0% ПДВ на їжу та комуналку: в Києві відбулась відкрита дискусія (пресслужба "Партія «"За майбутнє")

0% ПДВ на їжу та комуналку: в Києві відбулась відкрита дискусія (пресслужба "Партія «"За майбутнє")

В Києві за ініціативи Торгово-промислової палати України відбулася відкрита дискусія на тему законопроекту №7023 щодо зниження ставки податку на додану вартість на продукти харчування та комунальні послуги – до 0% та 7% відповідно.

Круглий стіл «Збереження конкурентоспроможності української агропродовольчої продукції в умовах запровадження на території ЄС нульової ставки ПДВ на продукти харчування з 1 липня 2022 року» був організований Торгово-промисловою палатою України спільно з політичною партією «ЗА МАЙБУТНЄ».

Нагадаємо, що серед головних ініціаторів законопроекту — голова партії Ігор Палиця, співголова депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко, секретар Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський та член комітету Сергій Лабазюк.

До обговорення ініціативи, яка націлена на забезпечення конкурентоздатності української продукції, долучились представники Торгово-промислової палати, народні депутати, експерти-економісти, представники харчової промисловості, органи центральної та місцевої влад, зокрема, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Серед ключових питань, які були винесені на обговорення:

  • які ризики загрожують українським виробникам та споживачам у зв’язку з планами ЄС запровадити спеціальні пільгові ставки?
  • як введення «нульового» ПДВ на продукти зможе захистити людей і підприємців у цій ситуації?
  • чому закон №7023 важливо ухвалити негайно, не «забалакуючи» та не ускладнюючи процес ухвалення альтернативними законопроектами?

Під час виступу один зі співавторів проекту, народний депутат Сергій Лабазюк акцентував увагу на важливості ухвалення документу вже сьогодні, не відтягуючи питання на місяці. Адже, як запевняє парламентар, маємо ризик вже влітку побачити на полицях в магазині виключно товари з Європи, які в ціні будуть значно дешевші, аніж вітчизняна продукція.

«Якщо ми хочемо зберегти українську промисловість, зберегти робочі місця, а й і відповідно – надходження до бюджету у вигляді податків, то нам потрібно повторити те, що зробила сусідня країна Польща. Вони стимулюють свій бізнес… Сьогодні ми дискутуємо, а де взяти гроші після знищення ПДВ на продукти і комуналку? І я вже говорив про втрати на митниці в 300 млрд щорічно, які потрібно повертати до бюджету. Проте, зараз очевидно – вже влітку, якщо не введемо 0% ПДВ, будемо думати, як зберегти вітчизняний бізнес. Адже є ризик – на полицях магазинів будуть не українські, а імпортні продукти, бо вони будуть дешевші! Створювати бізнес – це роки праці! Загинути бізнесу – місяці», - заявив нардеп, співавтор проекту Сергій Лабазюк.

Організатори переконані: жвава дискусія допомогла не лише оцінити законодавчу ініціативу партії «ЗА МАЙБУТНЄ», але й окреслила оптимальні кроки, які має здійснити українська влада для максимального сприяння розвитку вітчизняного агровиробництва.

 

keyboard_arrow_up