Сергій Лабазюк зареєстрував законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю та гарантує фізособам першочергове право на викуп землі (прес-служба Сергія Лабазюка)

Сергій Лабазюк зареєстрував законопроект, який забороняє іноземцям купувати землю та гарантує фізособам першочергове право на викуп землі (прес-служба Сергія Лабазюка)

Народний депутат Сергій Лабазюк зареєстрував в парламенті альтернативний урядовому законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який забороняє іноземцям скуповувати землю та надає фізичним особам 3 роки на першочергове право викупити землю.

Про це повідомила прес-служба політика.
Лабазюк переконаний, що запропонований урядом законопроект про ринок землі може привести до фактичного викупу українських земель іноземцями, проти чого вкрай негативно виступають українці.
Тому народний депутат пропонує альтернативний законопроект, який передбачає першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України.

Надалі, з 1 січня 2023, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам, кінцевим бенефіціарним власником яких є виключно громадяни України.
Депутат пропонує встановити наступні суб’єкти набуття права власності:
• громадяни України;
• юридичні особи України, створені за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України;
• територіальні громади;
• держава.
«Такий запобіжник покликаний унеможливити зловживання щодо масового скуповування земель у українців іноземними суб’єктами», - переконаний Лабазюк.
Він також переконаний, що це знизить соціальну напругу населення, 70% якого виступає проти впровадження ринку землі, через занепокоєння щодо масової купівлі українських земель іноземцями.
Крім того, законопроектом пропонується встановити обмеження щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності фізичних осіб – до 500 га., юридичних – до 50 тис. га, що запобігатиме надмірному накопиченню масивів земель в одних руках.
Нагадаємо, з 2001 року в Україні почав свою дію мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Вказаний механізм мав на меті тимчасове стримування від неконтрольованого обігу земель, до моменту повної інвентаризації та розроблення прозорого механізму купівлі-продажу земель.
Наразі у приватній власності перебуває близько 30 млн. га сільськогосподарських угідь, що отримали у власність близько 7 млн. громадян. В той же час, близько 57% від загальної кількості отриманих паїв було передано в оренду по середній вартості близько 900 грн. за 1 га. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:00 Антициклон принесе на Хмельниччину потепління: прогноз на 7 листопада 20:43 Хто найдовше керує комунальними підприємствами Хмельницького 20:30 Графік відключень світла на 7 листопада у Хмельницькому та області 20:01 На війні загинув футбольний тренер з Хмельниччини Михайло Толстяк Від читача 21:40 Допоможіть зібрати підписи для звання героя України (посмертно) 19:01 Мешканка Хмельниччини, яка захворіла на ботулізм, досі у важкому стані 18:01 Помер колишній директор Хмельницького педучилища Михайло Мельник 17:18 В нацпарку на Хмельниччині помітили сарну європейську (ВІДЕО) 16:54 Дізналися, якою може бути «Алея надії» у Хмельницькому 16:16 У Кам’янці попрощалися із заслуженою працівницею культури України Тамарою Плющ 15:54 ДТП у Хмельницькому: одна з машин перекинулась 15:06 Психологи і психотерапевти: які ціни на послуги у Хмельницькому 14:51 У Хмельницькому планували звести нафтобазу. Суд не дозволив 14:23 У Хмельницькому попрощаються з військовим, який вважався зниклим безвісти 13:41 Як отримати відстрочку від мобілізації за новими правилами: пояснення 12:54 Виявили сказ у домашньої собаки: у місті на Хмельниччині ввели карантин 12:12 Проїхав на червоне: у Хмельницькому оштрафували водія маршрутки (ВІДЕО) 11:19 Загинула жінка: на Хмельниччині за добу сталося чотири пожежі 10:30 Коригували удари по Хмельниччині: судитимуть трьох агентів фсб 09:51 У Хмельницькому 14 вулиць будуть сьогодні без води (АДРЕСИ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up