Старокостянтинівський міст другий день розбирають ремонтники. Поки зривають лише асфальт. Зняли частину покриття і перед початком мосту. Саме тут знайшли історичну бруківку. Історики кажуть, що нею тут вимостили дорогу ще на початку ХХ століття.
- Бруківку на Старокостянтинівському шосе виклали більше ста років тому. Раніше дорога на Старокостянтинів йшла через Кам’янецьку. Після розбудови у Проскурові залізничної станції, почали будувати інший шлях, - каже історик, провідний науковий Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін. – Міст тоді був дерев’яним. Новий збудували після того, як його знищили під час війни. Але є припущення, що він міг бути бетонним ще до 1944 року. За словами одного із ветеранів, через нього їздили танки бригади, яка з 1936 року базувалася на території сучасної прикордонної академії.
Корисне посиланняАктуальні ціни на Aro у Хмельницькому на Automoto.ua.
Старокостянтинівське шосе було дорогою, через яку вели на розстріл євреїв до дендропарку у 1942-ому. Про це розповів історик, заступник директора Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Ігор Западенко. Він каже, що цей шлях через річку був досить важливим транспортним сполученням. Ним возили буряк на цукровий завод й здійснювали інші перевезення.
За словами Ігоря Западенка, бруківкою були вимощені й інші дороги в місті. Під сучасною плиткою захована вона на Проскурівській. Ще в 1946 році була вона і на Подільській, яку тоді називали Купецькою. Того року, як каже історик, тут перекладали бруківку. Нею також були вимощені й інші вулиці Проскурова. Декілька з них робили німці силами радянських військовополонених під час окупації. Щоправда, бруківка там була не така, як на Старокостянтинівському. Вони використовували бутовий камінь і вимощували його більш хаотично.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Леонид Наседкин