Комітет Верховної Ради України з питань освіти та науки підтримав за основу та в цілому проект постанови №9173 «Про створення передумов для застосування дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих кадрів Хмельницької області». Найближчим часом його винесуть на голосування парламенту. Рішення було прийнято під час засідання профільного комітету в середу.
Як зазначив один із авторів постанови, нардеп Сергій Лабазюк, його головна мета - створення передумов для якісної підготовки конкурентоспроможних робітничих кадрів, здатних задовольнити вимоги державного та регіонального ринків праці. Передбачається також створити на рівні Хмельницької області робочу групу з напрацювання законодавчих змін до законів про працю, податкового законодавства з метою стимулювання роботодавців для надання робочих місць фахівцям з професійно-технічної освіти.
«Яку картину маємо сьогодні? Вже не перший рік на ринку праці катастрофічно не вистачає працівників робітничих спеціальностей, а молоді випускники спеціалізованих закладів - не адаптовані до сучасних умов виробництва. Це – не лише «головний біль» для бізнесу, але й серйозна проблема для розвитку економіки країни загалом. Бо на підприємствах не вистачає кваліфікованих робочих рук», - зазначив нардеп.
Сергій Лабазюк повідомив, що за останні місяці провів десятки зустрічей із підприємцями з різних куточків країни, які «в один голос» кажуть про серйозну нестачу в кадрах середньої ланки. Крім того, в країні перегріли ринок праці за останні десятиліття надмірною престижністю вищої освіти серед молоді. В результаті – левова частка з них не працює по спеціальності.
«Тому питання повернення престижності робітничих професій - на порядку денному. Воно вимагає детального напрацювання механізмів взаємодії між бізнесом та державою», - пояснив він.
При цьому Сергій Лабазюк зазначив, що разом із командою на Хмельниччині провели десяток зустрічей, нарад, круглих столів з підприємцями, навчальними закладами та студентами, аби напрацювати варіанти запровадження елементів дуальної освіти на рівні області.
Сам проект постанови №9173 має стати поштовхом для Хмельницької області у продовженні стратегічного курсу на оновлення освіти шляхом упровадження у професійну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів з елементами дуальної форми навчання.
Як відомо, на сьогодні у Хмельницькій області 11 закладів професійно-технічної освіти на базі 30 підприємств упроваджують дуальну форму навчання. За програмою з запровадження системи дуальної освіти проходить навчання з професій «Швачка», «Пекар», «слюсар-електрик» і т.д.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.