Вже два роки стежити за міським транспортом можна за допомогою додатка DozoR City або на сайті city.dozor.tech. Програма працює за допомогою GPS-навігації, що встановлена у багатьох маршрутках і тролейбусах міста. Втім, останнім часом реальність не співпадає із тим, що показує екран смартфона.
Відслідкувати транспорт за допомогою DozoR City вирішили журналісти vsim.ua. Для прикладу ми обрали такі маршрутки: №25, №30 і №39. А також тролейбуси №11А і №8А. Кольоровими смугами на карті позначений маршрут, якого має дотримуватись транспорт. Та от додаток показує інше. Кожен номер транспорту, що ми обрали, має мінімум одну машину, що їде поза позначеною лінією. Тобто перебуває не на гілці свого маршруту. Причина на те є. І тягнеться вона з 2011 року.
ТОВ “Дозор Україна” працює із хмельницьким транспортом вже два роки. За транспортом вона стежить за допомогою спеціальних трекерів, встановлених у громадському транспорті. А з’являтися такі пристрої у маршрутках і автобусах Хмельницького, за словами в.о. начальника управління траспорту і зв’язку міськради, почали ще у 2011 році. Їх замінили пристрої від ТОВ “Дозор Україна”, якими сьогодні облаштовані маршрутки і тролейбуси. Як повідомив Сергій Шепурев, змінити старе обладнання на нове можливо, але не у всьому транспорті.
Кожен трекер, якими облаштовані машини, коштує близько трьох тисяч гривень. Як повідомив Сергій Шепурев, наразі у Хмельницькому вони є у 80% міського транспорту.
Та от серед перевізників є й такі, що DozoR City зовсім не відображає. Мова йде про автобуси №21 і №22. Як пояснив заступник міського голови Андрій Бондаренко, їх програма не показує через технічні несправності, які невдовзі обіцяють виправити.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.