На кордоні із Вінницею облаштували ще один WIM-комплекс
-
Такий комплекс призначений для динамічного зважування вантажівок в русі.
-
Додатково там облаштують пристрої візуального контролю та фото/відеофіксації.
Нині на дорогах країни працюють 40 WIM-майданчиків. В Хмельницькій області їх 6. Ще один — сьомий — наразі монтують на трасі до сусідньої Вінниці. Про це інформують в Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Хмельницькій області.
Комплекс встановлюють поблизу адміністративного кордону між Хмельницькою та Вінницькою областями на дорозі міжнародного значення М-30, що слідує за маршрутом Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине. Там зводять конструкцію та монтують обладнання системи динамічного зважування в русі великовагового транспорту Weight-In-Motion.
Зараз монтують датчики вимірювання ваги та колісно-осьових навантажень автівок. Перед цим звели рамку комплексу. На ній міститимуться радари контролю швидкості та сканери габаритних параметрів. Додатково систему обладнають пристроями візуального контролю та фото/відеофіксації.
WIM-комплекс встановлюють в межах 41-кілометрової ділянки, від села Голосків до Вінницької області. Додамо, що цю трасу на Вінницю капітально відремонтували наприкінці 2022 року. Це зробили за кошти міжнародних фінансових організацій в рамках програми підвищення безпеки дорожнього руху на міжнародних маршрутах.
До слова, із картою наявних WIM по мережі доріг державного значення, та тих, які працюють в штатному режимі, можна ознайомитись за посиланням. Обслуговує ці комплекси на Хмельниччині підрядник «Вінком Україна».
Що таке WIM?
Система зважування в русі Weigh-in-motion (WIM) – це розумна система, яка збирає інформацію про транспортні засоби, які рухаються автошляхами. Під час проїзду автівки через рамку відбувається фіксація: дати та часу проїзду, температури повітря та дорожнього покриття, смуги та напрямку руху, швидкість руху та державний номерний знак, загальну масу транспортного засобу та її розподіл по осях.
WIM-системи є «ворогом» для перевантажених фур, адже за порушення габаритних норм доводиться сплачувати штрафи. Система працює безконтактно і, кажуть, унеможливлює корупцію, а зібрані дані автоматично передають в програмний Центр обробки інформації.
За структурою, майданчик WIM є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.
Також додамо, що нині на дорогах країни працюють 40 WIM-майданчиків. В Хмельницькій області вони розташовані на таких автошляхах:
-
Н-03 (WIM 14, WIM 47)
-
М-30 (WIM 23, WIM 50)
-
Н-25 (WIM 48)
Штрафи за порушення вагових норм
Нагадуємо, що штрафи за порушення габаритно-вагових норм складають:
-
від 5 % до 10 % – 8 500 гривень
-
від 10 % до 20 % – 17 000 гривень
-
від 20% до 30 % – 34 000 гривень
-
понад 30 % встановленої норми – 51 000 гривень.
Читайте також:
- Хмельницькі дорожники показали пошкодження на трасах через ДТП (ФОТО)
- На дорогах Хмельниччини проводять техобслуговування WIM-комплексів. З якої причини?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач50