У Віньківцях на смерть збили 8-річну Олександру: деталі справи та вирок

-
36-річний водій легковика помітив мікроавтобус і пішов на обгін.
-
За ним були діти, які переходили дорогу.
-
Легковик наїхав на другокласницю — вона померла менш ніж за годину.
На Хмельниччині засудили чоловіка, який порушив ПДР та на смерть збив 8-річну дитину. Вирок йому виніс Віньковецький районний суд. Така інформація оприлюднена у реєстрі судових рішень 4 липня. Розповідаємо деталі цієї справи та подробиці вироку.
Згідно з даними у реєстрі судових рішень, 36-річний підсудний народився й мешкав у Віньківцях, має середню спеціальну освіту, не одружений, не працював, без судимостей, за місцем проживання характеризувався посередньо. Загибла дитина — 8-річна Олександра Франчик. Вона мешкала у Віньківцях і ходила до другого класу місцевої школи. На момент аварії дитина була єдиною у сім’ї, її мати була вагітною.
Смертельна ДТП сталася 18 березня цього року близько 06:55. У той час уже розвиднілося. Підсудний був тверезий. Згідно з вироком, він їхав зі швидкістю близько 70 кілометрів на годину, хоча раніше рідні загиблої казали, що швидкість складала 110 кілометрів на годину. Хай там як, максимальна дозволена швидкість у межах населеного пункту — 50 кілометрів на годину.
Перед легковиком підсудного був мікроавтобус. За словами водія легковика, він подумав, що водій мікроавтобуса зупинився для посадки пасажирів, адже він перебував ближче до краю проїжджої частини і не було видно, щоб він рухався. Як ми вже писали раніше, місцеві жителі говорили, що мікроавтобус зупинився і перекрив огляд. Мало того, дівчата, які переходили дорогу, були змушені піти в обхід саме через мікроавтобус. І його водія рідні вважають ще одним винуватцем трагедії. А от у вироку йдеться, що водій мікроавтобуса почав зменшувати швидкість та зупинився перед пішохідним переходом.
Згідно з матеріалами справи, підсудний, не зменшуючи швидкість, почав обгін і виїхав на зустрічну смугу. Олександра Франчик саме переходила дорогу справа наліво відносно його напрямку руху. Передньою правою частиною «ВАЗ» наїхав на дівчинку та протягнув орієнтовно 500 метрів. Як розповідали рідні загиблої, з нею була ще одна дівчинка, яку під час наїзду відкинуло в бік. Її з травмами доставили до лікарні. У вироку про неї не згадується.
Тим часом Олександра Франчик ще була жива. «Швидка» забрала її до лікарні, але врятувати дівчинку не вдалося. Вона померла о 07:45, тобто приблизно за 50 хвилин після ДТП. Судмедексперти виявили у дитини травми різного ступеня тяжкості, зокрема численні переломи кісток, в тому числі черепа, крововиливи, набряки головного та спинного мозку.
Відразу після аварії водій «ВАЗу» вийшов з машини, підійшов до дівчинки та попросив перехожих викликати «швидку». Коли вона приїхала, допоміг лікарям покласти дитину на ноші, а потім чекав поліцію. Тоді ж його затримали й чоловік досі перебуває у СІЗО.
У вироку наведені суперечливі твердження щодо технічного стану автомобіля. Зокрема, кілька разів вказується, що гальмівна система була несправною. На це вказує висновок експерта від 10 квітня. На думку фахівців, ця несправність могла бути виявлена водієм звичайними методами контролю технічного стану авто або ж у процесі експлуатації. Натомість у висновку від 23 квітня йдеться, що автомобіль був технічно справний. Хай там як, стан гальмівної системи суд не розглядав як причину ДТП.
Під час розгляду справи водій «ВАЗа» свою провину визнав повністю. Розповів, що авто купив незадовго до аварії. Про несправність гальм не знав і жодних ознак цього не помічав. У день ДТП він поспішав. Після ДТП він частково відшкодував потерпілим, тобто рідним загиблої дівчинки, моральну шкоду на суму 160 тисяч гривень.
Перед винесенням вироку прокурор просив для підсудного чотири роки ув’язнення. Натомість мати дівчинку на суворому покаранні не наполягала.
Віньковецький районний суд у вироку від 1 липня визнав чоловіка винуватим у порушенні Правил дорожнього руху, які призвели до ДТП зі смертельним наслідком, а саме:
- пункту 18.4: якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека
- пунктів 31.4 та 31.4.1: забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам: … змінено конструкцію гальмових систем, застосовано гальмову рідину, вузли або окремі деталі, що не передбачені для даної моделі транспортного засобу або не відповідають вимогам підприємства-виробника
Тому суд призначив чоловікові три роки ув’язнення та три роки позбавлення прав на керування транспортом. Крім того, підсудний повинен сплатити матері загиблої дівчинки 2 мільйони гривень. З урахуванням сплачених раніше 160 тисяч гривень йому залишається виплатити 1,84 мільйона. Ще 10,6 тисячі чоловік повинен виплатити державі за експертизи. Вирок можна оскаржити в апеляції до кінця липня.
Читайте також:
- «Готують до операції»: дізналися стан жінки, яка вціліла у моторошній аварії
- Смертельна автотроща: у водія автобуса Рівне-Хмельницький залишилось двоє синів
- Серед загиблих в ДТП на Рівненщині були військові. Хто вони
- «Перед трагедією виповнилось 6». Що відомо про сім’ю, яка загинула в ДТП на Рівненщині
- У Кам'янці-Подільському судитимуть неповнолітнього за смертельну ДТП
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Він є прямим винуватцем ДТП!!!! Поліція і суди в Україні некомпетентні!!!!
В Україні люди масово порушують всі закони і правила суспільства.
3 роки, 3 роки ...переїзжай кого хочешь. Ні , немає ні країни, ні законів , так якись уламок з дикунами при владі.