У Хмельницькому почалася соціальна кампанія боротьби з нелегальними сигаретами (організатор «Укртютюн»)

У Хмельницькому почалася соціальна кампанія боротьби з нелегальними сигаретами (організатор «Укртютюн»)

Нещодавно на вулицях Хмельницького з’явились бігборди: «Купив підробку – бюджет недоотримав 59 грн.». Організатором кампанії з протидії реалізаціїї нелегальних сигарет виступила Українська асоціація виробників тютюнових виробів «Укртютюн».

Як пояснили в Асоціації, цифра у 59 гривень невипадково з’явилася на бігбордах. Це мінімальна сума акцизу і інших податків, яка сплачується з кожної пачки легальних сигарет. Організатори закликають не купувати підроблену тютюнову продукцію, адже з неї не платяться податки до державного бюджету.

Минулого року Хмельницька область залишалася одним із лідерів в центральній і західній Україні щодо обсягів продажу нелегальних сигарет, а втрати державного бюджету від реалізації нелегальних тютюнових виробів складають приблизно у 22 млрд. грн. на рік. І проблема тіньового ринку сигарет майже кожного рокулише погіршується.

Якщо у 2020 році частка нелегальної продукції на тютюновому ринку України складала 5,8%, то за три роки вона зросла до 20,2%. Під час війни це означаєнедофінансування українських військових та Збройних Сил України.

Як зауважив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Ярослав Железняк, за цю суму можна було б придбати 279 танків, 560 БТР або 136 байрактарів.

У 2022 р. лідерами з продажу нелегальних сигарет в Україні  були Дніпропетровська (20% місцевого тютюнового ринку – незаконна продукція) і Одеська (13%) області. Але тим не менш, у наших сусідів показники нелегальної торгівлі сигаретами значно нижчі, ніж уХмельниччини. Наприклад, у Вінницькій області – 2,8%, а у Житомирській– взагалі лише 0,2%.

Найчастіше нелегальні сигарети реалізують в кіосках (35%) та магазинах (33%). Також доволі часто їх поширюють вуличні торгівці (19%) і на відкритих ринках (10%).

keyboard_arrow_up