Валерій Лесков: «Створення тероборони і руху опору – це безпека громадян і потужний фактор стримування агресії» (пресслужба ВО Батьківщина)

Валерій Лесков: «Створення тероборони  і руху опору – це безпека громадян і  потужний фактор стримування агресії» (пресслужба ВО Батьківщина)

12 лютого 2022 року виповнюється  сім  років від моменту підписання у Мінську протоколу під назвою «Комплекс заходів спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей з метою деескалації збройного конфлікту на Сході України». Але  врегулювання ситуації  не відбулося. Більше того,  нині  загроза подальшої агресії  РФ досягла максимуму.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко ще у 2014 році заявляла, що Мінські угоди – це пастка, а переговори з міжнародними партнерами та Кремлем мають відбуватися в рамках Будапештського меморандуму. Але це, як мовиться, велика політика, в площині якої авторитетні політики від нашої політичної сили докладають всіх зусиль для зміни ситуації на користь національних інтересів України. Водночас ми бачимо, як весь прогресивний демократичний світ сьогодні допомагає захистити нашу незалежність. А що може зробити кожен із нас, рядовий громадянин і патріот своєї країни? Воювати замість нас за Україну ніхто не буде, це має зрозуміти кожен!

Я переконаний: готовність кожного українця чинити опір надзвичайно важлива для стримування агресора. Як військовий з досвідом бойових дій знаю: захопити територію, населення якої чинитиме спротив, дуже важко, а втримати — неможливо. Тому сьогодні як ніколи актуальним є питанням організації територіальної оборони та національного спротиву.

Принагідно хочу нагадати, що ще 2014 року партія ВО «Батьківщина» ініціювала створення Руху Опору, який показав себе як дієвий механізм захисту країни силами добровольців-патріотів. Було організовану повноцінну структуру самооборони, учасники якої пройшли польові навчання та медико-тактичну підготовку, а згодом пішли до лав ЗСУ та добровольчих батальйонів боронити державу на східний фронт.

Сьогодні, з огляду на підступність дій агресора, методи гібридної війни, низьку поінформованість населення щодо алгоритму дій по захисту об’єктів соціальної інфраструктури і власної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, досвідчені активісти нашої політичної сили вважають своїм громадянським обов’язком долучитися як до організації територіальної оборони, так і руху опору.

Нагадаю, що з 1 січня 2022 року вступив в дію Закон України «Про основи національного спротиву» і в державі розгортаються сили тероборони, організовується національний спротив. Отож ми ставимо перед собою наступні завдання:

  1. Сприяти укомплектуванню батальйонів територіальної оборони резервістами по мирному та військовому часу із числа членів партії та прихильників, які мають бойовий досвід в АТО, організації Руху Опору та під час Революції Гідності.
  2. Сприяти та допомагати керівництву територіальних громад у створенні місцевих загонів територіальної оборони, розробці та надання конкретних рекомендацій по охороні об’єктів соціальної інфраструктури, бойового злагодження загонів тероборони і інструкторсько-методичних занять з тактичної медицини, організації взаємодії та зв’язку.
  3. Надання рекомендацій та доведення до мешканців громад алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях як то відключення водо- та електропостачання, газу, зв’язку тощо.

Повідомляємо: Штаб Руху Опору у Хмельницькому відновлює роботу. До складу увійшли представники спілок учасників АТО/ООС, учасники бойових дій на території інших держав, громадські активісти.

Ми закликаємо: долучатися до роботи громадські організації, учасників бойових дій, волонтерів та всіх небайдужих громадян, незалежно від партійної приналежності.

Телефон гарячої лінії: 097-152-17-87

keyboard_arrow_up