Сергій Лабазюк пропонує профінансувати аграрні програми, які діяли в 2019 році (прес-служба Сергія Лабазюка)

Сергій Лабазюк пропонує профінансувати аграрні програми, які діяли в 2019 році  (прес-служба Сергія Лабазюка)

Народний депутат, член комітету з аграрних питань та земельної політики Сергій Лабазюк запропонував спрямувати 4,4 млрд. гривень на підтримку аграрних програм, що діяли в минулому році.

Про це він заявив під час засідання профільного комітету 9 жовтня, повідомила прес-служба політика.

Лабазюк підкреслив, що пропозицію уряду виділити 4,4 млрд грн з Державного бюджету-2020 на підтримку фермерів, яку купуватимуть землю, буде важко реалізувати.

«Ринок землі планується до запуску з 1 жовтня 2020 року. Згідно з одним із варіантів законопроекту, відбуватимуться аукціони, де земельна ділянка перебуватиме на майданчику від 30 до 60 днів. Порахуйте самі: аграрій, який придбає земельну ділянку, фізично зможе скористатись цією програмою не раніше грудня 2020 року. Таким чином, використати ці гроші в 2020 році буде нереально», - пояснив депутат.


Тому Лабазюк запропонував не закладати цю програму в бюджет 2020 року, оскільки ще немає повної ясності, як працюватиме ринок землі.

Як альтернативу депутат бачить спрямувати ці гроші на підтримку тих програм, які діяли в минулому році, а саме:

- підтримка садівництва;

- підтримка вітчизняного машинобудування шляхом компенсації вартості сільськогосподарської техніки;

- підтримка тваринництва, рибництва, зберігання та переробка сільськогосподарської продукції;

- розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників.

«Підтримка садівництва – це актуальна і важлива програма, це робочі місця. Підтримка вітчизняного машинобудування шляхом компенсацій вартості с/г техніки – одним вистрілом вбиваємо два зайці, це не витрата коштів – це інвестування грошей», - заявив Сергій Лабазюк.

Він також обурився тим, що масово зменшується поголів’я худоби в Україні та виробництво молока. «Як ми можемо зупинити програму підтримки тваринництва?», - запитав Лабазюк.

Тільки так ми зможемо реально допомогти аграріям, не обіцяючи їм нічого неможливого», - підсумував народний депутат.

Нагадаємо, 9 жовтня на засідання профільного комітету заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький запропонував виділити з Держбюджету-2020 на підтримку аграріїв, які купуватимуть землю, 4,4 млрд гривень.

Додайте Всім.юа до вибраних джерел у Google

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:05 Хмарно та без опадів: прогноз погоди на 9 серпня 17:03 Три – на честь Героїв України: які вулиці планують перейменувати у Хмельницькому 15:55 В Кам’янці розпочали службове розслідування через пожежу на сміттєзвалищі 14:51 Неповнолітній мотоцикліст травмувався в ДТП на Кам’янеччині Від читача 11:32 Хмельницька митниця інформує 13:42 В Хмельницькому зафіксовані аварійні відключення світла (АДРЕСИ) 13:00 У Хмельницькому проведуть захід, присвячений пам’яті захисників та підтримці ветеранів 11:58 Двох жителів Летичева засудили за незаконний вилов риби 11:01 «Шахтар» у Камʼянці і «подільське дербі»: що і коли дивитися хмельницьким вболівальникам 10:36 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:32 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 8 серпня (ІНФОГРАФІКА) 08:38 Через негоду без світла залишилися 42 тисячі споживачів Хмельниччини 19:33 Погода у Хмельницькому: прогноз на тиждень 18:32 У Хмельницькому та області погіршиться погода: град, грози та шквали
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up