, Італії, Єгипті, Ізраїлі та Марокко (за даними ДФС) - все частіше можна побачити продукцію з маркуванням “Made in Ukraine”. Найбільшим попит мають меблі, одяг, зернові культури, жири та олії. Нещодавно на європейських ринках з’явилися ягоди та чаї з Хмельниччини.
Виробник “ЯРМ ЛІС” - велике лісове господарство, яке простягнулося на території 4 районів та охоплює 7 лісництв. Тут не лише дбають про вирощування лісу, а й займаються побічним виробництвом. На території Зіньківського та Вишнівчицького лісництв садять полуницю, смородину, малину, ожину. Крім цього мають власну пасіку та вирощують свиней.
“Кожен клаптик землі повинен приносити прибуток” - переконує директор ДП “Ярмолинецьке лісове господарство” Іван Кирилюк. Відповідно, на його господарстві немає жодної діляночки, яка б пустувала та не приносила користь. За понад 30 років на посаді Іван Кирилюк зміг перетворити звичайний лісгосп та “плацдарм” для вирощування екопродукції.
Ягоди із лісництва замовляють далеко за кордон. Полуниця, смородина та малина із лісництва стає основою кращих вітчизняних соків. Все вирощене власними руками та з любов’ю. Лісгосп має чималі прибутки та самостійно наповнює власний бюджет. Як це вдалося, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Для цього завітали на Зіньківське лісництво. На його території розташована найбільша “лісова” плантація полуниці в області, великі угіддя новорічних ялин та розсадники лісових дерев: дуба, ясена, клена, хвойних.
Життя лісу починається із маленької насінини. Ми не будемо бачити плодів своєї праці, але ми створюємо підгрунтя для наступних поколінь. Вирощуємо посадковий матеріал для лісу, декоративний посадковий матеріал для саду - це наша основна діяльність. Я вважаю, що кожен клаптик землі повинен давати прибуток і не має пустувати. Це все копійка для лісгоспу, копійка для держави. Тому ми маємо велику плантацію новорічних ялин, які реалізовуємо для населення. Маємо сад, є плантації полуниці, ожини, малини, смородини. В нас є своя пасіка. Земля, на якій восени будемо садити жолудь, зараз засіяна під пар для того, щоб бджоли під боком збирали мед і щоб була користь від цього клаптику. У нас є своє тепличне господарство. Є цех по переробленню побічного користування, є навіть загони, де розводять свиней, - каже Іван Кирилюк.
Восени минулого року на території лісництва посадили ремонтантну малину. Вона, за словами директора лісництва, буде плодити від ранньої весни до пізньої осені. На кущах смородини вже зеленіють перші ягоди. З’явилася на плантаціях і перша полуничка. Її цьогоріч двічі ризикували втратити через сильні морози. Однак працівникам лісового господарства вдалося врятувати урожай.
Вже кілька днів наші працівники не сплять. Вночі рятують полуничку. Палять солому та накривають рядки з кущами, щоб зігріти їх якось і не дати квітові померзнути. В нас лише екологічна продукція, жодних ядів та пестицидів. Використовуємо лише крапельний полив. Очікуємо цьогоріч тонн 50 полуниці, це десь до 1,5 мільйона гривень. Збирати почнемо через днів 10. Роботи триватимуть близько місяця. Це полуниця, яка плодоносить лише навесні протягом 5 років. У Вишнівчицькому лісництві плануємо цьогоріч закладати ремонтантну полуницю. Згодом її розсадимо і сюди, - розповідає Іван Кирилюк.
Власну продукцію лісгосп продає в межах України та експортує закордон. Справу мають, як з великими постачальниками, так і з представниками малого бізнесу. Свіжу ягоду постачають на ринки Хмельниччини, в супермаркети та до столиці. Заморожену - за кордон.
Минулого року ми співпрацювали з фірмою, яка практикує заморозку. Заморожену ягоду в нас купували із-за кордону. У нас вся продукція екологічна, тому з нами завжди є охочі працювати. Крім того, на території лісгоспу, є своя сушильня. Ми робимо ягідні та фруктові чаї під сертифікованою маркою “ЯРМ ЛІС”. В Ярмолинцях у нас є місцевий завод з виробництва соків. Ми наразі налагоджуємо з ними співпрацю, будемо постачати їм свою продукцію. А вони вже, в свою чергу, будуть виробляти якісні джеми. Постачатимуть по Україні та за її межі. Наш місцевий Віньковецький сир завод виробляє якісні йогурти для дітей. З ними ми також будемо співпрацювати, та постачати до них свої ягоди, - зазначає директор лісгоспу.
З кожним роком власне виробництво та реалізація виробленої продукції лісгоспу лише зростає. Директор ДП “Ярмолинецьке лісове господарство” Іван Кирилюк переконує, що має амбітні плани та незабаром продукція “Made in Khmelnytskyi” з’явиться на полицях усіх світових супермаркетів.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.