Хмельницька та Волинська обласні ради підписали Меморандум про Міжрегіональну співпрацю (пресслужба Віолети Лабазюк)

Хмельницька та Волинська обласні ради підписали Меморандум про Міжрегіональну співпрацю (пресслужба Віолети Лабазюк)

20 серпня голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк на запрошення голови Волинської обласної ради Григорія Недопада з офіційним візитом відвідала Волинську область.

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України відбулось урочисте пленарне засідання сьомої сесії Волинської обласної ради. Під час засідання Віолета Лабазюк та Григорій Недопад підписали Меморандум про Міжрегіональну співпрацю між Хмельницькою та Волинською обласними радами. Для нашої області це дійсно значуща подія. Адже такий офіційний документ Хмельницька обласна рада підписує вперше.

«Вірю, що наша співпраця, базуючись на принципах взаємоповаги, рівноправності та взаємної вигоди, сприятиме розвитку наших територіальних громад у різних сферах. А наше співробітництво буде взаємно корисним задля розвитку різних галузей, - звернулась до керівництва та депутатського корпусу Волині Віолета Лабазюк. - Але найбільш корисним буде співпраця щодо розвитку місцевого самоврядування в умовах децентралізації».

Відповідно до Меморандуму, сторони розвивають співробітництво в таких галузях:

  • розвитку місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади;
  • екології та охорони навколишнього природного середовища;
  • освіти, науки, культури та охорони здоров’я;
  • розвитку фізичної культури та спорту;
  • інвестицій та розвитку ділової активності, у тому числі з питань спільного залучення міжнародної технічної допомоги.

Також Меморандумом передбачено встановлення зв’язків між органами місцевого самоврядування Хмельницької та Волинської областей в умовах децентралізації влади з метою обміну досвідом, виявлення пріоритетів у розвитку міжрегіональних зв’язків, забезпечення умов для плідної співпраці, об’єднання зусиль і координації дій під час розв’язання спільних проблем.

«Я переконана, що підписання цього Меморандуму дасть гарний поштовх для нашої майбутньої співпраці. Я розраховую на той потенціал, який сьогодні є у прекрасної, синьоокої Волині і пропоную можливості Хмельниччини, яка хоче розбудовуватись та працювати»,- наголосила Віолета Лабазюк.

Після урочистого засідання Віолета Лабазюк ознайомилась із діяльністю деяких комунальних закладів, управління якими здійснює Волинська обласна рада. Разом з Григорієм Недопадом, відвідала Музей Волинської ікони. Саме тут розміщена найстарша збережена ікона в Україні- Ікона Холмської Богородиці, яка датується Х століттям.

Також голова Хмельницької обласної ради ознайомилась із матеріально – технічною базою КП «Волинське тобласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради. Цей комунальний заклад утворений  внаслідок об’єднання обласної дитячої клінічної лікарні та обласного пренатального центру.

 

Віолета Лабазюк ознайомилася з діючою експозицією Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Тут на площі понад 7000 квадратних метрів музейного комплексу представлені роботи понад 100 видатних митців ( більше як 800 арт-об’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відеоарт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ-ХХІ століття.

 

keyboard_arrow_up