Як забрати тіло з Польщі. Скільки коштує і як це організувати (Новини компаній)

-
Трагічні випадки за кордоном, з якими стикаються українці - не рідкість.
-
У випадку смерті близького, рідні губляться й не знають, як діяти.
-
Фахівці з міжнародного ритуального бюро “Funeralia” відповіли на популярні запитання.
Хмельничанин Олег Мілінський допомагає українським сім’ям доставити тіло близького з-за кордону вже 12 років. За цей період померлих привозили на рідну землю майже зі всієї планети. Аби поховати людину в Україні, міжнародне ритуальне бюро Олега Мілінського “Funeralia” допомагає близьким організувати все швидко, якісно та без зайвих витрат. Поховання, кремація, перевезення померлих чи перепоховання тіла в країнах ЄС чи світу - все це виконують офіційно і легально.
Згідно зі статисткою, багато українців живе та працює у Польщі, Німеччині, Чехії та Італії, Росії й Білорусі. Відповідно у цих країнах зафіксована найбільша кількість померлих вихідців з України. Олег Мілінський розповідає, що до пандемії коронавірусу перевезення померлих в Україну складали 90% роботи фірми міжнародних ритуальних послуг. Її очільник каже про збільшення відсотку кремацій за останній рік. Послугу замовляють сім’ї померлих українців. При цьому проводять її на теренах тієї країни, де померла людина.
- Кремація - це дешевше, швидше і простіше в плані законодавчих заборон щодо перевезення померлих від коронавірусу. Цього року багато родин обирають кремацію в Польщі, Італії, Чехії та Німеччині, як свідомий вибір, а не як вимушену необхідність. Поховання за кордоном, теж уже не рідкість, адже багато родин з часом єднаються разом, як це відбувається у Польщі чи Італії. Наприклад, на одному з цвинтарів у Варшаві з’явився цілий поховальний сектор українців, - розповідає Олег Мілінський.
Фірма “Funeralia” має 9 нових автомобілів, які обладнані згідно з вимогами європейського законодавства щодо перевезень померлих. Попри те, що дана послуга є недешевою, її організація може стати безоплатною для українських сімей за умови наявності оформленого страхування людини. При цьому смерть чи загибель має підпадати під страховий випадок. У разі відсутності страхування, вартість перевезення тіла в Україну буде залежати від відстані, місця й причини смерті.
Найчастіше українці відправляються на заробітки чи постійне місце проживання саме до Польщі. Тому ця країна є чи не найпершою в списку тих, звідки привозять покійних. Олег Мілінський розповідає, що доставити померлого з Польщі обійдеться в середньому в 1 600 євро.
Згідно з польським законодавством, самостійно зайнятися похованням чи перевезенням тіла неможливо. Тому фахівці фірми “Funeralia” допоможуть це зробити або нададуть інші ритуальні послуги. Зокрема - кремацію, бальзування тіла, ексгумацію чи оформлення документів про смерть.
При трагічній ситуації, родичі мають діяти наступним чином:
- Зателефонувати за номером "гарячої лінії" Посольства України в Республіці Польща - + 48 698 608 837
- Дізнатися в Консула обставини, за яких настала смерть
- Повідомити про обставини смерті у фірму “Funeralia”
- Отримати безкоштовну консультацію щодо оформлення документів про смерть в Польщі та надання сприяння щодо перевезення труни з тілом померлого або урни з прахом в Україну
- Надати “Funeralia” дозвіл-доручення вчинити всі необхідні дії на території Польщі або для перевезення тіла померлого з-за кордону в Україну або для поховання чи кремації в Польщі.
Контактна інформація фірми міжнародних ритуальних послуг Funeralia:
- +48 51 312-36-78 - Польща, Варшава, ul.Chmielna, 132/134 сайт milinskiy.com.pl
- +38 096 906-55-77- Україна, Хмельницький, вулиця Толстого, 7 сайт funeralia.org